Viktor Zuev - svjetski poznati boksač

Viktor Zuev je poznati boksač iz Bjelorusije. Višestruki prvak Bjelorusije, dobitnik europskih prvenstva i olimpijskih igara.

Kratka biografija

Rođen je 22. svibnja 1983. u gradu Vitebsk, u Republici Bjelorusiji.

Boks Victor Zuev se zaljubio čak iu mladosti. Od devet godina, počeo se uključivati ​​u ovaj sport i bio je amaterski boksač. Nakon nekog vremena, njegov trener (koji nikada nije promijenio), Anatolij Kolchin počeo je staviti Victor u natjecanje. Odmah je mladi borac počeo poraziti svoje suparnike. Trener je trenutačno razmišljao o potencijalu sportaša, a uskoro je i tandem Viktora i Anatolije Kolchina počeo truditi novu razinu na natjecanjima.

Sportska postignuća

Victor Zuev počeo je pobijediti u velikim sportovima već u dobi od devetnaest godina. Godine 2002. osvojio je treće mjesto na Europskom prvenstvu, koji je održan u gradu Permu. Tada je svijet prepoznao uspješnog boksača Viktora Zueva.

Godine 2003. brončana je medalja dodijeljena sportašu na Svjetskom prvenstvu u Bangkoku.

Godina 2004. bila je posebno uspješna za Viktora Zueva i Anatolij Kolchina. U Ateni su održane olimpijske igre, gdje je bjeloruski sportaš zauzeo drugo mjesto i dobio je srebrnu medalju.

viktor zuyev

Iste je godine u Puli održano europsko prvenstvo. Na drugom je mjestu također osvojila srebrnu medalju.

Nakon 2004. godine sudjelovanje boksača u igrama i prvenstvima prekinuto je pet godina. Nije prestao trenirati i sudjelovao na natjecanjima, ali na nižoj razini. Osim toga, trener je nastavio pripremati borca ​​za nadolazeće Svjetsko prvenstvo i Europsko prvenstvo.

U 2009, Viktor Zuev sudjelovao na Svjetskom prvenstvu u Milanu i osvojio brončanu medalju za treće mjesto.

Nakon velikog sportskog događaja u 2010. godini slijedilo je Europsko prvenstvo u Moskvi, u kojoj su sudjelovali i tandem Anatolije Kolchina i Viktora Zueva. Borac je zauzeo drugo mjesto i dobio srebrnu medalju.

Između velikih boksačkih natjecanja opet je sportaš slijedio praznik od tri godine. U 2013. godini Viktor Zuev sudjelovao je na Europskom prvenstvu održanom u Minsku. Tamo je zasluženo završio na trećem mjestu i dobio je brončanu medalju.

viktor zuy boks

Kako su takvi rezultati postignuti

Anatolij Kolchin je profesionalni trener. Nije obučio niti jednog vojnika, a svaki sportaš je bio uspješan.

Kako bi osvojio nagrade na prvenstvu, Viktor Zuev je trebao vježbati danju i noću, doslovce. Pripreme za sportska događanja morale su se dati više od 17 sati dnevno. Samo vrijedan trening, rješavanje svih mogućih štrajkova i metoda zaštite mogao bi dati Victoru mogućnost da postane pravi prvak. Osim sudjelovanja na svjetskim natjecanjima, boksač je sudjelovao na natjecanjima u Bjelorusiji.

Valja istaknuti činjenicu da je 2013. godine nakon što je prošao posljednji trener Europskog prvenstva Anatolij Kolchin. Možda je to utjecalo na odluku Zuyeva da se povuče iz sporta. Stigao je do potrebnih visina za sebe, cijeli svijet ga je prepoznao. Kao što je rekao Victor, kada nije bilo trenera, nije bilo boksača. Biti profesionalni sportaš je vrlo težak posao. Victor je odlučio cijelo vrijeme dati obitelji.