Beloglazov Sergey: biografija i fotografije

Beloglazov Sergej - poznati sovjetski atletičar. Dvostruki olimpijski prvak u Zagrebu slobodno hrvanje.

Višestruki pobjednik svjetskih prvenstva, Europi i SSSR-u. Dobitnik je naslova "Počasni gospodar sporta SSSR-a".

Biografija sportaša

Beloglazov Sergej rođen je 1956. u Kaliningradu. Roditelji su bili jednostavni radnici - Aleksei Yakovlevich Starokulov i Antonina Alekseevna Beloglazova. Jednom u velikom sportu, Sergej je uzeo više eufonijsko ime svoje majke.

Borba se počela baviti svojim bratom Anatolijem. U dobi od 14 godina. Onda su obadva težila manje od 30 kilograma. Njihov prvi trener bio je Granit Ivanovich Toropin. Oboje su bili sposobni i talentirani hrvači. Jedini problem bio je da su Sergei i Anatoly izvodili u istoj kategoriji težine. Toropin ih je odlučio uzgajati. Sergej je morao dobro ići u kategoriju onih koji teže više od 52 kilograma. Anatolij je ostao u kategoriji upaljača.

Brat Anatolij

Beloglazov Sergej

Brat Sergey Anatoly također je postigao određene uspjehe u hrvanju slobodnog stila. Postao je trostruki svjetski prvak. Trenutačno je trener ruskog tima za mlade za ovaj sport. Radi u klubu CSKA.

Započeo je profesionalnu karijeru u klubu oružanih snaga u Kaliningradu, a zatim je igrao za Kijev Dynamo.

Godine 1980. osvojio je na Olimpijskim igrama u Moskvi. U kategoriji težine do 52 kilograma u finalnoj utakmici sastao se s poljskim sportašem Vladislavom Stetsikom. Pobjeda je osvojila jasnu prednost.

Premještanje Sergeya u Kijev

Sergej Beloglazov hrvanje slobodnim stilom

Godine 1977. Beloglazov Sergey preselio se iz Kaliningrada u Kijev. Uskoro je počeo igrati za lokalni sportski klub "Dynamo".

Uoči visokog obrazovanja primio je na Državnom pedagoškom institutu Krasnodar, a kasnije je diplomirao na Visokoj zapovjednoj školi u Saratovu, koji je nosio ime Felix Dzerzhinsky. Primio je titulu službenika Ministarstva unutarnjih poslova.

Prvi međunarodni uspjesi

Beloglazov sergej hrvač

Beloglazov Sergey nakon brojnih pobjeda na All-Union natjecanjima postao je članom reprezentacije SSSR-a. Prvi veliki međunarodni start za njega bio je Europsko prvenstvo u glavnom gradu Rumunjske u Bukureštu, održanom u travnju 1979.

Beloglazov Sergey, hrvač, u kategoriji je do 57 kilograma. U finalu se susreo s rumunjskim sportašem Aurel Neagu. Pobjeda je bila za sovjetski atletičar. Na tom europskom prvenstvu, sovjetska momčad pobijedila je u ukupnom poretku. Sovjetski sportaši osvojili su 8 od 10 zlatnih medalja. Jednom su bili drugi. Nijedna nagrada nije ostala samo u kategoriji do 62 kilograma.

U istoj godini Beloglazov Sergej, čija biografija bila je usko povezana s sportom, po prvi put je sudjelovala na Svjetskom prvenstvu. Natjecanja su održana u glavnom gradu Kalifornije, San Diego.

U kategoriji do 57 kilograma, Beloglazov je izgubio japanskog sportaša Hizaki Tokiyama. Sovjetski tim na svjetskom prvenstvu u ukupnom poretku medalja (i slobodno i grčko-rimsko hrvanje) osvojio je prvo mjesto. Aktivni sportaši Sovjetskog saveza bili su 9 zlatnih, 5 srebrnih i dvije brončane medalje. Samo u četiri kategorije težine, jedan od domaćih sportaša nije porastao na podiju.

Olimpijsko zlato

Na mjestu Olimpijske igre u Moskvi u kategoriji do 57 kilograma govorio je Sergej Beloglazov. Freestyle hrvanje je jedna od najbogatijih disciplina u medaljici. Ukupno je bilo 10 setova.

Braća Beloglazovi su bili nepobjedivi. Anatolij je pobijedio u svojoj kategoriji u finalu pobijedio na Pole Wladyslaw Stetsik i Sergeja u finalu je još predstavnik Demokratske Narodne Republike Ho Lee Pena.

