Olga Pyleva, biografija

Olga Pyleva - domaće biatlon, ponovio pobjednik Svjetskog kupa, 6-svjetski prvak i osvajač dviju zlatnih medalja na Olimpijskim igrama. Nakon braka, ona je uzela ime bračnog druga - Medvedtseva, ali većina je osvojio kao Dust.

Skijaško trčanje

Olga Pyleva

Olga Pyleva rođena je u Krasnojarskoj regiji u malom gradu Borodinu u srpnju 1975. U 10 godina se počela ozbiljno baviti sportom, a na prvom mjestu samo skijaške utrke. Diplomirala je na Akademiji tjelesnog odgoja u Omsku.

Puno medalje osvojene na natjecanjima u juniore, dva puta postao svjetski prvak u štafeti, osvojio jednu srebrnu i dvije brončane medalje u pojedinačnim utrkama u mlađim svjetskim prvenstvima. Njen trener bio je odani trener SSSR-a Alexander Grushin.

Godine 1996., u životu Pyleva, postoji značajan događaj - rođenje Daryove kćeri. Nakon napuštanja rodiljnog odmora odlučuje otići na biatlon, neku vrstu sporta vezano uz skijaško trčanje.

Karijera u biatlonu

Godine 2000. Olga Pyleva se usredotočila na početak biatlova. U roku od nekoliko mjeseci postala je jedna od vodećih sportaša u zemlji.

U sezoni 1999./2000., Olga Pyleva je podnijela pistu za biatlon.

Već u trećoj utrci, u sprintu u njemačkom Ruhpoldingu, osvojila je broncu. Na finalnoj pozornici u ruskom Khanty-Mansiysk opet uspješno nastupao za debitante. Prvo je postao drugi u sprinta, a treći u utrci za potragu.

Na kraju sezone, osvojila je 20. mjesto. Ovaj rezultat je osobito značajan, s obzirom da u prvoj polovici sezone Olga Pyleva nije sudjelovala.

Olimpijski uspjeh

biatlonica Olga Pyleva

Godine 2002. Pyleva je zimi postala članom ruske reprezentacije Olimpijske igre u američkom Salt Lake Cityju. Prvi u programu bio je individualna utrka. Biatlonac Olga Pyleva bio uvjeren rase, tvrdeći pobjedu, prvu od tri vatrena linija prošao bez greške, ali zadnja dva puta propustili kao rezultat je ostao bez medalje, ali na 4. mjestu.

5 sekundi na kraju koju je izgubila u Šveđaninu Magdalene Forsberg, koji je također dva puta propustio zadnji turn, pobjednik je bio njemački Andrea Henkel.

Krunica za utrku prašine ponovno ovog puta nije donijela njezine medalje. Nedostaci na šalteru i niska brzina tijekom daljine dopuštali su samo osmo mjesto. Pobjednik - njemačka Katie Wilhelm - Pyleva izgubila je više od minute.

Ali biatletica Olga Pyleva nije se odrekla, čija je biografija radikalno promijenjena 16. veljače 2002. godine. Ona je postala olimpijski prvak. Iako se isprva sve nije pokazalo ružičastim, na udaljenosti je ostavila osmo mjesto s odgodom od više od minute i napravila pogrešku u prvom rasponu streljaštva.

Međutim, u budućnosti, nepogrešivo snimanje i velika brzina dopuštali joj je da se probije u vođe. Na posljednjem krilu Pyleva je otišao s Wilhelmom. Na oko 9,2 kilometra, ruska se žena povukla za 5 sekundi, na kraju uspjela zadržati tu prednost. Danas je osvojila svoju prvu zlatnu olimpijsku medalju.

Ali to nije bio kraj uspjeha biatlonaca, na Olimpijskim igrama u SAD-u, također je osvojila broncu u utrci timskog releja. Pyleva je pobjegla na prvoj etapi. Galina Kukleva prošao je štafet za svog suigrača u činu vođe utrke. Međutim, Rusija nije uspjela zadržati prvo mjesto. Kukleva je u potpunosti propustio stalak, otišao u dva kaznena kruga i prošao štap do sedmog. Svetlana Ishmuratova i Albina Akhatova, koji su pobjegli na posljednjim stadijima, kako bi mogli pokušati poboljšati situaciju. Kao rezultat toga, reprezentacija je uzela broncu.

Olimpijada u Vancouveru

Olga Pyleva fotografija

Druga zlatna medalja Olimpijskog biatlova Olga Pyleva, čija je fotografija u to doba ukrašena naslovnicom svih novina, pobijedila je na igrama u Vancouveru. Istina, moguće je samo sjajiti u timskoj utrci. U releju.

Pyleva je već imala ime Medvedtseva do tada, nastupila je na trećoj pozornici. Sportaši u etapama pred njom za dvoje proveli su samo dva kaznena patrona.

Olga je nepogrešivo i na dobar način prošla svoj dio utrke. Trijumf tog dana završio je Olga Zaitseva. Francuska reprezentacija koja je na drugom mjestu pala za više od 30 sekundi. Bronca je otišla u njemačku reprezentaciju.

Korak od Svjetskog kupa

Biathlete Olga Pyleva biografijaU sezoni 2003/2004 Pyleva je zasluženo smatrala jednim od vodećih svjetskih biatlova, svaka utrka koja je potvrdila taj status.

U toj je sezoni uspjela osvojiti 6 pobjeda na svjetskim prvenstvima. Jednom sam osvojio pojedinačnu utrku i masovni start i dvaput sprinta i utrku progona Olga Pyleva. Fotografije sportaša s medaljama u svojim rukama počele su se češće pojavljivati. U toj je sezoni doista tvrdila pobjeda u Svjetskom kupu, ali nadmašila rezultate norveškog Liv Greta Poiret nije uspjela. Pyleva je drugi.

U idućoj je sezoni nastavila njezina zvjezdana izvedba. Ali ovaj put Pyleva je bio samo treći u ukupnom poretku, izgubivši malo njemački Katya Wilhelm. Jedan od njegovih glavnih suparnika. Pobjedu u toj sezoni pobijedila je francuska žena Sandrine Bayi.

Olga Pyleva završila je svoju profesionalnu karijeru u velikom sportu 2010. godine.

Osobni život

biatletica Olga Pyleva fotografija

Daryaova kći bila je u Pylevi od prvog muža, koju je 2002. godine razvela. U kombinaciji, Evgeny Pylev je bio i njezin trener.

Drugi je put oženjen slavnim biatletom Valeryom Medvedtsevom, olimpijskim prvakom u Calgaryju 1988. godine u utrci releja.

Trenutačno su već imali troje djece. Ovaj sin Arseny i kći Julia i Olga. Potonji je rođen krajem 2014.