Dobitnica Svjetskog prvenstva u plivanju Aleksandra Krasnykha

Pobjednik Svjetskog prvenstva u plivanju 2017. godine Alexander Krasnykh tek počinje svoju sportsku karijeru, ali već ima iza sebe nagradu najvećih međunarodnih turnira i sudjelovanja na Olimpijskim igrama. Unutar zemlje, sportaš je postao najjači na 200 i 400 m freestyle, osvojivši nacionalna prvenstva za dvije uzastopne godine.

Od prstena do bazena

Nova zvijezda svjetskog putovanja Alexander Krasnyh rođen je u Bugulmi, Tatarstan, u inteligentnoj obitelji učitelja i geofizike. Sasha je bila bolno dijete, a u dobi od sedam godina roditelji su ga odveli na boksački odjel, gdje je njegov trener postao Marat Kotlubaev. Njegovu prvu nagradu osvojio je Aleksander u boksačkim natjecanjima.

Međutim, uskoro u školi gdje je studirao Crvenu, bio je angažiran u kupalištu, a dječak je počeo kombinirati prsten s bazenom. Prvi mentor Aleksandra bio je Lilia Smirnova.Aleksandar Crveneći plivaju

Četvrti razred koji kombinira takve različite vrste sportova postao je nelagodno, pogotovo jer nije bilo potrebno zaboraviti na studij. Alexander je napravio izbor u korist plivanja i nije izgubio. Nakon što je dostigao određenu razinu u svom razvoju, preselio se u skupinu Sergeju Kuznetsovu, koji ga je učinio međunarodnim sportašem.

Mladi doba

Do 2013. godine napredak Aleksandra Krasnya u plivanju vidio se na nacionalnoj razini, a tatarski sportaš počeo se zvati ruskom reprezentacijom. Do tog je trenutka odlučio o njegovim željama i specijalizaciji za sport, zaustavljajući se na srednjim udaljenostima u slobodnom stilu. Krunska disciplina je bila dvjestogodišnja.

olimpijada plivanje Alexander Reds

Prva međunarodna pobjeda, Alexander Krasnykh, čiji je put postao posao, osvojio je na junior razini, osvajajući srebro na Europskom prvenstvu 2013. godine. Zatim je bio ispred britanskog Jamesa Gaija s kojim se više puta borio u budućnosti.

Osvaja odrasla osoba

Do 2014. godine Krasnykh Alexander Vladimirovich već je postao članom reprezentacije za plivanje i odlazi na svoj prvi turnir za odrasle, koji je bio Europski prvenstvo. Kao dio tima, postao je srebrni medalist na prvenstvu kontinenta u releji 4 x 200 metara slobodnim stilom.

Iste je godine Aleksandar obranio čast zemlje na Svjetskim plivačkim prvenstvima na kratkoj vodi. Međutim, ovaj put njegovo sudjelovanje bilo je ograničeno samo na preliminarne plivače, što je očito nezadovoljstvo mladim sportašem. Ipak, to ga nije spriječilo da dobije zasluženu brončanu nagradu.

Do 2015. došlo je do primjetne superiornosti Aleksandra Crvene na srednjoj udaljenosti slobodnog stola. Na ruskom prvenstvu, pobijedio je na utrci na udaljenosti od 200 metara i ponovio ovo postignuće na manje poznatom četverom četvornom metru.

Unatoč prisustvu snažnog natjecatelja u osobi Danile Izotov, Krasnykh ponavlja "zlatni" dvostruki iduće godine, postajući četveronoćni prvak zemlje. Tako je odabran za sudjelovanje na glavnom turniru četverogodišnjeg razdoblja, koji će se održati u Riou 2016. godine.

Neuspjesi i pobjede

Za člana ruske reprezentacije u plivanju Aleksandra Krasnikha, Olimpijske igre nisu bile najuspješniji start. Nije se mogao kvalificirati za konačni 400 m freestyle natjecanje, uzimajući konačno 15. mjesto. Rezultati na ljubljenoj udaljenosti od 200 metara bili su uspješniji, ali ovdje je ostao izvan prvih tri, uzimajući osmo mjesto.

Aleksandar se uspio složiti na Svjetskom plivačkom prvenstvu na kratkoj vodi, koji je održan četiri mjeseca nakon Olimpijskih igara. Osvojio je dvije pojedinačne nagrade i vodio mušku ekipu na pobjedu u releji 4 x 200 metara.

Vrhunac rezultata Redsa pala je 2017. godine. Na Svjetskom prvenstvu u sportu na vodi postavio je osobni rekord u finalu natjecanja na udaljenosti od 200 metara s kukičanjem. Sportaš iz Bugulme izgubio je samo Sun Yan i Taunli Haas, osvojivši brončanu nagradu.Krasnykh Alexander Vladimirovich

Valja napomenuti da je uspio prije svog starog suparnika i svjetskog prvaka 2015. godine Jamesa Guyja.

Sada Aleksandar ima samo dvadeset i dvije godine, a spreman je za nove sportske pothvate i uspješnu izvedbu na sljedećoj Olimpijadi.