Olimpijski prvak David Musulbes

David Musulbes je poznati gruzijski freestyle hrvač. Ima titulu uglednog magistre za sport. Aktivno na međunarodnim turnirima za reprezentacije Rusije i Slovačke. Olimpijski prvak.

Biografija sportaša

david muzybes

David Musulbes rođen je 1972. godine u Ordzhonikidze, u glavnom gradu Sjeverne Osetije. Počeo sam igrati u školi kada je imao 10 godina. Živio je nekoliko koraka od sportskog kompleksa "Trud". U ovoj sobi bio je angažiran u desetogodišnjem dječaku i pripremao se za Olimpijske igre 2008. godine.

Na pobjede pripremili su mentori Saveliy Bazrov, dvobojni svjetski prvak i Kazbek Dedegkaev, gospodar športova SSSR-a.

Prvi uspjesi

Fotografija Davida Davida

David Musulbes osvojio je prvu ozbiljnu pobjedu već 1993. godine, kada je navršio 21 godinu. Postao je prvak Rusije u prestižnoj težinskoj kategoriji do 100 kilograma.

Godine 1994. otišao je u svjetski prvak u Istanbulu, gdje je pobijedio brončana medalja. Pobjednik turnira bio je njemački Aravat Sabeyev, drugo mjesto okupirano je azerbejdžanski Davud Magomedov.

Godine 1995. David Musulbes osvaja zlato na Europskom prvenstvu u francuskom gradu Besanconu. U odlučujućem meču pobijedio je slovački Milan Mazac. U ovom slučaju sportaš se preselio u više "tešku" kategoriju - do 120 kilograma. U istoj sezoni osvaja Svjetsko prvenstvo, a za par godina dobiva titulu počasnog magisterija sporta. Njegova postignuća su cijenjena.

Svaka prilika za odlazak na Olimpijske igre, David David Musuľbes, čija biografija je povezana sa sportom ikada imao davne 1996. godine, kada je konkurencija dogodio u Atlanti. Međutim, u posljednjem trenutku bio je na brodu nacionalni tim.

Olimpijada u Sydneyu

nacionalna pripadnost david muslems

Do 2004, Musulbes je osvojio još jednu broncu na Svjetskom prvenstvu, postajući dvostruki europski prvak. Na Olimpijskim igrama u Australiji Sydney dolazi u rang jednog od favorita turnira. Na natjecanjima nastupa u najprestižnijoj kategoriji - do 130 kilograma.

U polufinalu se suočava iranski borac Jadidi. Borba prolazi uz prednost Musulbesa, ali je moguće pobijediti samo na bodovima, ali suha, 3: 0.

U paralelnoj bitci, Uzbekistanski Arthur Taymazov dobiva procjenu "trupova" za uzimanje protiv kubanski Rodriguez.

Sudbinu zlatne medalje odlučuju ruski i uzbekisti. Istodobno, David Musulbes, čija je nacionalnost gruzijski, nikada nije govorio o Gruziji, dajući prednost ruskom timu. Rezultat borbe je 5: 2 u korist Davida. Heroj našeg članka postaje olimpijski prvak. ovo zlatna medalja bio je posljednji za ruski tim u toj olimpijadi i 32 u timskom natjecanju.

Priprema za sljedeće Olimpijske igre

Ozbiljan kandidat za pobjedu u svojoj težinskoj kategoriji Musulbes bio je uoči sljedeće Olimpijade, koji se održao u Ateni 2004. godine. Osvojio je dva svjetska prvenstva za redom, ali nije ušao u reprezentaciju. Ne na sportskom načelu, već zbog nekih intriga koje su tada prevladavale u timu.

Priznanje je dobio ne samo u Rusiji, nego iu inozemstvu. Na primjer, u Bugarskoj je dobio simboličan naslov najboljeg sportaša slobodnog stila. Godine 2003. David Musulbes nije mogao izvući treću pobjedu na svjetskim prvenstvima. Freestyle hrvanje značajno izgubljen u zabavi na turniru koji se održao u New Yorku. Musulbes, kao i drugi eminentni borac - također ruski Buvaysar Saytiev odbio izdati američku vizu. Sve je to imalo negativan utjecaj na njegovo stanje, pa čak i razmišljao o ispunjavanju profesionalne karijere. Čak je postao i trener ranije ruske reprezentacije, nakon tri godine radio na ovom mjestu.

Vratite se na tepih

biografija david mulibes

Godine 2008. David Musulbes, čija je fotografija opetovano uređivao prve stranice sportskih publikacija, odlučuje se vratiti u veliki sport. Postaje član slovačke reprezentacije u hrvanju slobodnog stripa, a kao dio ovog tima ide na Olimpijadu u Pekingu.

Nevjerojatno je da je obuka Musulbesa nastavljena samo šest mjeseci prije početka Olimpijskih igara. Na europskom prvenstvu u finskoj Tampere, prvi nakon duge stanke, dosegne samo konačni, u kojemu gubi. Međutim, nakon završetka natjecanja pokazalo se da je njegov protivnik u odlučnoj borbi bio pozitivan test droge. On je lišen nagrada, prvak je Musulbes.

Olimpijada u Pekingu

david muslimbas hrvanje slobodnog stila

U kolovozu 2008. došao je na Olimpijadu u Pekingu u dobi od 36 godina. Njegov put počinje s 1/8 finala, gdje se sučeljavaju nigerijski Wilson Sievari. Musulbes pobjeda s jasnom prednošću 9: 0.

U četvrtfinalu upasti u protivnike iskusnijeg Mađara Otta Aubela, brončane medalje Svjetskog i Europskog prvenstva. Novoizgrađeni hrvač Slovačke pobijedio je sa skromnim rezultatom - 4: 1.

U semifinalnoj utakmici pada na njegov vječni suparnik - Uzbekistanski Arthur Taymazov. Musulbes se snažno odupire, ali ne zaradi ni jednu točku, dok njegov protivnik dobiva dvije bodove.

Posljednja prilika za pobjedu Olimpijska medalja - bitka za treće mjesto. Musulbes se sastaje s kubanskim Disney Rodriguezom, koji je dan prije priznao Ruski državljanin Bakhtiyar Akhmedov.

Musulbs je pobijedio pobjedu 8: 2. I donosi kovanicu Slovačke reprezentacije brončanu medalju u slobodnom hrvanju. Usput, u finalu u težinskoj kategoriji do 120 kilograma Taimazov je osvojio, bio je jači od Ahmadova - 4: 0.

Trenutno se David Musulbes vratio u Rusiju iz Slovačke. Radi u glavnom gradu, u upravljanju Moskovskog športskog odbora, pod vodstvom Aleksej Vorobyov. U zoni svoje odgovornosti, sekundarnu specijaliziranu školu olimpijske priču br. 1.