John Higgins: biografija, činjenice iz života, fotografija

Jedan od najistaknutijih i najpoznatijih predstavnika skočera je John Higgins. Biografija igrača započela je u malom gradu Wishu, gdje je rođen 18. svibnja 1975. Škot je dobio međunarodnu licencu i postao profesionalni igrač 1992. godine.

Zajedno s drugim, jednako ugledni Britanac Ronnie Orsquo-Sullivan, on je ušao u svijet elitnih sorti snooker - snooker. Prvi trijumf dogodio se 1994. godine kada ih je Dave Harold pobijedio u finalu. Od tog trenutka karijera se počela brzo razvijati.

Karijera škotskog "čarobnjaka"

Prve dvije sezone u svojoj karijeri, John je proveo skromno. Najavljen je na Grand Pri turniru, gdje je senzacionalno osvojio prvo mjesto. Na ovom poznatom igraču nije se zaustavio i već je u idućoj sezoni osvojio dva naslova British Open i International Open. Ova dostignuća dozvolila su Škotskoj da preuzme 11. mjesto u svjetskoj snookeristi.

john huggins

U sezoni 1995.-1996., John Higgins je nastavio pokazati izvanrednu igru. Njegova zbirka trofeja bila je nadopunjena još nekoliko naslova: German Open, International Open. Postao je četvrtina finalista svjetskog turnira i pouzdano se smjestio na drugu liniju ranga.

Sezona 1997/98 postala je najuspješnija karijera Škotske. Higgins je postao finalist od osam ocjenjivačkih turnira. Sada je bilo samo svjetsko prvenstvo, gdje nije bio poznat po svojim velikim uspjesima. Uspješna kombinacija okolnosti mogla bi voditi igrača u dragocjeni san. Da biste to učinili, Stephen Hendry morao je izgubiti u prvom krugu natjecanja, a John, dobiti coveted trofej. Kao rezultat toga, suočio se s tim zadatkom i zauzeo prvo mjesto na ljestvici.

Visoki uzlet i brz pad

U sezoni 1998/99, John Higgins nije uspio obraniti naslov prvaka. Međutim, igrač je ostao na prvom redu zahvaljujući pobjedi na nekoliko velikih natjecanja: The Masters, China International, UK Snooker prvenstvo.

Sljedeća sezona nije bila manje uspješna u karijeri majstora. Na jednom od turnira postigao je najviše bodova po utakmici. Prvi put najveći je prekid od 147 bodova zabilježen na Kupu naroda, a potom na utakmici Irish Masters. Higgins je osvojio još nekoliko trofejnih nagrada na Welsh Open i Grand Prix natjecanjima.

U sezoni 2000./01., John je počeo opadati. U početku, sve se dobro ispostavilo i pobijedio je u finalu britanskog prvenstva Mark Williams. Međutim, u Grand Prixu prestao je sudjelovati zbog vjenčanja. U Kupu naroda, izgubio je od Ronnieja Orsquo-Sullivan i spustio se na treće mjesto na svjetskim ljestvicama.

Unatoč slaboj razini igranja u iduće dvije sezone, John Higgins uspio je ostati u prvih pet najboljih igračica snooker.

Visoka razina vještine - prva linija na ljestvici

U godinama 2005/06, Škot se vratio u divnu igru. Na Grand Prixu osvojio je uvjerljivu pobjedu nad starim suparnikom Ronniejem Orsquo-Sullivanom. U ovom slučaju John je postavio nekoliko zapisa: četiri stotine i 494 bodova.

snooker igrač John Huggins

Britansko prvenstvo bilo je manje uspješno za Higgins. Izgubio je u finalu 1/8 protivnika Ken Dohertyja, ali osvojio je Wembley turnir. Na Malti Cup, igrač dosegne konačni rezultat, ali je poražen.

U Welsh Openu, iskusan majstor gubi na 1/8 finale. Natjecanje China Open završava za Škotske s konačnim porazom Mark Williams. Bio je jedan od favorita na Svjetskom prvenstvu 2006. godine. Međutim, na opće iznenađenje mnogih stručnjaka, izgubio je u prvom krugu natjecanja Mark Selby. Unatoč tomu, igrač u snookeru John Higgins uspio je vratiti prvu liniju ocjene.

Nestabilna igra, razočaranje navijača

Obožavatelji škotskog "čarobnjaka" očekivali su od njega kao uspješne nastupe kao i prethodne sezone. međutim John nije zadovoljan im, ali samo razočarani. Sudjelovao je u natjecanju Northern Ireland Trophy, gdje je izgubio na pozornici 1/8 finala kineskom igraču. Nakon toga nije uspio obraniti naslov prvaka u natjecanju "Grand Prix".

Na britanskom prvenstvu Higgins je pokazao najvišu klasu i dostigao polufinalnu pozornicu. Međutim, izgubio je od budućeg pobjednika Peter Ebdona. Tada je iskusan gospodar počeo opadati. Nije uspio u prvom krugu natjecanja Velških Otvorenih i Malteških Kupa. Na turniru China Open, Škot je bio u četvrtfinalu, gdje je izgubio od svog protivnika i bliskog suradnika Grammot Dott.

Fotografija John Higgins

Na prestižnom natjecanju u Sheffieldu John Higgins nije bio omiljen. Ipak, uspio se obnoviti pred navijačima i osvojiti još jedan trofej.

