Burton Albion - ovo je klub,

što ima prilično neobičnu povijest. Činjenica je da ovo nije prva ekipa koja je osnovana u gradu Bertoneu. Međutim, svi prethodni timovi su raspušteni zbog financijskih problema. A sve zbog činjenice da je u Bertoneu dugo vremena prednost dano ragbi, a ne nogometu. Zato je činjenica da je Burton Albion bila u stanju ostati na površini dovoljna da bi privukla pozornost na to.

prvenstvo

berton albion

Klub je osnovan 1950. godine, tako da možemo reći da je nogometni standard prilično mlad. Veliki uspjeh „Burton Albion” nije bio u mogućnosti postići, ali ponekad je uspio uzeti prvo mjesto u jednoj od nižih liga, ići gore zarezati. Stoga je stigao do prvenstva, što je druga liga u Engleskoj.

Put do uspjeha započeo je tek 2000. godine, kada je klub prvi put uspio zauzeti drugo mjesto u šesti ligi Engleske. Sljedeće godine ponovio je uspjeh, a 2002. godine „Burton Albion” je osvojio Sjevernu Premier ligu, zarada ulaznicu na petu ligu, to jest, Football Conference. Tamo je klub igrao sedam godina, nakon čega je 2009. osvojio turnir i dobio kartu za četvrtu ligiju. U Drugoj nogometnoj ligi, klub je ostao još šest godina, sve dok se ne počne dramatičan napredak.

Godine 2015. tim je osvojio prvenstvo i dobio je ulaznicu za Prvu nogometnu ligu, koju je mogao pobijediti sljedeće godine. Do danas je Klub zauzima drugu godinu zaredom na prvenstvu i nada se da će ostati još duže.

šalice

ujedinjeni berton albion

"Burton Albion United" - klub koji je osvojio prilično veliki broj čaša, ali nitko od njih nije velik. Najveći uspjeh može se smatrati konačnikom Kupa nogometnog saveza 1987. godine, u kojemu je "Burton", nažalost, izgubljen. No, on je, na primjer, tri puta osvojio Kup Južne lige, kao i brojne male trofeje koji čine tim vrlo utjecajan na nižim razinama. Međutim, na visokoj razini još uvijek ne pokazuju izvanredne rezultate. Iako svakako vrijedi napomenuti da je napredak kluba posljednjih godina impresivan.

europski kupovi

Manchester Berton Albion

Nažalost, „Burton” nedavno pojavio prvi put u svojoj povijesti u prvenstvu, tako dugo dok on nije sudjelovao u bilo kojoj od europskih natjecanja. Kao što znate, pristup tim turnirima su najbolji tim u prvu ligu europskih zemalja, a drugi je prvenstvo liga, tako da klub ima još puno toga za probati da biste dobili svoj prvi ulaznicu europskim kupova. Do sada se treba usredotočiti na borbu na prvenstvu i nastaviti napredovati kako bi postigao Premier ligu.

Sadašnji trenutak

Kao što već znate, prošle sezone za "Burton" bio je prvi klub održan u prvenstvu. Igrao je više nego dostojan, dovršavajući sezonu na dvadesetom mjestu, što je zajamčilo očuvanje mjesta na turniru. U tekućoj sezoni situacija je mnogo ista, jer je "Burton" na 21. mjestu, dobivši 13 poena u 16 utakmica. Samo jedna točka razdvaja momčad od "Birminghama", koja se nalazi u zoni odbačaja.

Što je s Kupom Engleske? Prve dvije runde, „Burton”, bio je prilično uvjeren, pobijedivši „Oldham Athletic” sa rezultatom od 3: 2, a zatim na „Cardiff City” sa rezultatom od 2: 1. Međutim, u trećem krugu klub je dobio protivnika, što bi bilo nemoguće proći. Znak utakmica izgledao je ovako: "Burton Albion" - "Manchester United". Iako nije bilo puno nade za igrače, oni su se borili do posljednjeg i bili su nagrađeni za to. Oni su propustili četiri gola, a druga ekipa bi pomiriti s porazom, ali „Burton”, nastavio boriti, au prvoj minuti dodanog vremena, 35-godišnji Lloyd Dyer zabio gol ugleda na vratima jednog od najboljih vratara na svijetu.