Lewis Hamilton: svjetski prvak karijere

Lewis Hamilton je poznati britanski vozač utrke Formule 1. Sada se zalaže za momčad "Mercedes", ugovor s kojim je pilot potpisala 2013. godine. Lewis nije u braku. Tisak je često pojavio glasine o ljubavnoj vezi od Lewisa Hamiltona i Rihanna, ali i sam vozač je u više navrata izjavio da je poznati pjevač poznaju već dugo vremena, a oni su samo prijatelji.

Rana karijera

Lewis je rođen 1985. godine. U dobi od 11 godina, počeo je ići na karting, poput većine skijaša Formule 1. Godine 2001. sudjelovao je u zimskoj seriji Formula Renault. Hamilton je vozio četiri utrke i zauzeo ukupno 5. mjesto, ne osvajajući jednu medalju.

Lewis Hamilton i Rihanna

Predstava i naslov

Godine 2007., u prvoj utrci, Hamilton je osvojio broncu. Svi su bili šokirani britanskim debiom. Ali ovo je bio samo početak. Na Malezijskom Grand Prixu Lewis Hamilton postao je drugi, a zatim je osvojio srebro u Bahreinu, Španjolskoj i Monaku. Šesta i sedma faza Formule 1 postala su za pilota "zlato". Po prvi put na najvišoj razini, Lewis je krenuo u Kanadu, a drugi put - u SAD-u. Nadalje, Hamilton je osvojio broncu u Francuskoj i Velikoj Britaniji. Nakon toga, došlo je do neuspjeha - 9. mjesto na Grand Prixu Europe. Nakon neuspjeha, Lewis Hamilton je odmah uspio pobijediti - Grand Prix u Mađarskoj donio je pilotu treće zlato u karijeri.

Zatim, za tri stupnja, Britanac nije mogao pobijediti jednom, tek nakon završetka drugog. U Japanu je Lewis Hamilton ponovno uspio pobijediti. 16. godišnji Grand Prix sezone, održan u Kini, postala je katastrofa za sportaša. Pilot nije mogao završiti utrku i značajno je komplicirao borbu za naslov prvaka. U zadnjoj utrci sezone u jednoj od okretaja automobil Hamiltona propada. Kao rezultat toga, on je osvojio sedmo mjesto, što mu nije omogućilo da postane prvak Formule 1 u prvoj sezoni.

Lewis Hamilton

No, prvak nije morao dugo čekati za Britance. Već u sljedećoj sezoni bio je u mogućnosti pobijediti u Formuli 1. Nakon pobjede u Australiji, Lewis je zauzeo 5. mjesto u Maleziji, bio je na 13. mjestu u Bahreinu. Nakon toga uspio se vratiti na postolje. 3., 2. i 1. mjesto uzeli su jahač u Španjolskoj, Turskoj i Monaku. Nakon što je napustio tijekom Grand Prix u Kanadi i 10. mjesto na pozornicama u Francuskoj, Hamilton je uspio osvojiti 4 podija, od kojih su dvije bile zlatne, pet uzastopnih utrka. Lewis je osvojio svoju posljednju pobjedu u sezoni prvenstva u Kini. 98 bodova omogućilo je Britancima osvajanje ukupnog poretka.

Drugo i treće prvenstvo

Sljedećih pet sezona u Lewis Hamiltonu nije se zbila. Završio je sezonu tri puta četvrti i dvaput peti. U samo 5 sezona, trkač je uspio osvojiti 13 pobjeda. 2014. Hamilton je uspio vratiti naslov prvaka Formule 1.

Grand prix u Australiji, Lewis nije mogao doći do kraja, ali je osvojio 4 pobjede u seriji. Na šestoj fazi, koja se dogodila u Monaku, Hamilton je postao drugi. U Kanadi nije mogao završiti drugi put ove sezone. Sljedeća je bila velika prijestolnica Austrije, gdje je Lewis Hamilton postao srebrni medalist. Još jedna pobjeda pobijedila je u svojoj rodnoj Britaniji, nakon čega slijedi 3 treća mjesta. U Belgiji, Britanac je ponovno izašao s kolosijeka, no tada je uspio osvojiti 6 stadija od 7. 384 bodova, Hamilton je dvostruki prvak Formule 1.

Lewis Hamilton Grand Prix

Godinu dana kasnije drugi put zaredom pobijedio je u Formuli 1, nakon što je osvojio 10 pobjeda. Za dvije sezone Britanac se samo jednom nije uspio popeti na postolje, ako ne uzmete u obzir utrku u kojoj nije završio. Prošle sezone Britanac je osvojio 10 stadija i postao drugi u poretku. Ove godine, Lewis Hamilton je na drugom mjestu nakon 4 stadija.