Tatyana Kashirina: osobni život, biografija

Tatyana Y. Kashirina jedna je od najcjenjenijih sportašica Ruske Federacije.

Rane godine

Budući šampion rođen je zimi 1991. godine. Rodno mjesto bio je predgrađe Moskve, gdje je provela cijelo svoje djetinjstvo. Od ranog doba, djevojka se istaknula svojim tenom protiv vršnjaka, a taj je čimbenik odigrao odlučnu ulogu u dizanju utega.

Tanyaini su roditelji bili protiv nje u tome sportu, ali djevojka je bila nepokolebljiva. Zbog toga je dugo vremena bila podvrgnuta ismijavanju kolega iz razreda, a to je gotovo dovelo do činjenice da je Tatiana gotovo napustila sport. Ali treneri u sekciji uspjeli su uvjeriti mlađeg sportaša da to ne učini, a kako se ispostavilo kasnije, djevojka je napravila pravi izbor. Godinama kasnije, i dalje se suočavalo s nesporazumom prijatelja i rodbine Tatyane Kashirina. dizanje tegova za nju će biti djelo svega života.

Ovo je jedan od najzahtjevnijih sportaša njene generacije, koji je u dobi od osamnaest godina otišao na prvenstvo svijeta za odrasle. Tamo se malo očekivalo od nje zbog svoje mlade dobi. I unatoč činjenici da nitko nije vjerovao u djevojku, uspjela je osvojiti srebro. Od tog trenutka započinje njezina profesionalna karijera koja će biti puna pozitivnih trenutaka.

Karijera za odrasle

Tatiana Kashirina

U 2009. godini, kada je Tatiana Kashirina postala sudionikom Svjetskog prvenstva u odrasloj dobi, uspjela je staviti nekoliko zapisa o mladima odjednom. Iste je godine otišla na odrasle europsko prvenstvo i tamo osvojila prvo mjesto.

Iduće godine postala su uspješna mladom sportašu. U devetnaestoj godini osvojit će zlato svjetskog prvenstva u Antalyji i obraniti titulu najboljeg pilinga u Europi, osvojivši zlato na natjecanjima u Minsku. U Turskoj sportaš je postavio svjetski rekord u težinskoj kategoriji iznad 75 kg, podizanjem terena težine 145 kg.

2011. će ruski osvojiti srebro svjetskog prvenstva i ponovno će osvojiti zlato na Europskom prvenstvu 2011, koje se održalo u Kazanu. U istoj godini, ona će osvojiti predsjednički kup.

U 2012. godini Tatyana Kashirina će opet biti prva na Europskom prvenstvu. Godinu dana kasnije vodi Svjetsko prvenstvo, koje se održalo u Poljskoj.

2014 će biti vrlo uspješna za djevojku koja će u to doba imati samo dvadeset i tri godine. Na Svjetskom prvenstvu, pored zlatne medalje, moći će postaviti pet svjetskih rekorda. Iste godine, Kashirin će osvojiti zlato europskog turnira, koji će se održati u Izraelu. U jednoj godini opet će osvojiti zlato i postati četverostruki pobjednik svjetskog prvenstva. U 2015. godini Tatiana postaje šest puta dobitnik europskih prvenstva.

Osim međunarodnih turnira, Kashirina je višestruki pobjednik ruskih prvenstva.

Olimpijske igre u Londonu

tatjana kashirina dizanje utega

Do ljetnih igara Kashirin je bio jedan od kandidata za zlatnu nagradu. Stvarno će se igrati vrlo dobro i istodobno staviti tri svjetske rekorde, ali unatoč tome neće moći osvojiti zlato. Doprinos težine će zaustaviti korak od pobjede i odustati samo od kineske žene Zhou Lulu. Valja istaknuti da će predstavnik Nebeskog Carstva postaviti novi svjetski rekord.

Unatoč konačnom drugom mjestu, Tatiana će biti nagrađena državnom nagradom.

Fizički parametri utovarivača

tatiana jurievna kashirina

Sportaš ima prilično veliku tjelesnu građu, bez čega, zapravo, ne postoji ništa za podizanje dizanja utega. Nevjerojatno jaka djevojka Tatiana Kashirina. Rast, težina nam pomaže shvatiti zašto je to višestruki pobjednik europskih i svjetskih prvenstva. Njegova visina iznosi 177 centimetara, a težina je 102 kilograma. Nastupa u kategoriji od preko 75 kilograma.

Tatyana Kashirina: dizanje utega, osobni život

Tatiana Kashirina visina težine

Informacije o osobnom životu djevojke nisu toliko koliko bismo željeli. To je zbog činjenice da je potpuno usredotočena na sportsku karijeru.

Poznato je da cijelo vrijeme posvećuje samo treningu, jer planira postati jedan od najboljih dizača tegova na svijetu. Unatoč činjenici da su roditelji u početku bili protiv takvog sporta, Kashirina im je zahvalna: nisu se miješali u razvoj karijere. U brojnim intervjuima, mnogo je puta rekla da još nije upoznala osobu s kojom je spremna provesti ostatak svojih dana.

Da biste bili sigurni da je djevojka stvarno usmjerena na sport, dovoljno je samo pogledati njen raspored:

• U 8:30 ujutro uspon.
  • Doručak je u 9:00.
  • U 11:00 - trening.
  • U 17:00 - trening.
  • U 20:30 - večera i druženje.

Možete vidjeti da Tatjana Kashirina nema vremena za svoj osobni život. Podizanje težine traje gotovo sav slobodno vrijeme.

Nagrade i postignuća

tatiana kashirina dizanje utega osobni život

Kao što je ranije spomenuto, Tatyana Y. Kashirina je višestruki prvak svijeta, Europe i Ruske Federacije.

Osim toga, za njene nastupe dobila je nekoliko državnih nagrada. U svojoj zbirci nalazi se medalja Reda "Za usluge u domovinu". Ova nagrada koju je dobila za drugo mjesto na Olimpijskim igrama u Londonu. Ona je također nagrađena Potvrda časti Predsjednik Rusije. Diplomirao je Tatyana Kashirina za njena sportska postignuća, kao i za svoj doprinos razvoju sporta.

Kratak opis osobnosti

Tatiana je poznata po cijelom svijetu. Njezina zadaća nije ne samo osvajanje zlatnih medalja na natjecanjima već i uvođenje sporta na mase. Djevojka pokušava učiniti sve što su djeca zainteresirana za sport i redovito se bave time. Tatiana Kashirina je sigurna da dizanje utega zaslužuje mnogo više pozornosti od medija i popularizacije.