Biatlete Evgeny Ustyugov: biografija i postignuća

Evgeny Ustyugov jedan je od najmlađih i najzahtjevnijih sportaša. Ne zaustavlja se na trenutak i nastavlja doseći nove visine u svojoj sportskoj karijeri. Milijuni ljudi diljem planeta poznati su i voljeni. On je idol početka biatlonista!

eugenij Ustyugov

Evgeny Ustyugov: biografija, djetinjstvo

Buduća biatleta pojavila se na tom svjetlu 1985. godine, 4. lipnja, u prekrasnom gradu Krasnojarskom. Može se sa sigurnošću tvrditi da je Zhenya primio svoju sposobnost za sport čak i prije rođenja. Uostalom, njegovi su roditelji tada bili vrlo poznati sportaši. I tako, kada su se dva dječaka rodila u obitelji Ustyug, roditelji su odmah počeli razvijati svoj fizički razvoj. Od dobi od tri godine, Ustyugov i njegov brat prakticirali su svakodnevno s njima. Stariji, dječak je počeo aktivno sudjelovati u planinarenju.

Školske godine Eugena bile su vrlo zabavne i raznovrsne. Bio je vrlo aktivan dijete. Nijedan sportski događaj nije mogao učiniti bez njegovog sudjelovanja. Na jednom od natjecanja 1997. godine vidio ga je trener biatlonca, supruga Viktora Yermakova. Nakon što je vidio dobre sposobnosti u dječaka, ponudila mu je da isprobava svoju ruku u ovakvom zimskom sportu.

eugeny Ustyug biatlonist

Dalje

Što radi Eugene Ustyugov nakon diplome? Izgledalo je jasno da će ući u odjel za tjelesni odgoj. No, mladić to ne uspijeva voljom sudbine. On postaje student na Divnogorskom koledžu Olimpijskog rezervata. Nakon što je studirao nekoliko godina, Zhenya odluči nastaviti studij na fakultetu za šumarstvo, koji je 2010. godine uspio diplomirati s počastima.

Početak sportskih aktivnosti

Kada je biatlon ušao u život budućeg sportaša? Ustyugov Eugene tijekom treninga bio je sudionik natječaja, koji je 2005. godine održan u Finskoj. Sudjelujući u individualnim utrkama, mladić je uspio uzeti 12, u utrkama s progonom - 36, a za vrijeme sprinta - 42 mjesto. Godinu dana kasnije, nakon što je unaprijedio svoje sportske vještine, Zhenya odlazi na Svjetski kup, koji se ovaj put održao u New Yorku. Iznenađujuće, uspio je pobijediti na pobjedničkom postolju u utrci za potragu. Na releji, Zhenya je bio drugi, au sprintu je pokazao četvrti rezultat. Od ove godine karijera budućeg prvaka počinje dobivati ​​zamah i brzo se razvijati.

biatlon Ustyugov evgeny

Star stupnjeve sportske karijere

Evgeny Ustyugov je biatlet koji je postigao visoke rezultate. Sljedeće važno natjecanje za sportaše je Europski kup 2006-2007. Za vrijeme sprinta Ustyugov zauzeo je 12. mjesto, dok je za pobjednika zaostajao samo 3 minute. U utrci progona, Zhenya je već bila druga. Ovdje nije imao 25 ​​sekundi za završetak, unatoč činjenici da je bio odvojio od pobjede samo jednom propuštenjem na cilj.

