Olga Govortsova: životopis i karijera tenisa

Prvi spomen tenisa pronađen je u 11. stoljeću poslije Krista. e., iako je ono što je tada bilo još uvijek poput modernog velikog tenisa. Zatim tenis nije imao svoje moderne osobine: loptu, rešetku, reket. Ali, kao i svaki sport, u procesu evolucije, stekao je sve što je danas prisutno u njemu. Tenis je stekao popularnost i probio se u svim krajevima svijeta. I 1896., na Olimpijskim igrama, ovaj sport je uključen u program natjecanja. Danas je jedan od razvijenih sportova na svijetu, u kojem, nesumnjivo, postoje heroji. Na primjer, Monica Seles, Maria Sharapova, Steffi Graf - sportaši koji su već imali ime i poznati su diljem svijeta. No, mladi ljudi nisu daleko iza starijih partnera: Gavrilova Darya, Olga Govortsova i Belinda Benčić. Danas će više detalja biti vezano uz bjeloruski sportaš Olga Govortsova.

olga govortsova

djetinjstvo

23. kolovoza 1988. dogodio se radosni događaj u Pinsku (SSSR, sada Bjelorusija) obitelji Govortsov: rođena je Olgina kći. Za roditelje Olge, Tatyane i Andrejja, ona je jedina kći u obitelji, ali imaju i dva sina - Ilya i Aleksandra. Roditelji su se pobrinuli za djevojku, a 6 godina je odlučila dovesti je u sport. Njihov je izbor pao na tenis pa su, bez znanja, utvrdili sudbinu svoje kćeri.

mladež

Već u dobi od 14 godina, Olga je počela nastupati na profesionalnim turnirima. Prvi takav bio je međunarodni ITF turnir. Nakon sudjelovanja na ovom natjecanju iste godine, Olga Govortsova osvojila je Orange Bowl. Potom je prva pobjeda na ITF turniru u parovima, održana u Ramat HaSharonu (Izrael). Olga Govortsova je upoznao Victoria Azarenko. Na istom turniru, Olga ulazi u završnu fazu pojedinačno. Sljedeće godine par je Azarenka-Govortsov osvojio u Wimbledonu.

govortsov olga

Karijera za odrasle

Do 2007. godine ime svijeta počeo je popularizirati u svijetu tenisa, poput Olge Govortsove. Tenis za djevojku postao je vodič u životu, a bjeloruski atletičar, koji je osvojio nekoliko velikih turnira u mladosti, odlučio je nastaviti karijeru u odrasloj tenisu.

U 2007, Olga, zahvaljujući jednom mjestu pobjedu na ITF turniru, pada u top 50 najboljih tenisača jedne kategorije.

govortsova olga tenis

2008. godine Olga je stigla na WTA turnir. Polufinale donijeli Govortsov sa 18. reketom izraelskih Šahara Peera. Bjelorusija se sučelila s izraelskim i došla do konačne, ali Olga je bila razočarana. Pobijedila je Lindsay Davenport. Nekoliko tjedana kasnije Olga Govortsova sudjelovala je na WTA turniru, održanom u Charlestonu. Nekoliko je tada bila rumunjska sportaša Edina Gallovitz. U 1/4 Olga i Edina pobijedili su par Kveta Peschke - Rennes Stubbs i došli do polufinala. Polufinalu Govortsov-Gallovitz duo s parom Kara Black-Lizel Huber donio je polufinalu. U ovoj utakmici, sreća je bila na strani bjelorusko-rumunjskog tima. U finalu Olga Govortsova i njezin partner izgubili su Katarinu Srebotnik i Ai Sugiyama.

Četiri tjedna kasnije Olga Govortsova održala je turnir parova WTA. Tvrtka Bjeloruski bila je američka tvrtka Gil Krebs. Par je postigao konačni rezultat i pobijedio.

Za Olimpijadu u Pekingu, Olga Govortsova je bila na 35. mjestu na svjetskom poretku. U singlu, Olga je izgubila u prvom krugu neponovljivog Serene Williams. U parovima, bjeloruski par Govortsova-Kustova dosegao je drugi krug, gdje je izgubila od ukrajinskih sestara Bondarenka.

Finale turnira

2009 je za Govortsova bogata trofejima u parovima WTA. Na turnirima u Guangzhou i Tashkentu Olga osvaja 2 WTA prvenstva. Posljednje natjecanje u pojedinačnom natjecanju u 2009. godini bilo je Kup Kremlja, gdje je Olga Gvortsova došla do konačne lopte izgubila sportašicu iz Italije Francesca Schiavone.

U razdoblju od 2010. do 2015. Olga je dvaput dostigla konačni turnir pod pokroviteljstvom WTA. Najbolji rezultat pojedinačno za ovo vrijeme bio je puštanje u 4. krug Grand Slam turnira održanog u Wimbledonu. Na ovaj turnir, bjeloruski se približio 122. mjestu u svjetskom poretku.

olga govortsova fotografija

U parovima u tom razdoblju osvojila je 8 WTA turnira. I još 5 puta duet uz sudjelovanje Govortsova dosegnuo je konačni. U 2010, pobjeda je osvojila na Open Championshipu u Kini. Partner Govortsove postao je kineska žena Zhuang Jiazhong. Godine 2011. Olga je u dvostruko osvojila 24. redak svjetskog poretka. Ovo dostignuće bilo je najbolje u svojoj karijeri. I ove godine sjećam se momčadi Bjelorusije, koje je uključivalo Govortsov, izlazak na II. Svjetsko prvenstvo. Međutim, iduće godine momčad je izgubila vodeću poziciju. U 2015. godini, duet s Azarenka Govortsova, osvojivši play-off pobjeda nad japanskim par se vratio u svoju momčad u vodstvo.