Esteban Gutiérrez: meksički pilot Formule 1

Esteban Gutierrez - trkač iz Meksika koji je u nekoliko sezona progovorio na svjetskom prvenstvu "Formula 1". Međutim, u glavnom serijalu utrke, njegovi uspjesi bili su vrlo skromni, glavna postignuća Estebana povezana su s sudjelovanjem u prvenstvu GP3 i GP2.

Početak

Esteban Gutierrez rođen je 1991. godine u Monterreyju, u Meksiku. Odrastao je u vrlo bogatoj obitelji koja je pripadala divovskoj, transnacionalnoj korporaciji. Dječak se bavio sportom još od djetinjstva, dao je nadu, igrajući košarku. Međutim, zbog teške ozljede, morao je ostaviti snove o karijeri u NBA.esteban gutierrez

Njegovom voljenom sinu nije propustio, njegovi roditelji su mu kupili karte, koje je brzo osvajao i slavno se okretao oko periferije beskrajnih obiteljskih posjeda. Tip je snimljen kako bi sudjelovao u nacionalnom prvenstvu Meksika u karting, gdje je Esteban Gutierrez počeo razbiti rivale. Prvo, osvojio je na junior razini, a zatim počeo osvojiti natjecanja s iskusnim pilota.

Ono što obećava vozač primjećuje predstavnici sportskog odjela BMW-a i pozivaju se na sudjelovanje u seriji Formula Formula Formula (USA). U prvoj godini, bijesan Esteban Gutierrez, čija se fotografija često pojavljuje u sportskim publikacijama, postaje potpredsjednik serije.

Uspjesi u seriji GP

2008 meksički pilot sudjelovao je u nizu europskih utrka s naglaskom na Formula BMW utrkama. Esteban Gutierrez osvojio je konačno prvenstvo, izdavajući tijekom sezone uvjerljivu seriju od šest pobjeda zaredom.

Nastavljajući nastupiti u seriji "Formula-BMW", Meksikanac pokušava svoju ruku na stadijima F-3. U 2009. godini, menadžment je za prospektivnog jahača organizirao cijeli program izvedbe u ovoj klasi, gdje se Esteban mogao testirati na bržoj tehnici u konkurenciji iskusnih pilota iz cijelog svijeta.

Godine 2010. Esteban Gutierrez ulazi u momčad kako bi sudjelovao u novoj seriji utrka GP3. Tako je meksički bio u situaciji u kojoj nijedan od konkurenata nije imao prednost pred njim zbog njegove superiornosti u iskustvu i poznavanju točnih postavki borbenih vozila pod određenim putem. Odvažan stil vožnje i velika brzina postali su glavni saveznici.Esteban Gutiérrez Racer

Tijekom meksičkog, on je pobijedio vođe, pokazao stabilne rezultate, što mu je omogućilo da završi sezonu na prvom mjestu. Osvojio je pet pobjeda tijekom sezone i nadmašio najbliži natjecatelj u ukupnom poretku za sedamnaest bodova.

"Formula 1"

Esteban Gutierrez, kao i svi mladi natjecatelji, sanjao se o nastupu u glavnom natjecateljskom nizu svijeta. Prva prilika za to je uvedena u sezoni 2012. Escudería Telmex (program za podršku meksičkog motornog sporta) uspio je uspostaviti blisku suradnju sa "Sauberom" - jednim od timova "Formula-1". Sergio Perez, jedan od odjeljenja Escudería Telmex, postao je drugi pilot momčadi, a njegov mlađi partner dobio je ulogu test pilota.

Kako ne bi izgubio natjecateljski oblik, Esteban Gutierrez kombinira rad u "Sauberu" uz sudjelovanje u seriji GP2. Dvije godine potvrđuje svoju najveću brzinu, više nego jednom postaje autor najbržeg kruga. Krajem 2012. osvojio je treće mjesto u ukupnom poretku.Esteban gutierrez formula 1

Krajem godine, Perres odlazi u McLaren, a Esteban zauzima svoje mjesto. Međutim, tehnika za sezonu 2013. bila je znatno niža od prošlogodišnjeg. Prvi pilot momčadi, zbog svog bogatog iskustva, nekako se uspio prilagoditi samu sebi sredinom sezone, ali Esteban je bio u nepovoljnijem položaju i ograničio se na borbu u stražnjem stražaru. Tek jednom je uspio ući u zonu spektakla na Grand Prixu u Tokiju. U svim ostalim utrkama završio je u drugom deset.

Posljednjih godina

Svake godine poslovanje "Saubera" pogoršalo se, 2014. godine, njihova nova tehnologija bila je čak niža od konkurencije. Sve to je lišilo Gutierrez i njegovu suigraču čak i najmanju šansu za borbu za bodove u Grand Prixu.Esteban gutierrez fotografija

Meksički je napustio "Sauber", potpisao ugovor s Ferrarijem, gdje je pronašao mjesto rezervnog pilota. Godine 2016. imao je priliku vratiti se na veliku utrku. Smjestio je glavni pilot u novu zapovijed "Haas", gdje je njegov partner bio francuski Roman Grosjean. Vrativši se u seriju nije uspio, Gutiérrez nije mogao zaraditi ni jednu točku, dok je njegov suigrač redovito ušao u zonu i uspio završiti sezonu na ukupno trinaestom mjestu.

Na kraju sezone, "Haas" nije potpisala ugovor s meksičkim, a on je ostao bez tima.