Riccardo Daniel: biografija, zanimljive činjenice

Daniel Riccardo pripada najdarovitijim vozačima u modernoj "Formula-1". On je vrlo šarmantan i pozitivna osoba. Njegov osmijeh za zaštitne znakove već je postao njegova posjetnica. Na putu, on je beskompromisni suparnik koji uvijek nastoji biti prvi. Čak iu teškim utrkama, kada automobil nije vrlo konkurentan, Ricardo se ne predaje i pokušava iskoristiti najviše iz svog automobila.

Rana karijera

Budući sportaš u Australiji započeo je svoju karijeru. Već u ranom djetinjstvu počeo se zainteresirati za utrke. Ali to nije bio njegov jedini hobi. Daniel je doista volio Australski nogomet. Mogao je čak početi to raditi profesionalno. Ali još uvijek željena utrka. Riccardo Daniel

Kao i svaki trkač, Riccardo je započeo s kartingom. On je više puta postao prvak Australije.

Idete na "Formula"

U prvenstvu "Formula-BMW" Riccardo je debitirao. Daniel je osvojio veliko sudjelovanje u utrkama ove serije. Proveo je 19 utrka u sezoni, od kojih je osvojio dva, a također je stigao na postolje 12 puta. To je omogućilo da Ricardo postane treći u ukupnom poretku, što mu je omogućilo pravo nastupa u finalu "Formula-BMW". Uspjela je zauzeti peto mjesto. Danielovi uspjesi dobili su medalju.

U jednoj godini racer prolazi u "Fomuluu-Reno", gdje sudjeluje i na talijanskom, iu europskoj seriji. Govori su se razvili na različite načine. Ako je u talijanskom Danielu proveo 14 utrka i jednom je stigao na postolje, tada je u Europi sudjelovao samo u 4 utrke, gdje nije uspio postići bodove. 2008. bio je mnogo uspješniji za Riccarda. Daniel je proslavio prvenstvo u zapadnoeuropskoj "Formula Renault", a na drugom je mjestu na europskom prvenstvu. U istoj godini, sportaš je održao tri utrke u "Formula-3". Sljedeće sezone vozač je igrao u ekipi Carlin Motorsport. Daniel je proveo godinu dana u britanskom "Formula-3", i vrlo uspješno. U svakoj utrci vozač je uspio stići na postolje. Prvo je završio sedam puta, a prvih 13 u 13.

Sezona prvaka u "Formuli 1"

Zahvaljujući svom uspjehu, vozač je uočio Red Bull Racing, koji mu je omogućio da ide u Jerez da sudjeluje u testovima među mladim pilota. Daniel Riccardo

Nastavlja utrku u Formuli Renault, ali dobiva priliku da postane probni pilot Red Bulla, kao i Scuderia Toro Rosso. U 2011. godini Riccardo još uvijek nastupa u seriji Renault. Također je pozvan da sudjeluje u petak utrkama za momčad Toro Rosso. Daniel se debitira u "Formuli 1". Sredinom sezone potpisuje ugovor s HRT timom i održava prvu utrku na britanskom Grand Prixu. U idućoj sezoni Riccardo se preselio u Toro Rosso, gdje postaje glavni pilot. Ali vozač nije imao natjecateljski automobil.

Govori za Red Bull

U 2013, još jedan australski trkač Mark Webber napušta Red Bull, njegovo mjesto je Riccardo. Daniel uspješno započinje sezonu. Već u debitantskoj utrci za novu momčad uspijeva doći do cilja druge. No radost je zasjenjena diskvalifikacijom zbog kršenja propisa. No, ova utrka je pokazala da od sportaša već ove sezone možete očekivati ​​ozbiljne rezultate. Tijekom sezone, Riccardo je uspio osvojiti tri pobjede. Bio je to glavni suparnik dominantnog tima Mercedes. Danielov je suigrač bio višestruki svjetski prvak Sebastian Vettel. Ali bio je Riccardo koji je zauzeo treće mjesto u ukupnom poretku. Na kraju sezone Vettel je napustio ekipu, a novi partner Daniel bio je mladi natjecatelj Daniil Kvyat. Auto racing formula Daniel Riccardo

Cijela iduća sezona Mercedes je i dalje dominirala, ali Red Bull se više nije mogao natjecati s njima. Glavni suparnik Mercedes vozača bio je Sebastian Vettel, koji se počeo natjecati za "Ferrari". Za Red Bull sezona nije bila vrlo uspješna.

Iako izglede za iduću sezonu ne sviđa Riccardo. Daniel kaže da je gotovo nemoguće pristupiti razini Mercedes. No, naglašava da je 2017. godine, kada su promjene propisa moguće, njegov tim može imati ozbiljne šanse za uspjeh.

Zanimljive činjenice iz života vozača

Jedan od najvažnijih u utrci je Daniel Riccardo. "Formula 1" voli pilota koji se ne boje riskirati. Ali izvan utrka sportaš vodi prilično miran životni stil. Nisu pisane u žutom tisku, on se ne vidi u skandalima, a reference u medijima najčešće su povezane s njegovim profesionalnim aktivnostima. Daniel Riccardo kaže da je glavna lekcija u životu koju je primio u dobi od 14 godina, kada je na utrci odbacio vožnji do posljednjeg krila. Kao rezultat toga, nije mogao pobijediti protivnika i došao do drugog cilja. Sada zna da se nikada ne smije povući do posljednjeg.

Nisu glavne stvari u njegovom životu bile utrke, "Formula". Daniel Riccardo kaže da je najvažnije sreća. Riderov ugovor istječe krajem 2016. godine. U svakom slučaju, Daniel želi ostati u motorsportu, čak i ako nije u "Formuli 1". Riccardo ne isključuje mogućnost nastavka karijere u utrkama druge serije. Daniel Riccardo Formula 1

Možda će se očekivati ​​očekivanja Daniela Riccarda za sljedeću sezonu. Ali u svakom slučaju, svaki put će se boriti u svakoj utrci, pokušat će maksimalno iscijediti iz svog automobila. "Formula-1" često iznenađuje. Nikad se ne može reći tko pobjeđuje. Možda će se u nadolazećoj sezoni fanovi vidjeti na pijedestalima australskog pilota Daniel Riccarda više puta.