Rozhkov Sergey: fotografija, biografija

Sergej Rozhkov poznat je ruski biatlonac, svjetski i europski prvak, višestruki pobjednik natjecanja u Svjetskom kupu. Jedan od predstavnika zvjezdanog sastava reprezentacije. Vrhunac njegovog uspjeha došao je krajem 90-ih - početkom 2000. godine.

Na početku karijere

Rozhkov SergeyRozhkov Sergey rođen je 1. travnja 1972. u Murmansku. Nakon škole je ušao u Murmansk Arktik Državno sveučilište.

Od dobi od 12 godina zainteresirao sam se za skijaške sportove i konačno sam došao u biatlonac starijih godina. U 24 godine postao je članom ruske reprezentacije. 1995. po prvi put je otišao na Svjetski kup. Debi za Rozhkov je pozornica u švedskom Ostersundu u pojedinačnoj utrci. Sergej Rozhkov pouzdano drži utrku debitantu i završava na 15. mjestu.

Već sljedeći početak donio je sportašu prvi hit u prvih deset Svjetskog kupa. U sprinta Rozhkov osvaja sedmo mjesto. Nakon još tri faze, biateljica ima ukupno 8 utrka i pridružuje se trenerskom osoblju za Svjetsko prvenstvo.

Prva medalja

Sergej Rozhkov biatlonist1996. godine natjecanje se održalo u njemačkom Ruhpoldingu. Na ovom svjetskom prvenstvu, sportaš je pokazao senzacionalno uspješan rezultat. U timskoj utrci Rozhkov Sergey Leonidovich sudjeluje zajedno s iskusnijim Viktor Maigurov, Vladimir Drachev i Pavel Muslimov. Danas je ova verzija biatlova uklonjena s velikih početaka. Posebnost utrke je da se svi sportaši šalju na utrku odjednom. Na završnoj liniji između vođe i posljednjeg tima, udaljenost ne smije biti veća od 50 metara ili 15 sekundi. Inače, momčad dobiva kaznu minute.

Ruski reprezentativac uspješno je nastupao, dopuštajući samo 2 propusta. Međutim, bjeloruske su potpuno pucali bez pogrešaka. Stoga je Sergej Rozhkov samo pobijedio srebrna medalja. Konačni zaostatak bio je nešto više od 32 sekunde.

U prvoj fazi Kup nakon Svjetskog prvenstva, Rozhkov je osvojio prvu pobjedu. U svojoj krunskoj pojedinačnoj utrci prvo dolazi do cilja.

Istina, kraj ove sezone bio je zamagljen. Nakon prve pobjede Sergej Rozhkov prvi put došao 50. u sprintu, a sljedeća faza u austrijskom Hohfiltsine postala 45. u pojedinačnoj utrci i 36. u sprintu.

Kao rezultat toga, u toj je sezoni Rozhkov proveo 13 utrka u Svjetskom kupu, postigao 122 koševa, a završio je 13. mjesto.

Kup osvaja

Sergej Rozhkov biografijaSljedeće sezone Rozhkov je manje uspješno proveo, tri puta porastao na podiju, uzimajući treće mjesto nepromjenjivo. Ovaj rezultat je postignut u releji u Holmenkollenu, timskoj utrci u Ruhpoldingu i individualnoj utrci na talijanskom Antholzu. Na kraju sezone, na 19. mjestu Sergej Rozhkov. Biatleta je mnogo uspješnije u sljedećoj sezoni. Osvojio je relej u finskom Kontiolahti i završio sezonu na 10. mjestu.

Zlatna sezona

Rozhkov Sergej LeonidovichNajznačajnije za Rozhkov bila je sezona 2004/2005. Gotovo polovica utrka u kojima je sudjelovao, pao je na postolje. Počela s brončana medalja u releju u norveškom Beitostolenu.

