"Notre Dame de Paris": umjetnost nema doba

"Katedrala Notre Dame" - doista besmrtan rad, koji je došao iz pera poznatog francuskog pisca Victor Hugo. Gotovo dva stoljeća prošlo je od pisanja, no mnogi ljudi iz svih krajeva svijeta još uvijek čitaju ovaj fascinantni roman. Djelo ima sve što čitač treba: fascinantno djelo, živopisne slike života prošlosti, dramatično isprepletanje sudbina i vječni problem zaštite osobe od nepravde svijeta oko sebe. Zato je katedrala Notre Dame danas izgubila svoju važnost.

Katedrala Gospe od ParizaNa prvi pogled, priča je razumljiva, a likovi glavnih likova ne uzrokuju dvostruko mišljenje. Ali samo na prvi pogled. Ciganska Esmeralda je slijepa u svojoj ljubavi prema Phoebe. On je zgodan i šarmantan, ali iza vanjske strane leži duša pravi ratnik i helikopter. Claude Frollo je isto kao i negativni junak, i lik kojeg vole tisuće čitatelja. Archdiakon je neobično inteligentan, premda bespomoćan protiv vlastitih osjećaja. Puno je učinio kako bi uništio mladu cigansku ženu i još više - kako bi je spasio. Gringoire fasciniran ne toliko Esmeralda kao svog mladog kozochkoyhellip- A u pozadini svega toga - slike Zvonar Quasimodo: najdirljivijih i živopisan svega. Izgleda kao nakaza, on je ljepši od svih zgodnih muškaraca u njegovim djelima!Katedrala Gospe od Pariza recenzijeZasebno je potrebno reći o slikama koje je nacrtao Hugo. Ono što vrijedi samo za glavu, gdje pred nama otvara cijeli Pariz s pogleda ptičje perspektive! Općenito govoreći, u romanu Katedrala Notre Dame, opis igra vrlo važnu ulogu. Čitatelji stvaraju puni osjećaj prisutnosti. Čak i ako nikad niste bili u Parizu, pročitajte ovaj roman - i poželjet ćete se vratiti- Zanimljivo je i koliko je autoritativnih znamenitosti pariškog "jednog" preživjelo danas?

Djelo dodiruje neke tanke žice u duši. Čak ni njegova priča - da kažem istinu, on je jednostavan. Osjećaji, suze, drame. I - na mjestima suptilni humor. Svi ti znakovi u cijelosti sadrže katedralu Notre Dame. Gost čitatelji kažu da iza toga vanjski jednostavnost skriva iznenađujuće pun i bogat proizvod - ljepota i povijesti, kulture i umjetnosti. Usput, humor Hugo postao razlog za negativne mišljenja nakon brojnih produkcija i adaptacije romana, gdje je više puta bio okrenut naopačke pomiješano i pisaca, što ga čini lakšim za posao.

Katedrala Gospe od Pariza OpisUzmite, na primjer, sama katedrala, koja zaslužuje naslov, ako ne i jedan znak, a zatim odvojeni priču. Vrlo veličanstven oblik, koji se sastoji od cigle događaja i osjećaja, utjelovljuje cijelu Francusku. Katedrala pomaže potrebitima, pruža im zaštitu i sklonište. I u to vrijeme nedostajalo ovaj jednostavan lyudyamhellip- Podsjetimo da je u vrijeme pisanja romana u zemlji u punom bijesan revolucije, došlo je uznemiren dana vladavine građanske monarhije.

Prava umjetnost ne dobi. Zato je povijest, koja se odigrala u dalekoj prošlosti (zapravo, ili samo u imaginaciji Victora Huga), zabrinjava srce do sada.

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan
Lica našeg društva: moralno čudovište - tko je on?Lica našeg društva: moralno čudovište - tko je on?
Najdirljiviji povijesni ljubavni filmoviNajdirljiviji povijesni ljubavni filmovi
Popis glazbala. Najbolje produkcije prošlosti i sadašnjostiPopis glazbala. Najbolje produkcije prošlosti i sadašnjosti
Katedrala Notre-Dame de Paris (Notre Dame de Paris) - legenda o ParizuKatedrala Notre-Dame de Paris (Notre Dame de Paris) - legenda o Parizu
U ljubavi i lako Paris. Znamenitosti, spomenici arhitektureU ljubavi i lako Paris. Znamenitosti, spomenici arhitekture
Gdje se nalazi Montreal: u kojoj zemlji? Atrakcije u MontrealuGdje se nalazi Montreal: u kojoj zemlji? Atrakcije u Montrealu
Victor Hugo: Biografija i kreativnostVictor Hugo: Biografija i kreativnost
Claude Frollo, `Notre Dame de Paris`: slika, opis, opisClaude Frollo, `Notre Dame de Paris`: slika, opis, opis
"Džamija Notre Dame": roman-upozorenje"Džamija Notre Dame": roman-upozorenje
Igor Balalaev: biografija i kreativnostIgor Balalaev: biografija i kreativnost
» » "Notre Dame de Paris": umjetnost nema doba
LiveInternet