Elena Vesnina - Ruski tenisač

Elena Vesnina je ugledni gospodar sporta, ruski tenisač. Na popisu njenih postignuća koja su pobijedila na dva Grand Slam turnira 2013. i 2014. godine osvaja 14 WTA turnira i Federativni kup 2007. i 2008. godine. Je li osam puta finalist turniri Grand Slama,

od njih tri puta u kombinaciji i pet puta u parovima.

Elena Vesnina

Rane godine

Elena Vesnina rođena je 1986. u ukrajinskom gradu Lvivu. U dobi od 6 godina počela sam igrati tenis, kada su moji roditelji zabilježili kćer u sekciji Yuri Yudkin u Sočiju. Postao je njezin prvi trener i odgojio se u interesu Elena Elena za sport. Nije iznenađujuće, već u dobi od 18 godina već je imala mnogo nagrada. Buduća sportašica osvojila je nekoliko turnirskih turnirskih turnirima u različitim dobnim skupinama i profesionalno odlučila nastaviti svoju karijeru kao sportaš.

Roditelji u potpunosti podupiru odluku djeteta i čak su inzistirali na tome da je Elena povezala svoj život s sportom. Škola u Sočiju bila je prvi korak i otvorila vrata natjecanjima na višoj razini. Elena je još uvijek zahvalna majci Irini Vesnini i ocu Sergeju Vesninu za ovu priliku. Roditelji su također utjecali na mlađeg brata sportašice Dmitryja, koji radi kao teniski trener u Sočiju.

Elena Vesnina fotografija

Rana karijera

Na prvom velikom natjecanju Elena Vesnina došla je već 16 godina. Morala je igrati protiv Dushevine za Kup N. Ozerov. Turnir je tradicionalni susret u Sočiju i proglašen je jednim od najprestižnijih. Tada je nepoznata djevojka mogla osvojiti tešku utakmicu i dobiti WC iz Međunarodne teniske federacije (od engleskog ITF-a). Ova pobjeda dala joj je samopouzdanje i povjerenje da je to samo početak. I ispalo je: u ovom trenutku Elena ima 6 ITF naslova u parovima i 2 singla.

Po prvi puta je sudjelovala na Međunarodnom WTA turniru u Moskvi 2003. godine. Elena je igrala protiv češkog tenisača Mikaele Pastikova, a potonji je bio jači: pobjeda ruskog sportaša nije pala.

Međutim, već je 2005. Elena Vesnina s Anastasia Rodionova mogla osvojiti naslov WTA u kanadskom gradu Quebecu, a dvije godine kasnije osvojiti turnir u Hobartu, u kombinaciji s Elena Likhovtseva. Valja napomenuti da je na početku svoje karijere Elena doživljavala financijske probleme i teško se mogla priuštiti da ode na turnire. Međutim, niz pobjeda na natjecanjima s nagradnim sredstvima od milijun dolara spasio je tenisača od takvih briga.

tenisačice Elene Vesnina

Sportska postignuća

Godine 2006. sportaš je sudjelovao na Australian Open teniskom prvenstvu, koji je jedan od Grand Slam turnira. Tenisačica Elena Vesnina je mogla ići u tri kruga, ali u četvrtom je dobitku pobijedila Nadezhdu Petrova. Međutim, općenito, debi je bio vrlo uspješan.

Jedan od najznačajnijih događaja u životu tenisača je Kup Federacije, koju je Elena osvojila 2007. godine. Ovo su najveća natjecanja koja se održavaju ženski tenis, u kojoj je Rusija osvojila samo 4 puta.

Sljedeći naslov dobio je u paru s Dinara Safinom u 2008 na turniru u Indian Wellsu. Godinu dana kasnije sudjelovao sam na WTA turniru u Oaklandu. Prema Eleni, bila je vrlo nervozna prije natjecanja, budući da je to bila njezina prva konačna verzija i već je upoznala suparnika, ruskog tenisača Elene Dmitrievne, ranije na terenu. Elena Vesnina je prepoznala kao izvrsnog igrača i nije mogla pobijediti. Na australskim prvenstvima, njezina sreća nije se smijala, a Elena nije izašla izvan prvog kruga. Međutim, kasnije je uspjela zaraditi naslov od 39 reketa u svijetu, a ovaj popis uključuje samo najjače tenisače.

Osobni život

Elena Vesnina, čiji je osobni život pažljivo skriven, vrlo rijetko govori o događajima koji nisu vezani uz sport. Međutim, neke su činjenice još uvijek poznate.

Elena Vesnina osobni život

Krajem studenog 2015. ruski tenisač se oženio. Mediji su saznali o vjenčanju nakon toga, zahvaljujući društvenim mrežama i izvješćima o gostovanjima. Vjenčanje je bilo tajno i bez sudjelovanja novinara, čak ni ime supružnika nije bilo pozvano. Poznato je da je njegovo ime Pavel. Elena je, kao i mnogi ruski sportaši, sve do zadnjeg čuvao sve u tajnosti, za razliku od mnogih zapadnih zvijezda. Možda nije htjela prestrašiti njezinu sreću.

Neke trenutke od ljubitelja života najčešće se uče iz društvenih mreža. Elena Vesnina, čija se fotografija rijetko pojavljuje u medijima, a aktivno ažurira njezinu stranicu u "Instagramu", "Twitteru" i "Facebooku", često dodaje slike i dijeli vijesti. Možda će uskoro biti slika muških sportaša.