Marie-Lor-Brunet: biografija i postignuća

Francuski biatleti uvijek su se natjecali s vodećim svjetskim sportašima. Doslovno u svakoj utrci gledatelji mogu gledati borbu za medalje uz sudjelovanje sportaša iz ove zemlje. Uz mnoge njihove medalje, francuska reprezentacija duguje titulu Marie-Lor Brunet, koja će biti opisana u nastavku.

mary laur crnka

Rana karijera

Poznata sportašica rođena je 20. studenog 1988. u gradu Lannemezanu. Njeni su roditelji podigli kćer kao buduću sportsku. Dali su puno vremena za fizičku obuku, postajući prvi mentori djevojke.

Profesionalna karijera na junior razini počela je Marie-Lor Brunet u dobi od 14 godina. Prva baza treninga na kojoj je angažirana sportaš bila je Centar za obuku u Alpama. Alpine padina, izazovan pjesme i visinski trkač dopušteno da steknu potrebnu stručnu biatlonac izdržljivost i sposobnost da obrađuju složene stranice raspona.

marie brunet završila je karijeru

Njezin je mentor tri godine bio istaknuti Thierry Diuerre, koji je trenutačno glavni trener ženskog tima za biatlonice u Francuskoj. Ovaj stručnjak također je radio s Simon Fourcade, članom muškog tima.

Snažan nastup u procesu treninga, uspješni nastupi na raznim kvalifikacije Brunet smiju biti usvojen na državnom juniorskom timu. Njen debi na Svjetskom prvenstvu među mladim sportašima održan 2006. godine, gdje je trkač osvojio je dvije nagrade najvišim standardima - u potrazi i releja.

postignuća

Od 2008. godine, biatelj je počeo nastupati u top diviziji. U istoj sezoni osvojila je prvu "odraslu" medalju na Svjetskom kupu - brončanu utrku releja. Sljedeće godine, Marie-Laure Brunet opet pokazala da je tim nezaobilazan borac: uglavnom zahvaljujući njezinim naporima, francuska reprezentacija osvojila je zlato i brončane medalje.

biatlon mary laur brune

Možda je najuspješnija bila sezona biatlova 2011/2012. Osim dvije srebrne štafeta na Svjetskom prvenstvu u Hanti-Mansijsk i Ruhpolding sportaša pokazala je dobre rezultate u pojedinim utrkama. Uspjela je na drugom koraku pijedestala u masovnom startu, pojedinačnoj utrci, a također je pobijedila brončana medalja u mješovitom releju.

Sportaš uistinu voli biatlon. Marie-Lor Brunet stalno se uzgaja. Zahvaljujući tome, ona je, kao dio svoje reprezentacije, osvojila zlato na Svjetskom kupu u Anterselvu.

Biatletičar je dvaput osvojio Olimpijske medalje na Igrama u Vancouveru 2010. godine. Ona je postala treća u utrci za potragu, a uz relejni tim zauzeo je drugo mjesto.

statistika

U prvoj godini profesionalnih nastupa, natjecatelj je dvaput osvojio treću fazu pijedestala i tri puta zauzeo četvrto mjesto u kupu. Općenito, rezultati se ne mogu nazvati izvanrednim. Sportaš je često završio na trideset.

Sljedeća godina bila je mnogo uspješnija za djevojku. Kao rezultat ždrijeba Svjetskog kupa, biatlonica Marie-Laure Brunet osvojila je 16. mjesto. Uspon tako visok ukupni sportaš dozvoljeno tri bronce (dva releja, težnja), dvije srebrne (relej) i zlato u mješovitim releja.

biatlonac Marie Laure Brunet

Šest podijuma u sezoni 2009./2010. Omogućilo je djevojci mjesto u prvih deset u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Sljedeća natjecateljska godina sportašica je propustila. Tijekom tog vremena, ona je dobila oblik i za sezonu 2011/2012 došla u vrlo dobrom stanju. U Ruhpoldingu je pobijedila biatlonica srebrne medalje u svim utrkama, a također je pomogao njegov tim osvojiti relej u Anterselva i dobiti srebro u istoj disciplini u Latvijski Hochfilzen.

Sljedeći natjecateljski biciklizam nije bio tako uspješan. Dva podija u relay utrkama i jedna u osobnom nisu mogli nadoknaditi propust triju etapa Svjetskog kupa, kao i neuspješne nastupe sredinom sezone.

Završetak karijere

Marie-Lor Brunet završila je karijeru 2014. godine, nakon Olimpijskih igara u Sočiju. Tijekom relay utrke, djevojka se razboljela, izgubila je svijest.

Sportaš je napomenuo da je dugo planira završiti govor u profesionalnom sportu, a pogoršanje zdravlja potvrdilo je točnost odluke.

Mnogi mediji, međutim, tvrde da je biatletelj nastavio trening i planira ponovno nastupiti u velikom sportu.