Sandrine Bayi: biografija, osobni život, sportska postignuća

Sandrine Bayi - poznati francuski biatlonist. Olimpska medalja, svjetski prvak, višestruki pobjednik svjetskih kupova.

Prvi uspjesi

sandrine bayi

Sandrine Bayi rođen je u Francuskoj 1979. godine. Došao sam u sport u dobi od 15 godina. Govorenje na ozbiljnoj razini počelo je 2000. godine, kada je navršila 21 godinu. U ranoj dobi za biatlonu već je bila u reprezentaciji na pozornici Svjetskog kupa u finskom gradu Lahti. U pojedinačnoj utrci bilo je 49. Taj je rezultat omogućio mladoj francuski da se kvalificira za utrku za potragu. U drugom startu uspjela je nešto poboljšati rezultat, nakon što je došao do završetka 42. godine. Bodovi u Svjetskom kupu u prvoj sezoni, Sandrine Bailly nije primljena.

Ali sljedeća se sezona donosi prvu pobjedu. Već u drugoj fazi Svjetskog kupa u slovenskom Pokljuku nije bila ravnopravna u pojedinačnoj utrci. Na taj je uspjeh dodan srebrna medalja u relay utrci. Međutim, na preostalim stadijima više nije bilo moguće doći na postolje. Kao rezultat toga, s 194 bodova, završila je 28. mjesto u ukupnom poretku.

Brončana sezona

sportaš biatlon

Sandrine Bayi je bila uspješna u sezoni 2003/2004. Već iskusni biatlonac pobijedio je u svojoj prvoj utrci - sprinta u finskom Kontiolahti.

Međutim, najčešće u toj sezoni, Bayi je ostao na trećoj pozornici. Brončana medalja dvaput je otišao u relej, jednom u sprintu, masovno startanje i još dvaput u utrci za potragu.

U općem poretku Svjetskog kupa, Bayi je izgubio od Rusa Olga Medvedtseva, pobjeda u toj godini osvojila je norveški Liv Greta Poiret.

Svjetski prvak

težnja

2003. bio je uspješan za Bayi na Svjetskom prvenstvu u ruskom Khanty-Mansiysk. U prvoj sprint utrci došao do cilja 7., čime 2 skliznuti na traci, izgubio u zadnjim minutama i 40 sekundi do pobjednika, suigrač Sylvie Bekar.

Slijedeći dan, 16. ožujka 2003., Bayi je otišao na početak pozornice utrke potrage. U prvoj fazi sam napravio pogrešku, međutim, tog dana, snimanje nije uspjelo za sve sudionike. Omiljeni prethodnog dana, postali su, nakon što su propustili prvu i drugu fazu od strane miss, na treći i potpuno "pucao". Tri snimka od pet ulazi u "mlijeko".

Bayi bez pogrešaka koji su pucali na drugu i treću fazu, na četvrtom pucnjavi došao je na čelu peloton zajedno s njemačkim Martinom Glagovom. Čelnici su dopustili da propustite, zajedno su napustili posljednji krug, ali pobjednik nije mogao biti identificiran. Zajedno su došli do kraja, dijeleći zlatnu medalju.

Pobjeda na Svjetskom prvenstvu

Najuspješnija karijera Bayi bila je sezona 2004-2005. Iako prva faza u norveškom Beitostelenu nije donijela mnogo bodova. Jedini uspjeh je brončana medalja u relay utrci.

Ali tjedan dana kasnije Holmenkollen je osvojio prvu pobjedu. Uspjeh je bio utrka potjere. Uoči sprinta Bayi je bio samo četvrti, izgubivši Rusima Pyleva i Zaitsevu i slovenskom biatloniku Tadei Branković. Međutim, konačni zaostatak bio je vrlo mali, zbog čega je francuska žena uspjela osvojiti prvu pobjedu ove sezone. U sekciji "atletičarni biatlon" na svim sportskim mjestima dobila je najviše laskave ocjene i ocjene.

