Larisa Ilchenko: životopis i karijera

Ilchenko Larisa Dmitrievna - legendarni ruski plivačica. On je jedan od najcjenjenijih i najpopularnijih sportašica Ruske Federacije.

Larisa Ilchenko: Biografija

Legendarni plivač rođen je u jesen 1988. u gradu Volgogradu. Od ranog djetinjstva bilo je jasno da će djevojka postati sportašica, jer je odrastao vrlo aktivno dijete. Roditelji budućeg olimpijskog prvaka u dobi od četiri godine dali su joj jedriti. Kasnije, Larisa Ilchenko, čiji je put postao smisao života, odlazi u sportsku školu, gdje će njezin prvi trener biti Ivanov Aleksandar.

Godine 2003. djevojka ide na Olimpijadu i osvaja prve ozbiljne nagrade. U istoj godini postao je sudionik prvenstva Rusije među juniorima i tamo je osvojio i nekoliko medalja.

Sa četrnaest godina, djevojka je već gospodar sporta, koja govori o potencijalu plivača. Dvije godine kasnije, kada je imala samo šesnaest godina, postala je međunarodni sportašica i osvojila svjetsko prvenstvo u gradu Dubai. Smatra se da je nakon ove pobjede profesionalna karijera djevojke počela. Zapravo, počelo je nešto ranije.

larissa ilchenko

Stručna karijera

Larisa Ilchenko, čija fotografija koju vidite u članku, 2004. godine dobila je zlatnu medalju za osvajanje releja na državnom prvenstvu. Kasnije je osvojila titulu prvaka Rusije u plivanju u otvorenoj vodi.

U 2005. godini, plivač ponovno uspješno sudjeluje u prvenstvu Rusije, ali je glavni uspjeh postaje Svjetskog kupa pobjeda u Montrealu.

Malo je ljudi očekivalo, ali 2006 se pokazalo nevjerojatno uspješnim za Ilchenko. Bila je u mogućnosti osvojiti dvije zlatne nagrade na Svjetskom prvenstvu u Napulju. Primljena bronca na Europskom prvenstvu u Mađarskoj, uspjela je postati vlasnik zlata na prvenstvu Rusije. Još jedno dostignuće 2006. godine - sportaš postaje najbolji plivač planeta u otvorenoj vodi. Tijekom sljedeće dvije godine ponovno će dobiti nagradu.

Larisa Ilchenko ponovno pobjeđuje na Svjetskom prvenstvu u Melbourneu 2007. godine i istodobno osvaja dva zlata: prvi - na udaljenosti od pet kilometara, a drugi - na udaljenosti od deset kilometara. Na nacionalnom prvenstvu ponovno će osvojiti nekoliko zlatnih medalja i jednu broncu.

2008 će postati vrlo zauzet mladom sportašu, prvenstveno zbog Olimpijade u Pekingu. Osim Olimpijskih igara, 20-godišnja djevojka osvojit će dvije zlatne medalje na Svjetskom prvenstvu u Sevilli, srebrnu medalju na državnom prvenstvu i zlatu u Svjetskom kupu.

larisa ilchenko fotografija

Olimpijske igre

U vrijeme natjecanja, Larisa je imala samo dvadeset godina. Onda je Ilchenko bio jedan od najmoćnijih plivača na svijetu. S obzirom na svoje nastupe posljednjih godina, bila je jedna od glavnih kandidata za pobjedu na dugoj vodi. Kao rezultat toga, dogodilo se, na udaljenosti od deset kilometara Larissa osvaja zlatnu medalju. Nakon što je dobila nagradu, djevojka je postala prva ruska atletičarka koja je to uspjela.

Za uspješno provedene olimpijske igre Ilchenko dobio je državnu nagradu - Red prijateljstva.

Nakon ljetnih igara djevojka je postala živa legenda o ruskom putovanju. Malo je uspjelo postići one visine koje su osvojile plivače do dvadeset godina.

