Što je hat-trik? Najbrži trikovi u povijesti nogometa

U nogometu, kao i drugim sportovima za igru, postoji mnogo pojmova koji znače ovaj ili taj koncept. Na primjer, broj golova postignut od strane igrača na vratima protivnika u nekim slučajevima ima i ime. To će odgovoriti na pitanje: "Što je" šefov trik "?"

Povijest izgleda

Nogometni navijači često su iznenađeni kad saznaju da se riječ dogodila nije sasvim u dodiru s Nogomet. Izraz u prijevodu s engleskog znači "trik s šeširom".

Zašto takav izraz ima veze sa sportom općenito? Činjenica je da je u Engleskoj 1858. bilo velikih natjecanja u kriket, koje su bile tada popularnije od nogometa. Igrač Heathfield Hatman Stevenson proveo je nekoliko uspješnih kombinacija i uspio je proći tri wicketa za redom. Ovo dostignuće nije bilo moguće za sve sportaše. Obožavatelji su bili vrlo zadovoljni i dali H.H. Stevensonov šešir. Sada nam je postalo jasnije što je hat-trick u smislu filološkog porijekla riječi.

što je hat-trik

Nogomet i ciljevi

Igrači tijekom borbe uvijek ne postižu golove u protivničkim vratima, a ponekad postoje i jedinstveni trenuci kada se jedan igrač razlikuje više puta. Razmotrite koja se imena koriste ovisno o tome koliko je puta igrač uspio pogoditi vrata protivničke momčadi.

Česta je pojava jedne zabijene kugle, pa za ovaj trenutak nije bilo posebnog imena. Kada igrač dvaput znakova na protivnički cilj (što se događa ne tako često) je dvostruko.

Što je hat-trik? Tako je! Kada nogometni igrač tri puta pogodi protivnički cilj, uobičajeno je reći da je napravio hat-trick. Vrlo rijetko u nogometnoj povijesti bilo je utakmica, kada je jedan sportaš uspio postići 4 gola (za poker). Što je penta trik? U profesionalnom nogometu, nisu sve superstars uspjeli postati autorica pet kugli u jednom dvoboju. Posljednjih godina, takvo postignuće ostavljeno je naprijed prema Münchenu "Bavaria" Robert Lewandowski u dvoboju protiv ne-tako slabog "Wolfsburga".

što je hat-trik u nogometu

3 gola u jednoj utakmici na prvenstvu Ukrajine

Od 1992. do danas, 136 šahovskih trikova registrirano je u dvobojima najviših liga Ukrajine. Za 25 godina održavanja nogometnih turnira u Ukrajini (elitna podjela) - ovo je prilično dobar pokazatelj.

Što je hat-trick u nogometaša su dobro svjesni u Kijevu „Dinamo”, što može biti ponosan na vodstvo u ovom popisu. Dinamo ih je učinio već 30 puta. Lider među igračima na listi strijelaca, koji je postigao tri gola u jednoj utakmici, je Sergej Rebrov. Prvi put je igrač postigne ovaj rezultat Lipanj 3, 1992 u dvoboju s Nikolaev „Avis”. Preostale trojke Rebrov organizirani protiv "Kryvbas" (1996.), "Tavria" (1998), "Karpati" i "Prykarpattya" (1999).

najbrži hat-trik

Na drugom timskom mjestu na popisu - Donjeck "Shakhtar". Rudari su napravili trikove šešira 19 puta. Legenda o Shakhtaru 1990-ih Oleg Matveyev ispalio je trostruki udarac četiri puta. Koji su timovi tri puta dobili točne snimke na svoj cilj od Oleg Matveev u jednoj borbi? 1994. godine "Shakhtar" pobijedio je protiv "Zari-MALS" s rezultatom od 3: 0. Matveev također zabio tri puta "Prykarpattya" (u "Flint"), Zaporožje, "Torpedo" i "silikona" (1997).

Što je hat-trik i igrači znaju Simferopol "Tavria". Vjerojatno najupečatljiviji hat-trick od Krima ljudi održana je 1998. godine, kada je Krimski kapitala pozdravili igrače u Kijevu „Dynamo”. Aleksej Osipov u borbi iz 1998. osvojio je 3 gola protiv Aleksandra Shovkovskog.

3 gola

Najbrži i najoriginalniji šeširski trikovi

Nedavno su istraživači sastavili popis 10 najbržih trojki u povijesti nogometa. U utakmici "Lecce" - "Milan" s rezultatom 3: 0 Kevin Prince Boateng u 14 minuta igrao 3 loptice od protivnika. 10 minuta, njegov uspjeh je osmislio legendarni Nizozemac Marco van Basten, koji je postigao 3 gola u cilju "Gothenburg". Na 8. mjestu Ole Gunnar Solskjaer, koji je tri puta potpisao za 10 minuta na vratima Nottingham Forest. U utakmici Svjetskog kupa 1982. Mađarska-Salvador Laszlo Kiss osvojio je 3 gola u 7 minuta.

Ali to nije sve! Za istu količinu vremena Jermain Defoe formalizirala je svoje postignuće u dvoboju s "Wiganom". 6 minuta tri puta pogoditi kapiju suparnike uspjela Marco van Basten u utakmici, „Milan” - „Atalanta”. Pokazao se još brži požar David Villa u dvoboju s "Atletikom" (5 minuta). Robbie Fowler u utakmici, "Liverpool" - "Arsenal" za registraciju postignuća, također, bio je dovoljno 5 minuta. Također za 4 minute obavljao je svoj posao Gerd Müller u utakmici s "Fortune" iz Dusseldorf. Najbrži hat-trik pripada Thomasu Rossu iz okruga Ross. U samo 90 sekundi, uspio je tri puta pogoditi vrata tima Nairn County.

Sada svi znaju što je hat-trik u nogometu.