Ekaterina Malysheva, ruski klizač: životopis i sportska karijera

Ekaterina Malysheva, čija je biografija predstavljena na vašu pozornost, poznati je ruski klizač. Sportaš je sudjelovao na Olimpijskim igrama, više puta postao dobitnik prvenstva Rusije.

Biografske informacije

Ekaterina Malysheva, čija je fotografija predstavljena u ovom članku, rođena je u siječnju 1987. u Chelyabinsku. Od rane djevojke bila je željna sporta, tako da su roditelji odobrili posjet sekciji brzog klizanja, gdje je talent budućeg sudionika Olimpijskih igara u cijelosti otkriven u sprintu.

biografija ekaterina malysheva

Od juniora, Ekaterina Malysheva bila je vrlo ozbiljna u vezi s procesom obuke. Zajedno s ustrajnošću i talentom počelo je donijeti prve sportske uspjehe.

Početak sportske karijere

Na juniorskim svjetskim prvenstvima 2004. godine 17-godišnji ruski klizač postaje peti, a godinu dana kasnije - osmi. Godine 2006. osvojila je sve svoje vršnjake na ruskom prvenstvu u klasičnom svemiru.

Prije Olimpijskih igara u Torinu, 18-godišnja Ekaterina Malysheva je u glavnoj reprezentaciji. Zatim sportaš po prvi put nastupa na Svjetskom kupu, pokazujući izvrsne rezultate za svoju dob. Malysheva je čak bila na popisu kandidata za izlet u Torinu, ali se treneri nisu usudili pokazati mladi i neiskusni klizač.

Odredište - Vancouver

Ne udarajući na Olimpijske igre u Torinu, Malysheva je počela ozbiljno pripremati za sljedeće igre. Aktivno nastupa na svjetskim prvenstvima na tri različite udaljenosti: 1500, 1000 i 500 metara. Također, Catherine je prvi put sudjelovala na Europskom prvenstvu, gdje je bila među prvih dvadesetak sportaša. Ali najviši uspjeh ove godine bio je brončani u sprintu nije nacionalno prvenstvo.

Ekaterina Malysheva

Sljedeće sezone, Ekaterina Malysheva debitirao je na Svjetskom prvenstvu, gdje je postala osamnaesti u sprintu. Među postignućima sportašica treba napomenuti jedanaesto mjesto na utrci na sto metara, na Svjetskom kupu, kao i brončanu medalju u ruskom prvenstvu u 500 metara.

Malyshevova predolimpijska sezona bila je vrlo aktivna. Ona je ponovno postala treća u ruskom prvenstvu na udaljenosti od pola kilometra. Na svjetskom prvenstvu sportaš je ponovo osvojio osamnaesto mjesto, a na europskom - petnaestom mjestu.

Olimpijska sezona razvila se za Catherine Malysheva sasvim dobro. Postala je dvostruki pobjednik ruskog prvenstva, a na svjetskom prvenstvu također je uzeo peto mjesto u sprintu.

U Vancouveru je Ekaterina Malysheva jahao s nadom da će se natjecati za medalje Olimpijade. Ali, nažalost, natječaji su joj bili neuspješni. Na udaljenosti od 500 metara Malysheva je zauzela 24 mjesta, a na kilometru - 27.

Prisilni odmor i dom Olimpijade

U postolipskoj sezoni, Ekaterina Malysheva ponovno je osvojila srebrnu medalju ruskog prvenstva na 500 metara dugoj krunišnoj točki. Međutim, zbog svoje dugogodišnje bolesti - limfadenitis - sportaš gotovo nije morao završiti svoju karijeru.

Nakon jedne godine pauze, Malysheva nastavlja svoje nastupe na svjetskim prvenstvima i ponovno postaje dvostruki dobitnik ruskog prvenstva. Morala se natjecati na svjetskom prvenstvu, ali ga je propustila zbog ozljede glave.

eternu maslina fotografija

Domu Olimpijade Malysheva je vrlo marljivo pripremila. Ona je ponovno postala drugo na 500 metara na ruskom prvenstvu. U Soči, Catherine je također nastupila na svojoj krunskoj udaljenosti. Nažalost, nije bilo moguće natjecati se za medalje na ruskom klizanju brzine - bilo je to sedamnaesto mjesto.

Unatoč uskom rasporedu treninga i izvedbi, Ekaterina Malysheva je uspjela završiti Sveučilište fizičke kulture Ural.

Sportašica neće napustiti skijaški sport. Među njezinim planovima sudjelovanje je u Olimpijskim igrama 2018. godine u Pyongyangu.