FC Alesund (Norveška)

"Aalesund" (Norveška) je skandinavski nogometni klub s više od jednog stoljeća povijesti. Međutim, relativno je nedavno dostigao najvišu razinu. Ako želite znati kakve su uspjehe nedavno postigli "Aalesund" (Norveška), koji je postao protivnik Moskve "Spartak" u jednoj prijateljskoj utakmici održanoj u zimskom prozoru, onda je ovaj članak za vas.

Povijest prvenstva Norveške

olesund norway

Dakle, naravno, za svaki nogometni klub, lokalno prvenstvo je jedan od najvažnijih turnira, osim "Aalesund". Norveška nije najprofitabilnija zemlja u Europi, ali konkurencija je prilično visoka, pa je ovaj klub morao provesti dosta vremena za ulazak u velike lige. Ovaj članak će razmotriti samo najnoviju povijest kluba, tj. Ono što se dogodilo u novom tisućljeću. Tada je započeo put do slave "Aalesund". Norveška ima prvenstvo na više razina, a ovaj klub na početku tisućljeća bio je u Prvom odjelu, drugoj po veličini ligu u zemlji. Godine 2001. klub je zauzeo šesto mjesto, a već 2002. godine bio je na drugom mjestu, što mu je omogućilo da ustane na Major Leagues. Tim je mogao zadržati samo godinu dana, nakon što je napustio 13. mjesto.

Godinu dana kasnije, "Aalesund" ponovno je zauzeo drugo mjesto, otišao u veliku ligu - i opet nije bio dovoljno jak da ostane tamo, zauzeo je 13. mjesto i vratio se u First Division. I tek 2006. godine treći izlazak u Premier ligu bio je uspješan, a klub je uspio postići uporište. Tijekom sljedeća tri sezone, bio je na rubu ispadanja, ali je uspio odoljeti, a 2010. godine stvorio je čudo, na četvrtom mjestu na državnom prvenstvu. Nažalost, nije ga pobijedio iz kluba, mogao je ponoviti uspjeh u 2013. godini, ponovno na četvrtom mjestu. Prošle sezone "Aalesund" je završio prvo mjesto sa devetom, ali u tome nije počelo dobro, u tri utakmice, zaradivši samo jednu bodu i na 15 od 16 mjesta.

Priča o kupu Norveške

FC Alesund Norveška

Način na koji FC "Aalesund" (Norveška) igra u Kupu zemlje može se nazvati mnogo uspješnijim od njegovih rezultata u prvenstvu Norveške. Godine 2002. stigao je do polufinala, a 2003. godine zaustavio se na četvrtfinalnoj pozornici. Potom slijedi razdoblje neuspjeha, koja je na kraju naglo 2009. godine, kada je, nakon četiri godine neuspjeha i poraza u četvrtom kolu „Alesund” osvojio Norveški kup. Ovo je bio prvi trofej kluba u povijesti. U idućoj sezoni, kao što već znate, klub je za sebe dobio rekordno četvrto mjesto u Ligi, ali u Kupu nije postigao uspjeh. No, u 2011, iznenađujuće, svi "Alesund" osvojio Norveški kup po drugi put. Nažalost, do danas, trofej je za klub posljednji, ali u narednim godinama „Alesund” letio na trećoj i četvrtoj fazi turnira. Ove godine, norveški kup još nije započeo, prvi krug predviđen je krajem travnja.

O Eurocupsu

Spartak Aalesund Norveška

Kao što možete pogoditi, "Alesund" - ovo nije klub koji često posjećuje Eurocups. Po prvi put je bio tamo u 2010 zbog činjenice da je osvojio norveški kup u 2009, ali u trećem kvalifikacijskom krugu Europske lige klub je letio iz škotske "Motherwell". Godinu dana kasnije, klub je uspio doći do kruga kvalifikacijskih utakmica, pobijedivši na putu Welsh "Nit", mađarski "Ferencvaros" i švedski "Elfsborg". U krugu doigravanja Sve je počelo više nego dobra „Ålesund” pobijedio nizozemski TT, s rezultatom od 2: 1, ali da je prerano da se raduju, jer je u uzvratu nizozemske porazio Norvežani s nepristojan rezultat 6: 0.

Sljedeće godine, "Aalesund" osvojio je albansku "Tirana" u drugom krugu kvalifikacija, ali je izgubio u trećem klubu APOEL iz Cipra. Od tada, norveški klub nije zauzimao dovoljno visoko mjesto u prvenstvu i nije osvojio Kup kako bi se kvalificiralo za sudjelovanje u Eurocupsu.

Utakmica protiv Spartak

spartak russia olesund norveški

Prosječni ruski navijač teško bi znao o postojanju takvog kluba, ako ne i za utakmicu "Spartak" - "Aalesund". Norveška, kako je ranije spomenuto, nije nogometna zemlja, tako da malo ljudi ima dovoljno informacija o klubovima iz te države. U veljači ove godine održana je utakmica "Alesund" s "Spartacusom", a moskovski klub je uspio osvojiti rezultat od 3: 1.

S obzirom na sastav norveškog kluba, koji je podigao dvoboj o "Spartacusu", možemo zaključiti o snazi ​​ovog kluba. Na vratima je stajao vratar Andreas Lee. U središtu obrane igrao Ramstein i Gretarson, a na bokovima obrane - Kirkeskov i Arnarson. Nevjerojatno je da norveški među njima je samo vratar, među braniteljima su dva islandska, Dane i Nizozemac. Središte središnjeg kluba na bastu je isključivo norveški, sastoji se od Riisea i Carlsena. Na bokovima Icelandera igra Thirderson i drugi Nizozemac po imenu Gyasi. A u napadu je par Berisha-Abdellaoue, koji se u meču s muskovima nije mogao primijetiti za djelotvorne akcije. Jedini gol na utakmici „Spartak” (Rusija) - „Alesund” (Norveška) od posjetitelja zabio Gretarsson branitelja, dok su ciljevi Moskovljani su označeni Luiz Adriano rimski Zobnin i zamjena Quincy Promes.