Tomas Berdych je živopisan predstavnik češkog tenisa

Tomas Berdych je češki tenisač koji živi u Monaku. Tijekom svoje karijere tridesetdvogodišnji češki uspio je osvojiti više od deset ozbiljnih pojedinačnih turnira i dva - u parovima. Iako se njegova karijera ne može nazvati izvanrednim.

karijera

Igrati tenis Tomas Berdych započeo je od djetinjstva. U dobi od dvanaest godina bio je u mogućnosti pobijediti na jednom od turnira u Češkoj Republici. Tomasz je započeo svoju profesionalnu karijeru 2002. godine. U svojoj prvoj godini na profesionalnoj razini, češki tenisač uspio je porasti na osam stotinu mjesta u Zagrebu ocjena ATP.

Tomasz Berdych

Najviši rezultat na ljestvici profesionalnih tenisača Tomasch pokazao je krajem proljeća 2015., kada se smjestio na četvrtu liniju tablice ATR. U ovom trenutku češki zauzima četrnaesto mjesto. 16. lipnja odletio je iz turnira u Stuttgartu, a nekoliko tjedana ranije na francuskom otvorenom prvenstvu Berdych izgubio u drugom krugu.

Tomas Berdych nastupa na Grand Slam turnirima

Debi Čeha na jednom od četiri najvažnija teniska događaja održao se na American Openu 2003. godine. Na tom turniru Tomáša je uspio proći prvi krug, nakon čega je napustio natjecanje na pozornici drugog kruga.

Godine 2004. Berdych se pojavio na prvom u sezoni Grand Slam turnira - Australian Open. Tomas opet nije mogao prijeći drugi krug. Izgubio je tri seta slavnog američkog Andre Agassi, koji je u to vrijeme zadržao četvrtu poziciju u ocjeni TRA.Tomas Berdych tenis

Najuspješniji Grand Slam turnir za Tomas Berdyhy - Wimbledon 2010. Na tim natjecanjima Češka je uspjela doći do konačnog. Prvi krug Tomash bio je lak, pobijedivši Kazahstan Golubev. U drugom krugu turnira, Tomas Berdych prošao je njemački Becker, dajući samo jedan set. U trećem krugu, češki tenisač bio je korak dalje od zamjene, ali je mogao pobijediti Denisa Istomin u pet utakmica. U četvrtfinalu Tomas Berdych osvojio je prvi broj sjetve - Roger Federer. U polufinalu opet teško natjecatelj - treći reketa na svijetu - Novak Đoković. I opet je pobjeda nad Češkom. U završnom dvoboju Tomas Berdych izgubio je Španjolac Rafa Nadal.