Kad je počeo drugi stupanj čaše, mladić je morao naporno raditi. Njegovi napori okrunili su 25. mjesto u utrci sprinta. Od pobjednika, ostao je za trenutak i pol minuta i napravio je samo 3 propuste. U sljedećem sprinta Ustyugov zauzeo je 50. mjesto, dok je iza glavnog protivnika gotovo 3 minute. Ovi kvarovi nisu razbijali mlade biatlete. To je, naprotiv, poslužilo kao poticaj za plodniji rad.

biografija ustugova

Putovanje po cijelom svijetu

Sudjelujući na mnogim turnirima i prvenstvima, Evgeni je morao provesti dosta vremena daleko od kuće. Ipak, odnosi sa svojim rođacima nisu se pogoršali. Ustyugov je uvijek osjećao podršku roditeljima i prijateljima. Posjetivši mnoge dijelove Zemlje, Zhenya je naučila mnogo novih stvari, što mu je dalo još snage za borbu.

Svjetsko prvenstvo, koje se održalo u Bugarskoj 2007. godine, ugodno je zadovoljilo sve ljubitelje Eugena. Ovdje je zauzeo 20 mjesta, a imao je samo jednu propusnicu, a udaljenost od svog suparnika dosegla je udaljenost od 2 minute i 40 sekundi. Kada se održava relej, zajedno s ekipom, biateljica je uspjela zauzeti 5. mjesto, što je uvelike povećalo entuzijazam početka sportaša.

U zimi 2007, Ustyugov je poletio kući kako bi sudjelovao u natjecanjima koja su se zvala "Izhevskova puška". Ovaj put uspio je osvojiti drugo mjesto. Pauza s glavnim natjecateljem bilo je 39 sekundi.

Nakon toga, Zhenya odlazi u Svjetsko prvenstvo u Norveškoj. Sportaš ne može pobijediti na pobjedničkim naslovima, ali ipak se izjašnjava kao prilično jak protivnik, koji se ne bi trebao podcijeniti.

Već u 2008. godini Ustyugov je rehabilitiran na ruskom prvenstvu, zasluženo osvaja srebrna medalja. Nakon toga uspijeva osvojiti prvo mjesto u Europskom kupu. Tada je osvojio natjecanje bez ikakve propuste. Ovoga puta pobjeda je bila sjajna!

Godinu dana kasnije, sportaš ide u Svjetsko prvenstvo u Oberhofu. U potrazi za utrkama, uspijeva postati sedmi, a na sprintu - zauzeti osmo mjesto.

Evgeny Ustyugov je popularan favorit!

XXI Olimpijske igre postale su debi za Eugene. Samo tamo on je bio u mogućnosti da se proglasi kao jak sudionik. Iako je bio suprotstavljen prilično ozbiljnim protivnicima, zauzeo je 15. mjesto za vrijeme sprinta, au potrazi za utrkama Zhenya je završio na petom mjestu na općem popisu.

Zlatna olimpijska medalja ukrašena je športskom prsima 21. veljače na masovnom startu. Zahvaljujući naporima i radu, biatlonac zaobilazi sve svoje protivnike i za kratko vrijeme doseže pobjedničku završnicu. Nakon igara, Eugene je dobio naredbu prijateljstva.

U proljeće 2011. Ustyugov, zajedno sa S. Sleptsovom, zauzeo je časno prvo mjesto u Svjetskom timu.

Eugene i danas nastavlja aktivno trenirati i sudjelovati na mnogim natjecanjima. Nedavno je dobio titulu počasnog magisterija sporta.

što je uključeno u eugenij Ustyugov

Osobni život Ustyugova

Unatoč uskom rasporedu rada, Eugene je uspio stvoriti snažnu obitelj. Sa svojom budućom suprugom, susreće se na redovitim natjecanjima. Ulyuguva je izbor Alexander Bondarev, sportaš. Nekoliko godina nakon poznanstva, mladi ljudi igraju vjenčanje. I već je u 2010. godini rođena Evgenyova kći Veronica. Supruga biatleta odlučila je okončati svoju sportsku karijeru i dati se obiteljskim nevoljama. Kad je beba bila 3 godine, tata ju je već stavio na skije. U zimi 2014. rođena je druga kćer, Eugenia. Uz svoju obitelj pokušava provesti dosta vremena, i to savršeno radi!