Potom je uslijedila pobjeda u sprintu u poljskom Ostersundu, još jedan uspjeh u potrazi za talijanskim skijalištem Anterselva. I zadivljujući uspjeh na Svjetskom kupu u slovenskom Pokljuka. Bayi je bio taj tjedan nekontroliran. U sve tri utrke (sprint, potraga i masovni početak) pobijedio je francuski biatlonac. Zlatni hat-trik je podigao na vrh ukupnog poretka Svjetskog kupa. Ovo prvenstvo nije priznalo nikome. Istina, konačna prednost nad njemačkom Katya Wilhelm, koja je zauzeo drugo mjesto, bila je vrlo mala - samo 14 bodova. U svim sekcijama "atletičarskog biatlova" Bayi je u toj sezoni proglašen najboljim sportašima godine.

Olimpijada u Torinu

sandrine bayi osobni život

Na Olimpijskim igrama u Torinu Bayi je stigao u francusku reprezentaciju kao jedan od čelnika reprezentacije. U prvoj utrci, dopuštajući dvije propuste u sprintu, došlo je do završetka šeste, a izgubila je pobjednika francuske Baverel-Robert 11 sekundi.

Rehabilitiran u potrazi uspio, napravio grešku u drugom snimanja, a više na treći redak dva je Bayi pogoršao svoju početnu poziciju dolazi do cilja samo 12. s vremenskim odmakom od 2 minute 55 sekundi iz njemačke Kati Wilhelm, koji je popeo na 7. mjesto.

U pojedinačnoj utrci, Bayi je priznao jednu propusnicu u tri etape za četiri, došla do završetka 6., izgubivši od pobjednika ruske žene Svetlana Ishmuratova više od dvije i pol minute.

Nije donio uspjeh i masovni početak. Bayi je uspješno prošao prvi krug, ali je počeo propustiti u svim kasnijim fazama. Kao rezultat toga, postao je deseti s odmakom od 1 minute i 45 sekundi. Utrka je osvojila švedsku Anna Karin Ulofsson.

Medalja na Olimpijskim igrama Bayi osvojila je utrku releja. Za reprezentativnu reprezentaciju Francuske, vodila je na posljednjoj pozornici. Koristeći samo dva dodatna uloška, ​​donio je treće mjesto.

Još jedna olimpijska medalja koju je osvojila 2010. godine na Igrama u Vancouveru. Tada se u releju dobiva i srebro.

Ukupno za svoju karijeru, Bayi je sudjelovao u 236 utrka. 42 puta je pala na postolje. Ima 20 pobjeda, 15 sekundi i 7 brončanih medalja.

Završila je svoju profesionalnu karijeru 2010. godine.

Osobni život

sandrine bayi djece

Nakon završene karijere u biatlonu, sportaš se usredotočio na obitelj. Sandrine Bayi, čiji je osobni život prije bio uspješan, odlučio je o rođenju djece.

Prva kćer poznatog biatleta rođena je godinu dana nakon što je službeno visila pušku na noktu. Godine 2011. Sandrine Bailly je imala kćer, koju je nazvala Lily. Značajan događaj dogodio se 14. listopada.

Biti majka, Bayi je odlučila ne sudjelovati u mislima o stalnom radu i kontinuiranoj suradnji s poznatim kanalom Eurosport, gdje je radio kao televizijski komentator.

Uskoro je ponovno odlučio postati majka Sandrinea Bayija. "Djeca - glavna stvar u životu", - rekla je u intervjuu. U veljači 2016. rođena je druga kći, Morgan.

Nakon što se oprostio od karijere u biatlonu, Bayi se aktivno bavi sportskim novinarstvom. Posebno je preuzela mjesto glavnog urednika popularnog francuskog izdanja Northern Magazinea, specijaliziranog za zimske sportove.