Svjetska slava je prvi veliki uspjeh

Godine 1998. Škot je sudjelovao na Svjetskom prvenstvu. Bio je prvi u svojoj karijeri do finala i zauzeo pobjedu od mladih i obećavajućih Mark Selbyja. Englez je prošao kvalifikaciju i pokazao visoku razinu igre. Međutim, njegov protivnik pokazao je pravu vještinu i volju za pobjedom. Kao rezultat toga, "mađioničar" proslavio je uspjeh.

On je postao prvi pobjednik svjetskog naslova 1998., kada je imao samo 23 godina ispred ovog pokazatelja dvije sjajne igrače i Orsquo Williams-Sullivan. Nakon 9 godina osvojio je drugi trofej svjetskog prvenstva.

član Reda britanskog carstva, John Highens

U 2007. godini, nositelj počasno zvanje „Član Reda Britanskog Carstva” John Higgins u intervjuu priznao da je događaj postao je jedan od najvažnijih u životu, nakon rođenja djeteta.
Sljedeća sezona nije bila manje uspješna za iskusnog igrača. Osvojio je Grand Prix natjecanje i dobio svoj treći naslov prvaka. Na ljestvici igračica skočila je zauzeo 4. mjesto, a godinu dana kasnije postao je lider.

Optužba za podmićivanje

U travnju 2010. škotski je igrač zajedno sa svojim menadžerom prisustvovao poslovnom sastanku. Jedan utjecajan poslovni čovjek pozvao je Higgins i Muni da održe niz natjecanja na snookeru na temelju ugovora.

U to vrijeme, 3-dnevni vlasnik svjetskog naslova odlučio se složiti oko primamljive ponude i održavanja ugovorne igre. Kao rezultat, John je morao priznati u nekoliko okvira. Ukupni iznos mita bio je oko 400.000 dolara.

Nakon unutarnje istrage, Higgins je uklonjen s natjecanja za skočite. Ipak, iskusni Škoti odlučili su pobijati optužbe, rekavši da u svojoj profesionalnoj karijeri nikada nije namjerno propustio.

Prema odluci nezavisnog suda, igrač je bio kažnjen i pola godine diskvalificiran, a njegov menadžer je zbog životnog odgoja od snookera.

Vratite se u igru

Vrativši se nakon suspenzije, John je osvojio nekoliko turnira. Dva od njih su najprestižnija: prvenstvo Velike Britanije i svjetsko prvenstvo. Škot je i dalje pokazao visoku razinu snooker. John Higgins, čiji je biografija izravni dokaz njegovog talenta, uspio je "pobijediti" iu ETPC-5. ETPC-6 prošao je za njega ne tako uspješno. Došao je do konačne, ali je izgubio budućeg prvaka Michaela Holta.

Britanski prvenstvo John održao se na visokoj razini i sastao se u finalu s Mark Williamsom. Tijekom susreta igrač je dobio bodove od 2: 7 i 5: 9. Međutim, u najtežoj borbi, Higgins je uspio pobijediti. Ovaj naslov bio je treći u svojoj karijeri.

životopis Johna Higgins

Na veljači veleslaloma otvorio je konačni rezultat i dobio još jedan trofej, pobijedivši Stephena Maguirea s ukupnim rezultatom od 9: 6. Sljedeći mjesec, Škotski je također osvojio Hainan Classic.

Život izvan snookera

Čak četverostruki svjetski prvak John Higgins ima pravo na osobni život. Godine 2000. ušao je u službeni brak s dragom djevojkom Denise. Tijekom ovih godina imali su troje djece: djevojku Claudiju, dječake Olivera i Piercea. Osim toga, uvijek pokušava prisustvovati nogometnim utakmicama vašeg omiljenog keltskog tima.

četverostruki svjetski prvak john huggins

Godine 2006., nakon poraza u finalu Kup Malte, John je izbačen iz aviona zbog teške alkoholne opijenosti. Ipak, pripremajući se za sljedeći turnir i svjetsku slavu u Crucibleu, igrač je uspio prestati koristiti alkohol.

Godine 2011. Higgins je imao veliku tragediju. Otac mu je umro od raka. Gotovo je uvijek pratio svoga sina na sve svjetske turnire.

Prva linija u ocjeni, pobjeda na britanskom prvenstvu

Na godišnjem britanskom turniru, Škot je konačno sastao s Mark Williamsom. John Higgins (slika ispod) bio je postavljen na pobjedu.

U odlučujućem dvoboju, velški je pokazao nisku razinu igre. U polufinalu je pokazao karakter i volju za pobjedom. Međutim, konačni je bio izuzetno neuspješan za njega. Ukupni rezultat bio je 9: 5, kada je Škoti prekinuo tijek susreta i osvojio 22 trofeja u svojoj karijeri kao profesionalni igrač. Pridružio se skupini velikih boksača koji su pobijedili više od dva puta u Velikoj Britaniji.

John Higgins nastavlja zadovoljiti svoje obožavatelje talentiranom igrom. Unatoč laganom pada, on i dalje pokazuju visoku razinu vještine. Trenutno se nalazi na šestoj liniji svjetskog poretka. Škotski "čarobnjak" iz Wishhe zauvijek je ušao u povijest popularne igre.