Ruski odbojkaški igrač Poletaev Victor: put do uspjeha

Ruski Viktor Poletaev je visoka razina odbojkaškog igrača. Sportaš ima samo 21 godinu, a on je ključni igrač Kazan "Zenith" za nekoliko sezona i uključen je u rusku reprezentaciju.

Školske godine

Victor E. Poletaev rođen 27. srpnja 1995. u Čeljabinsk. Na početku studija na školi dječak je pokazao interes za atletiku, stvarno ne obraća pažnju na druge sportove. Međutim, u 5. razredu, na inzistiranje svog prvog odbojkaški trener Ljudmila Alekseevna Timofeeva uočili talent mladog Viti, otišao u sportske klase školi, gdje je počeo trenirati teško na odbojku.

Poletaev Victor

Kao tinejdžer držali podacima za odbojku, Poletaev Victor je počela nastupati u regionalnim i državnim natjecanjima kao dio njihove škole. Snaga sportaša u svezi s igra vida i talenata nisu ostavili ravnodušnim profesionalne odbojku timova, a početkom 2012. godine, 17-godišnji ruski je potpisao svoj prvi ugovor, postao igrač odbojkaški klub „Zenit” (Kazan).

Junior start

Od prvog dana u klubu Kazan, Poletaev Victor je uzeo jednu od vodećih uloga. Napredak i ambicije sportaš je prisiljen privući pozornost i od trenerskog osoblja reprezentacije, gdje je ruski bio pozvan tijekom svoje prve sezone za Zenit.

zenith kazan

Kao rezultat toga, u 2013, Victor je imao trening u timu mladih Rusije za utakmice Europskog prvenstva, koji su već u ulozi kapetana. Turnir grid Rusi su bili vrlo jednostavno - u skupini tim izgubio samo dva seta u 5 susreta u polufinalu poraženi Belgija, ostavljajući joj nema šanse, ali u finalu i osvojili Poljsku, uspjela držati na jednom skupu u utakmicu. Prema rezultatima turnira Poletaeva Victor prepoznata kao najvrjednijeg igrača natjecanja.

Dvostruki globalni uspjeh

Zahvaljujući pobjedi na Europskom prvenstvu, ruski je tim izabran za svjetsko prvenstvo, gdje je i Victor pozvan. I na Svjetskom kupu, Rusi opet nisu imali nikakvu ozbiljnu otpornost, postajući bezuvjetni pobjednik, dajući samo dva seta protivnicima u osam utakmica. Poletaev je ponovno bio među najboljima na turniru, izabran je kao dijagonalni igrač u simboličkom timu.

Victor je letio u odbojku

Inspirirani uspjehom, Viktor nije stao, a sve u istom 2013. godine sudjelovao u mladih svjetskim prvenstvima, gdje sportaši sudjelovali dvije godine stariji od Rusa. Ali ovo nijansa njihova iskustva Poletaev potpuno zatvoren - u teškoj borbi protiv ruske ekipe iz grupe od svega, kao posljedica postane pobjednik, ne ostavljajući priliku Brazilu u finalu. Najmlađi sportaš natjecanja na kraju turnira proglašen je najbolji igrač prvenstva.

Igra se temelji na "Zenithu"

Slijedeća sezona obilježila je igraču odbojke prema osnovi "Zenith". Zbog ozljede Maxim Mikhailov Poletaev Victor je ušao u glavni dio o igrama na „Final Six” ruskog prvenstva s klubom osvojio kup i državno prvenstvo. Godine 2015. zbirka Rusi obuhvaćala je brojne nagrade. U sklopu kluba „Zenit” (Kazan) Victor po drugi put uzeo trofej u FA kupu i državnim natjecanjima, i pomogao tim osvojiti Ligu prvaka, Ruski Super Kup i na drugom mjestu na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, gdje je Kazan izgubio u finalu samo u lokalnom "Vrtu Cruzeiro".

viktor evgenievich leti

S Victor napredak bio vidljiv golim okom svake godine, au rujnu 2015. godine debitirao je za glavnu odbojkaški tim, igrati pod vodstvom Vladimira Alekno na Svjetskom kupu. 2016. bio je još jedan uspjeh sportaša. Opet Poletaev Victor postao je vlasnik brojnih nacionalnih nagrada, drugi put u karijeri osvojio je Ligu prvaka. Međutim, nezadovoljni količinom vremena za igru ​​zbog Povratak u bazu Mikhailova, zbog toga što nisu dobili OI u ljeto pristao otići za iznajmljivanje u Kemerovo „Kuzbass”.

U novom klubu Poletayev je odmah pokazao kako je glad prije utakmice, pridonoseći lokalnim uspjesima i rastu tima. Kao rezultat toga, na početku prvenstva Victor je neko vrijeme vodio utrku natjecatelja prvenstva. A sada sportaš čeka kraj sezone pokušati ponovno osvojiti mjesto u glavnoj ekipi Zenit.