Najbrži penta-trik u povijesti nogometa

Mnogi ljudi koji nisu posebno prosvijetljeni u nogometu misle da je penta-trik rijedak i iznenađujući fenomen. Da, doista, ne može se izdati mnogima. Međutim, povijest zna dovoljno slučajeva kada su igrači postigli pet sjajnih ciljeva u mreži protivničke mreže. Pa, najpoznatije one treba reći.

Najviše "svježih" zapisa

Nedavno, 23. rujna 2015., Robert Lewandowski, igrač Münchenske "Bavaria", oslobođen je na zamjeni u drugoj polovici. U to vrijeme, njemački klub je izgubio 1: 0 protivnika, "Wolfsburg". Međutim, Lewandowski je izašao i za manje od deset minuta postigao pet golova na protivnički vratima. Bio je to nevjerojatan susret, koji su se navijači dugo vremena sjećali igrača.

penta trik

Samo dva tjedna kako bi se postigla „poljskoga topnik” kao se zove Robert, ponovio je Sergio Aguero, igrač, „Manchester City”. Treće listopada, postigao pet golova u nizu na vrata NK „Newcastle”. To je također impresivna penta-trik. Nije poznato kakav će učinak na takve „aktivnih” igrača. Sreća, disciplina, koncentracija, želja, motivacija, distrakcija rivali - masa opcija, a možda i svi zajedno. No, može se reći s povjerenjem - pet golova postigao jedan igrač rijetkost nisu. I to se može vidjeti u primjerima.

Najsvjetlije snimke

Znači, pripada najbrži penta-trik u nogometu Robert Lewandowski. A što je s ostalim postignućima? Mnogo ih je. Bas Dost iz FC Heerenveena osmišljen, iako ne najbrži penta-trik, ali, barem, spektakularan. 5: 0 - i "Excelsior" poražen.

Jermain Defoe od "Tottenham Hotspura" - autora prvog penta trikta u novom tisućljeću i, u kombinaciji, treće takvo postignuće u cijeloj povijesti Premier lige. Bilo je to 2009. godine, u utakmici protiv FC Wigan.

Dimitar Berbatov u 2010. protiv „Blackburn” izdala loptu penta-trick, počevši od druge minute utakmice i završio sedamdesetih godina. Tako je postao najbolji strijelac ove sezone.

najbrži penta trik

Miroslav Klose, igrač "Lazio", za 39 minuta utakmice osvojio je "Bologna" pet prekrasnih golova. Ovo je prvi takav događaj u zadnjih 27 godina, kao i treći penta-trik u povijesti Serie A.

Carlos Eduardo, igrač "Nice", zabio momčad "Gingam" 5 dobrih golova - od 12 minuta do šezdeset četvrtine. I konačno, Luis Adriano, igrajući se u "Miner" protiv slabe i nepretenciozne BATE, pet puta je udario vrata bjeloruskih suparnika.

Trikovi triju slavnih osoba

I konačno je vrijedno reći o postignućima tri igrača koji se smatraju najpopularnijim i najpoznatijim. Prvi je Cristiano Ronaldo. Na vratima FC Espanyol izvršio je pet golova, a jedan od njih ostvaren je iz kaznenog mjesta. Valja napomenuti da je ovo drugi takav trik Ronaldo. Iste godine, nešto ranije, već je izdao penta-trik "Granada". Ali "Espanyol" - protivnik je teži.

Sljedeća je Ramadel Falcao, koji je za 43 minute postigao 5 golova u mreži "Deportivo". 2012 je vrijeme kada je igrač užasavao cijelu nogometnu Europu.

najbrži penta trik u nogometu

I, naravno, Leo Messi i njegova fenomenalna pet postignutih golova na vratima, „Bayer” u Ligi prvaka - najprestižniji klupski turnir. Nogometaš vrlo elegantno „potpisao” nekoliko puta u cilj. I bilo je uzbudljivo.

Pa, možete pogoditi da ispred nas ima još mnogo nevjerojatnih pentaka, jer nogomet je igra koja stalno iznenađuje. Ostaje samo pratiti utakmice!