U ukupnom poretku, sovjetski hrvači osvojili su sedam od deset zlatnih medalja. Samo u kategoriji do 48 kilograma Sergej Kornilayev ostao je treći, a zlato je oduzeo talijanski Claudio Pollio. Među sportašima koji su težili 74 i 82 kilograma, Bugari - Valentin Raichev i Ismail Abilov - zauzeli su prvo mjesto.

Drugo zlato

Beloglazov fotografija Sergeya

Nakon što su SAD bojkotirao Olimpijadu u Moskvi, sljedeće 1984. Igre u Los Angelesu prošle su bez sovjetskih sportaša. Generalna tajnica Chernenko istaknula je kako smatra neprikladnim slati sportaše Olimpijskim igrama, jer Amerika uvelike krši temeljna načela Olimpijska povelja i postavlja masovnu anti-sovjetsku propagandu protiv SSSR-a. Dakle, XXIII Igre sovjetskih hrvača nisu se pojavile, a prvo mjesto u timskom događaju otišlo je Amerikancima.

Sljedeći put za Olimpijske igre, Sergej Beloglazov, čija je fotografija u svim sportskim novinama, odlazi 1988. godine. Igre su se odvijale u korejskom Seulu. Njegov brat Anatolij više nije bio vođa u svojoj klasi težine. Njegovo mjesto preuzelo je Vladimir Toguzov, koji je pobijedio brončana medalja.

Sergey je također pouzdano prošao kvalifikaciju, au završnoj borbi borio se s iranskom Askari Mohammadian. Uvjerljiva pobjeda i druga zlatna medalja u imovini.

postignuća

Beloglazov biografija Sergeja

Tijekom svoje karijere, mnoge pobjede osvojio je Sergej Beloglazov. Osvojio je nagradu na najvećim natjecanjima na planetu. Uz dvije olimpijske zlatne medalje, šest puta je osvojio svjetska prvenstva - u američkoj San Diegu, makedonskom Skoplju, kanadskom Edmontonu u Kijevu, dvaput u Budimpešti i još jednom na francuskom Clermont-Ferrandu.

4 puta je osvojio Svjetsko prvenstvo u hrvanju slobodnog stripa u kategoriji do 57 kilograma. 5 puta osvojio je na europskim prvenstvima - u Mađarskoj Bukureštu, Bugarskoj Varni i Velikom Tarnovu, švedskom Jenchepingu, engleskom Manchesteru.

Godine 1984. osvojio je niz međunarodnih natjecanja između država socijalističkog tima, koji su održani paralelno sa Olimpijskim igrama u Los Angelesu.

Karijera trenera

Beloglazov Sergey nagrade

Nakon što je završio s velikim sportom, Beloglazov se pridružio Dynamo sportskom klubu kao trener. Zatim, zajedno s gospodarom sporta Dmitrija Mindiashvilija i dvostrukim olimpijskim prvakom Ivanom Yaryginom, trenirao je nacionalni hrvač SSSR.

S reprezentacijom je radio samo dvije godine i napustio zemlju tijekom perestrojke. Do 1994. radio je kao viši trener američkog olimpijskog tima, a zatim se još četiri godine pripremio za sudjelovanje na najvećem međunarodnom natjecanju hrvača iz Japana. Vratio se u Rusiju 1998. godine.

Kod kuće Beloglazov je odmah dobio mjesto u reprezentaciji. Postao je viši trener muškog tima. Zajedno s timom 2000. godine, otišao je na Olimpijadu u australskom Sydneyu. Na natjecanjima je izvedeno samo 8 kompleta nagrada. Ruski tim kojeg je vodio Beloglazov osvojio je prvo mjesto u timskom događaju, osvojivši 4 zlata i jedan srebro. Pobjede su osvojile Murad Umakhanov, Adam Saitiev, Sagid Murtazaliev i David Musulbes. Dostojan natjecanje su napravili hrvači iz Sjedinjenih Država, Irana, Azerbajdžana i Kanade, koji imaju jednu zlatnu medalju.

Godine 2003. Beloglazov je ponovno otišao pripremati američke hrvače. Drugi povratak u Rusiju održan je 2006. godine. Ovaj put mu je povjerena obuka ženskog nacionalnog tima za hrvanje. Godine 2009. postao je glavni trener reprezentacije Singapura.

Trenutno radi u Rusiji. Vlakovi momčadi Moskovske regije i freestyle hrvanje klub u CSKA sportskom društvu.

Sergej Beloglazov je oženjen. Ima četvero djece, od kojih su dva od prvog braka.