Abdusalam Gadisov: biografija i karijera freestyle hrvača

Abdusalam Gadisov je ruski profesionalni hrvač u freestyle hrvanje. On je prvak i dobitnik mnogih domaćih i međunarodnih turnira. U imovini ruskog sportaša zlatna medalja iz Svjetskog prvenstva 2014. (Tashkent) i srebrna medalja na Svjetskom prvenstvu 2015. u Las Vegasu. Također je sudjelovao na turnirima kao što su Europske igre i Universiade, gdje je zaradio broncu i zlato. Rast Abdusalam Gadisov je 180 centimetara, težina varira u procesu izvedbe i treninga od 90 do 97 kg.

gadis abdusalam prvak

biografija

Abdusalam Gadisov rođen je 26. ožujka 1989. godine u Makhachkala (RSFSR). Ros je odrastao u obitelji Avara. Od ranog doba počela se baviti sportom, uglavnom borilačkim sportovima - paralelno je otišla na kickboxing i wushu-sandu. Počeo je raditi kao hrvač slobodnog stila u dobi od jedanaest godina, njegov otac odveo je dječaka u odjeljak. Prema staroj navici, Gadisov je došao na obuku bez cipela iu svom starom kimonu, u koji je otišao u Wushu. Glavni trener bio je iznenađen što je tip došao trenirati bosi i naredio da stavlja na sve, barem čarape. Kao rezultat toga, dječak je morao provesti cijeli trening u čarapama svoga oca, što je bio duboko u koljenu.

Studirao je na granici Makhachkala Sveučilišta Rostov na Ekonomskom fakultetu gdje je stekao visokoškolsko obrazovanje. On je učenik sportske škole "Dinamo Makhachkala". Njegovi najbliži treneri su Imanmurza Aliyev i Gaydar Gaidarov. Tijekom treninga Abdusalam je proveo mnogo vremena u teretani. Sportaš je postigao značajne rezultate u treningu snage, ali je uskoro shvatio da je prsten vrlo važan i tehnička komponenta.

Na natjecanjima mladih Gadis zvijezde sa neba nije dovoljno. Naravno, bio je vrlo zabrinut, ali treneri Imanmurza Aliyev i Heydar Gaydarov ga umirio i rekao da ako on nije odustajao i dalje boriti i širiti se na isti način kao i prije, željeni rezultat. Vrijeme je prošlo, a kako se ispostavilo, trenersko osoblje bilo je na strani istine.

Stručna karijera

Kao što je rečeno ranije, na dječjim prvenstvima Abdusalam Gadisov nije postigao grandiozne rezultate. Međutim, s dobi, on je počeo napredovati s pouzdanjem i pokazati stabilan rezultat. Godine 2008. sportaš je osvojio rusko prvenstvo, a sljedeće godine svjetsko prvenstvo mladih. Godine 2009. Abdusalam Gadisov sudjelovao je na prvenstvu svjetskog freestyle hrvanja, gdje je uspio zauzeti sedmo mjesto.

aqadusam se udala

postignuća

U narednim godinama, borac stalno pokupiti svoje medalje: 4 zlato u ruskom prvenstvu, osvojio Svjetsko prvenstvo, osvojio je nagradu, Ramzan Kadirov, a Ivan Yarygin, kao i mnoge druge trofeje.

Godine 2012. Abdusalam Gadisov osvojio je 9. mjesto na Ljetnoj olimpijadi u Londonu. U drugom krugu olimpijskog prvenstva izgubio je trenutačni svjetski prvak iranske reze Yazdani.

Makhachkala hrvač više puta je bio pozvan u profesionalnu ligu MMA. Trenutno, Gadisov odbija boriti se u borbama bez pravila, ali ne isključuje mogućnost da će se složiti s MMA-om u narednim godinama.

Završetak karijere?

U ljeto 2016. Gadisov se pokušao kvalificirati Ljetne olimpijske igre. Da bi to učinio, bilo je potrebno kvalificirati se za rusko prvenstvo - 2016., ali zbog sukoba V. Lebedev i I. Musukayev bio je prisiljen odbiti sudjelovati u prvenstvu. Nakon što je u studenom osvojio Grand Prix u Bakuu, Abdusalam je najavio povlačenje u mirovinu.

Godinu dana kasnije, 3. studenog 2017, hrvač se vratio u sport i nastupio na međunarodnom turniru u čast sjećanja na D. Schultza. U drugom krugu, ruski atletičar izgubio je od sedamnaestogodišnjeg sportaša iz SAD-a, čime je iznenađujući cijelu hrvačku zajednicu s takvim fiaskom.