Valja napomenuti da je iduće godine sportaš ponovno otišao na Svjetsko prvenstvo, ali je uspio osvojiti samo srebro. Svjetsko prvenstvo održalo se u Rimu.

larissa ilchenko plivanje

Osobni život legendarne sportašice

Larisa Ilchenko se 2012. oženio plivačicom Sergejom Peruninom. Sergej je vlasnik srebra na Svjetskom prvenstvu 2010. i zlato na kontinentalnim natjecanjima u Budimpešti. Mladi se međusobno poznavali od devet, ali nikada nisu sumnjali da bi se njihove sudbine mogle sjediniti.

Godine 2009. sportaši su se počeli susresti, a nastavljeno je do 2012. godine, kada je odlučeno legalizirati brak. Svečana manifestacija održana je krajem ljeta. Neposredno nakon vjenčanja sportaši su krenuli na putovanje u Dominikansku Republiku. Putovanje je bio dar prijatelja, što Larissa opominje toplom do danas.

Nakon vjenčanja Larisa Ilchenko rodila je kćer. Djevojka se zvala Maria, a ona je postala prvo dijete u obitelji plivača.

Obitelj živi u Volgogradu. Larissa i Sergey sudjeluju u treniranju mladih sportaša u jednom od lokalnih sportskih kompleksa.

biografija larisa ilchenko

Nagrade i postignuća sportaša

Unatoč mladoj dobi, Larisa Ilchenko uspjela je osvojiti veliki broj nagrada. U svojoj zbirci ne postoje samo medalje iz natjecanja, već i puno osobnih nagrada. Prema mnogim sportskim analitičarima i dodatcima, djevojka je postala jedna od najprofitabilnijih sportašica dvadeset i prvog stoljeća.

U povijesti Ruske Federacije ona je jedini plivač koji je osvojio osam puta na svjetskim prvenstvima. Možda bi ta brojka bila povećana, ali u dvadeset i dvije godine djevojka je počela imati zdravstvene probleme koji su je prisilili da prestane govoriti na profesionalnoj razini. Unatoč tome, Ilchenko je plivao gotovo osamnaest godina, a to zaslužuje poštovanje i hvale.

Plivač je višestruki pobjednik i pobjednik natjecanja državne razine: olimpijski prvak 2008. godine, višestruki pobjednik europskih i svjetskih prvenstva.

Među državnim nagradama može se izdvojiti gore navedeni Red prijateljstva, primljen nakon Pekinga.

Najvažnije postignuće Larisa Dmitrievna vjeruje da je njezino ime plivački turnir u otvorenoj vodi.

Ne može se zanemariti činjenica da je djevojka već u dobi od 16 godina postala zasluženi gospodar športa Ruske Federacije.

Larisa Ilchenko oženjen

Kratak opis osobnosti

Larisa Ilchenko jedan je od najuspješnijih plivača u povijesti post-sovjetske Rusije. Sportska karijera započela je rano, ali zbog ozljeda bila je prisiljena suspendirati. Ona je majka i supruga koja voli. Uvršten je u CSKA Volgograd klub i povremeno nastupa na natjecanjima gradske, regionalne i državne razine.

Zahvaljujući njezinim uspjesima, djevojka izražava svoj prvi trener Alexander Ivanov i Zakharov Vladimir, koji dugi niz godina radi s njom.

Larisa il`chenko je rodila

zaključak

Općenito, takva karijera može biti zavidna samo zato što svi ne postižu takve uspjehe u cijelom životu, što Larisa Ilchenko postiže dvadeset osam godina.

Olimpijski prvak sanja o otvaranju svoje sportske škole, koja će predstaviti prave prvake.

Legendarna sportašica idol milijuna nije samo u svom rodnom Volgogradu već iu cijelom svijetu. Larisa sanja o pisanju knjige u kojoj joj želi reći o njezinu životnom putu.