Nikita Ivanov - Ruski boksač, europski prvak 2013. godine u kategoriji 81 kg

Nikita Ivanov je profesionalni boksač iz Rusije, koji nastupa u svjetlu teške kategorije. Član ruskog boksačkog tima, zlatni i srebrni medalist Europskog prvenstva (Ankara 2011, težina - do 81 kg (srebro) - Minsk 2013, do 81 kg - zlato). Godine 2011., nakon nastupa na Europskom prvenstvu u Ankari, dobio je titulu majstori sporta Rusije

međunarodna klasa. Član sportske i sportske udruge "Dynamo".

Nikita Ivanov

Ivanov Nikita Yurievich: biografija boksača

Rođen 18. travnja 1986. u gradu Michurinsku (regija Tambov, Rusija). Ros i odrastao u običnoj obitelji - moj otac je radio kao taksist cijeli život, a moja majka bila je veterinar. Od mladosti Nikita je voljela gledati boks na TV-u i sanjala da će postati profesionalni boksač. Njegovi idoli bili su Mike Tyson, Lenox Lewis i Roy Jones Jr. Kad je Nikita imala 10 godina, roditelji su ga odveli u kutiju, što je dječak bio vrlo sretan. Prvi trener bio je Eduard Ivanko (bivši trostruki dobitnik prvenstva Tambova u boksu). Dječak je odmah vidio da će u budućnosti postići značajan uspjeh u ovom sportu. Nikita je imala nekakav boks - bez poznavanja bilo kakve tehnike ili stava, i dalje se borio i zadržao dah. Sve ove sklonosti boksu jasno je nagovijestio da morate ozbiljno početi vježbati.

Ruski boksač

Vrijeme je za profesionalno boksa i usko treniranje

U dobi od 12 godina, momak se seli u Odintsovo kako bi nastavio trenirati, ali s više uglednih majstora. Evo ga dolazi u sportske zajednice „Dinamo” i obuku takvih stručnjaka kao Ashot Ivanovič Garakyan (počašćen Trener Rusije), Zufer Mustafovich Husyaynov (autor knjige „Tehnologija knockout udarac”) i Sergej Smirnov (profesionalni boksač).

Boks Nikita Ivanov

Intenzitet treninga se odmah promijenio. Sada Nikita živjeli u skladu sa strogim režimom - ustati u šest ujutro, vodio 10 kilommetrovy križ, a potom nastavio u glavni trening. Nakon uzimanja uravnoteženog obroka i odmora, Nikita je otišla na večernju obuku, posvećenu samo tehnikama borbe.

Nikita Ivanov: boks, statistika i postignuća

Prvi veliki uspjeh postavljen je 2006. godine, kada je Nikita osvojila Spartakiad mladeži središnje savezne pokrajine Rusije. Točno godinu dana kasnije uspio je osvojiti CFD prvenstvo, nakon čega se odmah počeo pripremati za prvo mjesto u odrasloj prvenstvu zemlje. Nikita Ivanov zauzeo je deveto mjesto, gubi se Egoru Mehontsevu, ali čak je i ovaj rezultat bio pozitivan za debitanticu.

Ivanov Nikita Yurievich

Godine 2008. ponovno je otišao na Svjetsko prvenstvo središnje savezne pokrajine (Central Federal District Championship u boksu) svjetlo teška i osvojio zlatnu medalju. Iste godine postao je prvak svih ruskih natjecanja "Olimpijske nade", a na ruskom prvenstvu mogao je dosegnuti samo četvrtfinale, u kojemu nije uspio. Nikita Ivanov 2009. godine postao je pobjednik ruskog svjetskog prvenstva boksaša. U tom smislu, njegova je kandidatura ocijenjena za sudjelovanje na Svjetskim prvenstvima održanim u Milanu. No, na veliku žalost, Ivanov nije uspio proći kvalifikacijsku pozornicu, nakon što je porazio poraz svog sugrađana Arthura Beterbieva.

Bokserovi nastupi na međunarodnoj sceni i dugo očekivani zlato

Sljedeće dvije godine Nikita Ivanov stigao do finala ruskog prvenstva u poluteškoj boksački prvak, ali je izgubio Yegor Mehontsevu. Unatoč tomu Ivanov se dobro pokazao na raznim turnirima od međunarodnog značaja. U 2011, ruski boksač Nikita Ivanov predstavlja svoju zemlju na Europskom prvenstvu, održanom u Ankari (Turska). Ovdje je uspio doći do konačne bitke, gdje ga očekuje irski Joe Ward. Borba je bila vrlo teška za oba sportaša, međutim, ruski boksač izgubio sa rezultatom od 12 do 20 godina. Nakon primitka srebrne medalje na Europskom prvenstvu, Nikita Ivanov dobila je titulu Učitelja športa Rusije međunarodne klase.

Godine 2012. Ivanov je opet sudjelovao na ruskom boksu i zauzeo drugo mjesto, izgubivši u finalu mladom i obećavajućem borcu Dmitriju Bivolu. Nakon toga se počeo pripremati za izbor za Europsko prvenstvo, koje je održano u Minsku 2013. godine. Jednom na turniru, Nikita je pouzdano i brzo stigla do završne faze, gdje je odbacio svog protivnika i osvojio zlatnu medalju. Ovo postignuće bilo je najznačajnije u svojoj karijeri.