Najbolji sportaši Kazahstana napustili su 2017. godine

Krajem godine neke sportske i informativne publikacije provode anketu među svojim čitateljima kako bi utvrdile najbolje sportaše u Kazahstanu. Kao rezultat toga, svaki portal predstavlja svoju verziju kategorija i nominacija. Identificiranje najboljih je proces stalnih sporova. Stoga, napravimo vlastitu istragu na temelju prosječne ocjene svih dobivenih rezultata. U ovom članku smo prikupili najbolje kazališne sportaše Kazahstana, čije se ime sada pojavljuju u svjetskim sportskim ocjenama.

1. mjesto - Gennady Golovkin (boks): 75.3% glasova

Godine 2017., poznati kazališni atletičar - boksač Gennady Golovkin (također poznat pod nadimkom Triple G) imao je samo 2 borbe. Prvi je održan 18. ožujka protiv Daniela Jacobs za naslov prvaka u četiri kategorije (IBF, WBA, WBO, WBC). U istoj utakmici, naslov super-prvaka igrao se prema inačici časopisa The Ring. Ovo je također značajan događaj. Gennady Golovkin već je prvak u svim navedenim statusima. Stoga je Kazahstanski boksač samo branio svoj naslov.

Gennady Golovkin

U profesionalnoj karijeri Golovkin, ta je bitka bila prva u smislu činjenice da je boksač vodio dvoboj u dvanaestom krugu. Bilo je teško. Međutim, Gennady je još jednom dokazao superiornost svjetskog prvaka u kategoriji težine.

Drugi dvoboj održan je 16. rujna 2017. protiv meksičkog Saula Alvareza. Uoči bitke svi svjetski mediji bili su puni naslova o činjenici da je bitka senzacionalna. Svi pojasevi Gennady Golovkin stavljeni su na liniju. Suci su odlučili proglasiti povlačenje. To je izazvalo brojne kontroverze među stručnjacima i ljubiteljima boksa. Ranije u karijeri Kazahstanskih trostrukih G niza nisu se promatrali.

Gennady Golovkin proveo je nevjerojatno uspješnu godinu i zaslužio prvu liniju na ljestvici najboljih sportaša u Kazahstanu.

Drugo mjesto - Kairat Yeraliyev (boks): 7,3% glasova

27-godišnji boksač Kayrat Yeraliyev osvojio je zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu boks - 2017. u Hamburgu, a osvojio je brončanu medalju na azijskom prvenstvu u Taškentu u bantamweight (56 kg). Premlaćivanja Amerikanca u finalu, Kairatom Yeraliyev donio prvo zlato za svoju zemlju na svjetskom prvenstvu.

Kairat Yeraliyev

3. mjesto - Akzhurek Tanatarov (freestyle hrvanje): 3,7% glasova

Tri od najboljih sportaša u Republici Kazahstan zatvara Akzhurek Thanator, koji je u 2017. uspjela osvojiti zlatnu medalju na azijskim prvenstvima i broncu na Svjetskom prvenstvu u težinskoj kategoriji do 70 kg. Prije toga, atletičar je dobio broncu na Olimpijskim igrama 2012. godine. Nevjerojatno je da su na našem vrhu sve nagrađene mjesta uzeli predstavnici borilačkih vještina. Slučajnost? Teško.

Akzhurek Tanatorov

4. mjesto - Meirambek Ainagulov (grčko-rimski hrvanje): 3,1% glasova

U kolovozu 2017. Meirambek je postao potpredsjednik svijeta u kategoriji težine do 59 kg (natjecanje je održano u Parizu). U svibnju iste godine grčko-rimski borac osvojio je srebrnu medalju na azijskom natjecanju u New Delhiju.

Kazahstan je osvojio zlato

Mnogi stručnjaci predvidjeli su športašu nekvalificiranu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Parizu. Međutim, pokazalo se malo drugačije. Meirambek Ainagulov je mlad i obećavajući borac. Stoga je sasvim moguće da će nam sljedeće godine zadovoljiti velike pobjede.

5. mjesto - Alexei Lutsenko (biciklizam na autocesti): 2,7% glasova

Kazahstanski biciklist Alexei Lutsenko

Stručni Kazahstanski cestovne utrke biciklist Aleksej Lutsenko u prošloj godini bila je zlatna medalja na petom stadiju Vuelta a España, prvak Azije u Bahreinu, kao i uspio dobiti brončanu medalju u jednodnevni utrke Dwars vrata Vlaanderen (Nizozemska) i trijumfalno završio peti stadij „Tour of Almaty” (osvojio 4 puta zaredom ). Impresivan rezultat Alexei zasigurno zaslužuje mjesto više. Ali što možete učiniti ako biciklizam nije popularan sport u Kazahstanu.

6. mjesto - Nikita Panasenko (biciklistička staza): 2,6% glasova

Biciklista Nikata Panasenko autocestom

Ovaj malobrojni kazahstanski biciklist uspio je osvojiti dvije zlatne medalje na stazi za bicikliste Svjetskog kupa. Nikita Panasenko doista impresionirala navijače Kazahstana. To se dogodilo kada je strateški pobijedio svoj glavni suparnik - grčki biciklist Christos Volikakis i postao zlatni medalist. Za ovog momka budućnost kazahstanske biciklističke staze.

7. mjesto - Albert Linder (dizanje utega): 2,5% glasova

Albert Leander

Albert Linder - mladi dizač utega iz Kazahstana, koji je postigao uspjeh na azijskom prvenstvu 2017. (Ashgabat) u kategoriji do težine do 69 kg. U istoj godini sportaš je osvojio zlatnu medalju na Summer Universiadeu u Taipeiu. Njegov glavni natjecatelj bio je sjevernokorejski sportaš Kim Myung Hek. Međutim, Albert ga je uspio nadvladati, koristeći samo dva pokušaja od tri moguće.