Svetlana Kuznetsova: tenis, obitelj, osobni život, hobije

Kuznetsova Svetlana Aleksandrovna - izvanredan tenisač, pobjednik nekoliko natjecanja serije Grand Slam. Poštovani majstor sporta Rusije.

Svetlana Kuznetsova: Biografija

Svetlana Kuznetsova tenisBudući prvak je rođen 27. lipnja 1985. u Sankt Peterburgu u obitelji sportaša. Od djetinjstva Svetlana je ulila ljubav prema zdravom načinu života. Svako jutro za obitelj počeo je zajedničkim nabojem, hodajući na svježem zraku.

Kada je Svetlana Kuznetsova počela ozbiljno sportovati? Tenis je bio za svoj dio života u dobi od sedamnaest godina. Budući da je na sudu, djevojka je bila jako oduševljena. Takve osjećaje uspjela je spasiti iu odrasloj dobi.

Prva ozbiljna pobjeda došla je u Svetlanu 2001. godine, kada je sportaš dobila profesionalni status u dobi od 16 godina. U prvoj sezoni uspjela je osvojiti ITF počasni turnir. Godine 2004. sportaš je došao do završne faze US Opena i pobijedio na natjecanju. Ali neočekivani uspjeh bio je samo početak. Uostalom, sad je tenisač shvatio da će nova postignuća zahtijevati da joj još više učini trening i povećanu predanost.

Pobjeda i nagrade Svetlane

kuznetsova svetlana alexandrovnaKuznetsova Svetlana Alexandrovna češće od ostalih domaćih tenisača bila je u završnoj seriji borbi turniri Grand Slama. Do takvih visokih stadija natjecanja sportaš je dosegao 6 puta u uparenim natjecanjima i 4 puta u jednoj kategoriji.

Kao što je gore spomenuto, Svetlana je pobjednik US Opena. Godine 2004. na finalnom natjecanju Kuznetsova je osvojio i drugi ruski atletičar Elena Dementieva. Sljedeći konačni rezultat, u kojem se tenisač ponovno susreo s drugaricom, održan je na turniru "Roland Garros" 2009. godine, gdje je sportaš porazio Dinara Safin.

Koja su druga dostignuća osigurala Svetlana Kuznetsova? Tenis joj je dopustio čak 30 puta igrati u naslovnim utakmicama najvećih svjetskih turnira. Do danas, sportaš dijeli prvu poziciju na ljestvici ruskih sportaša prema broju finala, uz Marat Safin i Maria Sharapova.

Svetlana Kuznetsova (tenisač): osobni život i hobije

Osobni život tenisača Svetlana KuznetsovaIzvan teniskog terena, ruski atletičar pokušava voditi običan život. Svetlana je hardcore nogometni navijač. Najveći užitak dolazi njezin omiljeni tim za posjete - St. Petersburg "Zenith". Prati uspjehe Kuznetsovog kluba i odmori između nastupa na svjetskim teniskim turnirima.

Još jedna slabost Svetlane je snowboarding. Osim toga, bez treninga, tenisač voli plesati prema modernoj glazbi, kako bi naučio strane jezike.

Potraga za životnim partnerom za danas nije najvažniji zadatak koji se Svetlana Kuznetsova postavlja. Tenis u ovom trenutku je prioritet sportaša, kao što je i sam ruski prvak ponavljao.

obitelj

U mladosti, Svetlana je otac bio uključen u biciklizam, a sada sudjeluje u pripremi mladih sportaša za ozbiljan početak ove discipline.

Majka tenisačica je više puta osvojila zlatne nagrade u istom biciklizmu, osobito 6 puta osvojila na svjetskim prvenstvima. Ima titulu Uglednog Učitelja Sportova SSSR-a. Danas je trener u jednoj od sportskih škola u St. Petersburgu.

Brat Svetlana Kuznetsova je potpredsjednik Olimpijade u Atlanti, gdje je u jednom trenutku dobio prestižne nagrade na utrkama ruskog tima na stazi.

Najnovija dostignuća sportaša

biografija svetlana kuznetsova

Kakve uspjehe danas može pohvaliti Svetlana Kuznetsova? Tenis i dalje ostaje za nju stvar cijelog života.

U 2015., u dvoboju s talijanskim Francesca Schiavone na Grand Slam turniru u Francuskoj, sportaš je odigrao najdužu utakmicu u svojoj karijeri, postavivši rekord. Na kraju susreta, ruska žena je izgubila svog protivnika, a ukupno vrijeme koje su igrali tenisači na terenu iznosilo je 3 sata i 50 minuta.

U istoj sezoni 2015/2016 Svetlana Kuznetsova snimila je na svom računu još jedan naslov prvaka na turniru "Kup Kremlja". U završnoj utakmici, prvak pobijedio je još jednu rusku ženu Anastasia Pavlyuchenkov. Sastanak je završio u dva seta, čiji je izlet proveo samo 1 sat i 18 minuta.

Najnovija dostignuća u najnovijoj karijeri Svetlane je pobjeda u nizu "Premier" natjecanja koja se održala u Sydneyu ove godine. Na putu do naslova Kuznetsova je prolazio kroz mrežu takvih glumačkih sportaša kao što su Simon Khalep, Sabina Lisicki i Sarah Errani. Na završnom susretu turnira Svetlana pobijedio je tenisačicu iz Puerto Rica Monice Puig. Tako je ruski sportaš osvojio svoj 16. naslov karijere.