Ruski vozač `Formula-1` Vitalij Petrov: biografija, osobni život

Ruski vozač "Formula 1" Vitalij Petrov rođen je 1984. godine u gradu Vyborgu. Od ranog djetinjstva dječak je zainteresiran za sva sredstva za kretanje ljudi: automobila, konja, brodova. Otac je potaknuo interes budućeg vozača utrke, zahvaljujući kojima je Vitalij naučio voziti "Zhiguli" četvrtog modela već 6 godina. Nekoliko godina kasnije dijete je ovladalo kontrolom i drugim modelima automobila.

U svojoj mladosti, budući vozač Formule 1 Vitali Petrov imao je problema u školi, jer je bio izuzetno agilni dječak koji dugo nije mogao mirno sjediti za svojim radnim stolom. U rodnom gradu budućeg jahača nije bilo sportskih odjeljaka u kojima su mladi ljudi mogli napraviti karting utrke. Međutim, dječak nije očajavao. U slobodno vrijeme od treninga, bio je angažiran u rally sprintu. Važno je napomenuti da je većina poznatih vozača postigla dobre rezultate, baveći se najranijim dječjim utrkama u kartingu.

Vitalij Petrov Formula 1

Prva postignuća jahača

Vitalij Petrov započeo je karijeru kao pilot na Formuli 1, nakon što je navršio 17 godina. Za ovaj sport se smatra neprihvatljivim.

U utrkama, „Formula 1” Vitalij Petrov biografija Značajno je da na dostizanje 12 godina mu je bilo dopušteno da sudjeluju na natjecanjima u reli-sprinta sportaša kao i odrasli. Tada je utrka uključivala 50 odraslih muškaraca, a Vitalij je uspio zauzeti sedmo mjesto. U tom je trenutku uzeo prve korake kako bi izgradio svoju sjajnu karijeru kao jahač.

Nakon odvažnog govora na skupu budućeg člana "Formule 1", Vitalij Petrov primijetio je lokalnog trenera koji je marljivo radio s njim već nekoliko godina. Zahvaljujući naporima muškaraca, vrlo mlad sportaš je napravio velike korake u utrkama na pjesmama velike brzine. Nakon što je navršio 14 godina, Vitalij je osvojio prvo mjesto na glavnim natjecanjima rally sprinta u St. Petersburgu.

Godine 2002. vozač je osvojio natjecanje održano u Togliatti. Tamo je uspio zarobiti Lada čašu. Osim toga, u znak čuvene pobjede, predstavljen je automobilom. Sada je mladi čovjek mogao brusiti svoje sposobnosti kao vozača na svojim osobnim vozilima.

Nakon prve sezone dvije sezone u voditelju Lade Oksana Kosachenko primijetio je talentiranog tinejdžera. Ona je pomogla Vitaliju da se približi natjecanjima u zemljama Europske unije.

Priča oca Vitalija

Racer Formula 1 Vitalij Petrov

Prema Alexandra Petrova, završetkom u sljedeću fazu natjecanja na „Lada kupa” njegov sin kažnjen za narušavanje tržišnog natjecanja, a rezultat je da tijekom sljedeće utakmice Vitalij morao početi na posljednjem, 24. mjestu. Dan je bio jaka kiša, a zbog Vitali trenirao uglavnom na obrazovnim putovima Lenjingradu regiji, bio je na takve hirovima vremena nije se na to. Vitalij je dobro naučio "vlastiti" automobil na vlažnom asfaltu. Prvo je završio, nakon što je zaobišao sve svoje istaknute konkurente, među kojima su bili svjetski poznati sportski majstori. Možda je to bilo vrijeđanje da se na 17-godišnjeg dječaka približe lovorima pobjede.

Vyborg raketa

Nakon uspješnih utrka na natjecanjima svoje domovine, Petrov je sve više posvetio člancima sportskih novinara. Zahvaljujući svojim talentima, sportaš je nadimak Vyborg raketa.

Nakon sjajnih nastupa na sportskim putevima zapadne Europe, ruski je trkač postao poznat kao "Petrov prvi". Ovaj pseudonim pojavio se kao rezultat činjenice da je Vitalij postao prvi pilot na "Formula-1" iz Rusije. On je, poput reformatora Petera I, pročitao "prozor u Europu" radi razgovora o "kraljevskim utrkama".

Karijera ruskog trkača u Europi

Vitalij Petrov formulira 1 privatni život

Godine 2003. pilot u "Formuli 1" Vitalij Petrov sudjelovao je u natjecanju "Formula - Renault" (prvenstvo Italije). Kao dio Euronova Racing tima, Vitali je uspio osvojiti 19. mjesto. Na tome, njegova postignuća ne završavaju tamo. Nakon nekog vremena došao je do četvrtog u zimskoj seriji "Formula Renault", koji je bio organiziran u Engleskoj. U istom 2003. vozač je debitirao na "F-3000" u Cagliari.

Vratite se u Rusiju

Ruski vozač formule 1 Vitalij Petrov

Godine 2004. Petrov je sudjelovao u jednoj sezoni prvenstva Rusije Lada Revolution. Na svakom natjecanju, započeo je s prvog mjesta, ali je došao do završetka drugog. U završnoj sezoni ruskog prvenstva, mladi pilot se vratio u zapadnu Europu.

U 2005, ruski vozač "Formula-1" u Lada revolucije utrke je bio sretniji. Mladić je 10 puta uspio doći do ciljne linije, zbog čega je Vitali postao prvak. No, njegov uspjeh ne završava tamo, jer je, pored toga, postao vlasnik naslova prvenstva na događaju "Formula-1 600".

Nova postignuća Petrova u zapadnoj Europi

2006. godine Ruski pilot postaje brončani finalist događaja "F-3000" u Euronova Racing grupi. Vitali su uspjeli osvojiti nagrade 10 puta, a također postići 4 naslova prvaka.

Iste godine, jahač iz Rusije po prvi puta u svojoj karijeri nastupa u GP2 seriji. Ulazak u momčad "Campos Grand Prix", Vitalij je osvojio 4 pobjede u utrci.

Na kraju sezone GP2 2008. godine Petrov postaje brončana medalja.

Godine 2009. Petrov je, nakon što se pridružio timu Barwa Addax, osvojio još 2 pobjede, ali nije mogao zadržati svoje lovore na prvak. Kao rezultat serije, bio je priznat kao potpredsjednik natjecanja.

Godine 2011. Petrov je uspio postati članom "utrke prvaka". Od tri natjecanja, najprije je završio samo jednom, i bez napuštanja skupine.

Petrov je sudjelovao u "Formuli 1"

Vitalij Petrov Formula 1 biografija

Vitalij je postao prvi pilot "F-1" iz Rusije. U proljeće 2010. debitirao je na Grand Prixu u Bahreinu. Da bi sudjelovao u "kraljevskoj utrci", ruski je potpisao ugovor s francuskom ekipom Renault.

Sportaš je financirala državna korporacija Rostek, prve osobe države često su to reklo novinarima. Bez financijske potpore iz svoje domovine, sportaš je jedva mogao postići takve uspjehe "visokih profila".

Trenutno, pilot iz Rusije smatra se aktivnim jahačem. Sve 2014. proveo je u njemačkoj ekipi Mucke Motorsport. Sportaš je nastupio na DTM automobilu klase Mercedes C Class AMG. Najistaknutiji njegov nastup u timu bio je u Nizozemskoj, gdje je zauzeo 11. mjesto na Zandvoortu.

Početkom 2015. novinari su saznali da je Vitalij odlučio napustiti DTM.