Ruski biatlonist Olga Vilukhina: biografija, uspjeh, fotografija

Ova vrlo mlada, ali već eminentna sportašica osvojila je svoju prvu značajnu pobjedu na međunarodnim natjecanjima 2006. na Svjetskim prvenstvima. Sudjelovala je na juniorskim natjecanjima kada je imala samo 14 godina. Olga Viluhina osvojila je ne samo sprinta, već je zaslužila još dvije medalje: u reljefu - srebro, u potrazi za broncu. Olga Viluhina

Kratka biografija

Olga je rođena 1988 Bashkortostan (Mezhgore), 22. ožujka. Njeni roditelji: otac - GV Vilukhin, nekoć radio kao građevinski inženjer, majka - O.V. Vilukhin, operater lokalne kotlovnice.

U početku, Olga Vilukhina bila je angažirana na skijanje na sportskoj školi. Roditelji su je odveli tamo. Međutim, u ovom obliku djevojka nije imala sve, i bila je pozvana da sudjeluje u biatlonu. To je bio važan događaj na početku sportske karijere Oli.

U općoj školi za odgoj i obrazovanje dobro je proučavala, čitala mnogo od djetinjstva. Ona ima omiljeni roman Paolo Coelho "Jedanaest minuta".

Olga Vilukhina: fotografija, prve pobjede

Olga je neumoljiv trener Valerij Ivanov, sada građanski muž.

Kao što je gore navedeno, prva značajna pobjeda sportaša bila je na Svjetskom juniorskom prvenstvu u biatlonu 2006. godine, održanom u Americi (Presque Isle). Tamo nije razvila samo pojedinačnu utrku, gdje je zauzeo 26. mjesto. Na tim natjecanjima borila se s sportašima visoke međunarodne razine. Treba napomenuti da je u to vrijeme bio biotlon Viluhina samo 2 godine.

Sljedeći ozbiljni natječaji za nju bili su u Martellu, gdje su se održavale i Svjetsko prvenstvo u biatlonu. Ali ovdje nije mogla ponoviti svoj prethodni rezultat i pobijediti srebrna medalja (drugo mjesto) u relay utrci.

Najuspješnije u sportskoj karijeri nadarene sportaše bila je Europsko prvenstvo, održano u Ufa (2009). Tada je Olga Vilukhina postala četverostruki europski prvak među mladim sportašima. Na tim juniorskim natjecanjima djevojka je uspjela popeti na postolje u svih 4 faze natjecanja, na prvom mjestu.Olga Vilukhina: fotografija

Velika postignuća nisu zapažena od strane predstavnika reprezentacije zemlje. Pozvana je da sudjeluje na natjecanjima u Khanty-Mansiysk (pozornica kupa). Tako je bila na popisu šest najboljih sportaša i pridružila se timu ruskog tima.

Daljnji uspjesi

Kao dio ruskog tima, djevojka je otišla u Oberhov na treninge, gdje se iznenada razboljela. U tom smislu, nikada nije sudjelovala u utrkama kupa niti je propustila neke faze IBU kupa. U sezoni 2010./2011., Olga je ponovno sudjelovala u prvom stadiju Svjetskog kupa, a njeno zdravlje ponovno nije uspjelo.

Nakon bolesti, Viluhin je dvaput osvojio vodeća mjesta u sprintima, održane u Italiji i Švedskoj. Ali na IBU Cup Olga Vilukhina je ostala bez nagrade zbog apsurdne pogreške, nepažnje. Zaboravila je staviti svoj broj, a dok su trčali za njim, sportaš je počeo s trzajem i odgodio se 40 sekundi. Točno ovaj put i odvojeno od pobjednika natjecanja.

Sezona u 2011-2012. donio je uspjeh atletičara. U Hochfilzenu osvojila je zajedno s timom u mješovitoj utrci i uzela brončanu utrku u Ruhpoldingu.

Godine 2013, na Svjetskom kupu, biatlet Olga Vilukhina porasla je na drugo mjesto.

Olimpijada "Sochi-2014"

Olimpijske igre u Sočiju - prva Olimpijske igre za 25-godišnju žensku sportašicu. U tom smislu nitko nije stavio veliku nadu na nju. Međutim, mnogi su iznenadili kada je, na utrci od 7,5 kilometara, osvojio Olimpijski srebro.Biatleti Olga Vilukhina

Osjećala se prilično samouvjereno i učinila je najbolje da se ne popušta pod nazivom slovački olimpijski prvak Anastasia Kuzmina. Vilukhina, nakon savršenog pucnjave, izgubila je Kuzminu samo u brzini.

Olga Vilukhina, talentirana žena, napokon je ustala na pijedestal nakon dobitaka u relay utrkama (i ženski i mješoviti). Po pravu, redovna je u TOP-10 najboljih sportaša u Rusiji. Istina, ona još nije dosegnula pojedinačnu nagradu najvišeg standarda. Još uvijek leži naprijed.