Rozhkov je otišao na tridesetak utrka, iako je mogao pobijediti samo jednom. Victoria je osvojila biatlon u sprintu u talijanskoj Cesani San Sicario. Sedam puta osvojio je srebrnu medalju i 6 puta brončanu medalju. Na kraju sezone Rozhkov je postigao 656 poena, postajući peti u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

U toj sezoni, samo na drugi sunarodnjaka Sergey Chepikova, treći je bio Francuz Raphael Poiret, drugi - njemački Sven Fischer i osvojio veliki norveški Ole Einar Bjørndalen. Za Rozhkov je nastup na ovom Svjetskom kupu bio najuspješniji u svojoj karijeri.

Predstava na Olimpijadi

Sergej Rozhkov fotografijaKao i za svaki sportaš, najznačajnija natjecanja za Rozhkov bile su Olimpijske igre. Prvi put da se na ovaj praznik sporta biatlon bio moguć u 2002. Sportski forum održan je u američkom Salt Lake Cityu.

Punopravni član ruskog tima bio je Sergej Rozhkov. Njegova biografija popunila je još jedna značajna stranica. Kao sportaš osnovne postave, Rozhkov je započeo s izvedbom u pojedinoj utrci. Jasno je radio na svim prekretnicama, ne dopuštajući propustiti. Međutim, znatno je izgubio od svojih suparnika. Mora se reći da je prvak ove discipline u toj olimpijadi, norveški Ole Einar Bjoerndalen, dvaput pogodio cilj. Rozhkov, međutim, nije dobio ni jednu kaznenu kaznu, uzeo samo 12. mjesto. Konačni zaostatak bio je 2 minute i 40 sekundi.

Sljedeća disciplina bila je sprint. Ovdje za Rozhkov sve se pokazalo još lošijim, nakon što je napravio nesretne pogreške na cijevima, došao je do kraja samo 51 m. Naravno, nije računao na tužiteljstvo za medalju.

U potrazi za progonstvom Rozhkov je otišao žustro, ali je pogriješio u prvom redu. Međutim, nakon što je jasno razradio preostala tri, uspio je značajno poboljšati svoj konačni položaj, s 51. na 27. mjesto.

Konačni početak bio je relay utrka. Rozhkov je pobjegao u drugoj fazi. Victor Maigurov bio je prvi koji je napustio utrku. Nakon što je pouzdano prošao svoj segment ceste, prešao je palicu do Rozhkova u činu vođe, međutim Sergey nije mogao imati prednost. Prvo, on je napravio dva misses kad laka laže, a zatim još jedan u stojećem položaju. Izgubio je svu prednost i predao svoga momenta Sergeju Chepikovu samo 5. mjesto. A Chepikov i Pavel Rostovtsev, koji su ga pratili, također su pucali bez nedostataka, a šest puta su propustili. Rezultat je 4. mjesto u relay timu.

Olimpijada u Torinu

Još jednom, sportaš se uspio natjecati na Olimpijadi nakon 4 godine u Torinu. Sergej Rozhkov nije bio u najboljoj formi za ova natjecanja. Foto sportaš je rekao da sezona nije lako. U Svjetskom kupu biatlonist je imao samo jedno postolje - drugo mjesto u utrci releja. Stoga je na Olimpijadi sudjelovao samo u jednoj utrci - masovnom početku.

Konačni za Rozhkov započeti Olimpijske igre održana je 25. veljače 2006. godine. Prva dva prekretnica Sergeja prošla su bez pogrešaka, ne dopuštajući propustiti. Međutim, snimanje iz stojećeg položaja, kao što se često događa, nije uspjelo sportašu. Nakon što je propustio treću i četvrtu crtu, Rozhkov se isključio s popisa podnositelja zahtjeva za visokim mjestom. Kao rezultat toga - samo 20. mjesto sa zaostatkom od 1 minute i 49 sekundi od pobjedonosnog njemačkog Michaela Gricea.

Završio je svoju sportsku karijeru 2008. godine. U posljednjoj sezoni u Svjetskom kupu održao je samo tri utrke.