Švicarski tenisač Schnider Patti: biografija, sportska karijera, osobni život

kolašić

Schnyder, čija je biografija predstavljena u ovom članku, jedan je od najpoznatijih švicarskih tenisača. Za svoju sportsku karijeru postala je pobjednik mnogih prestižnih turnira.

Prvi uspjesi u velikim sportovima

Schnyderkolašić rođen je u prosincu 1978. godine u Baselu. U dobi od 14 godina, švicarski tenisač prvi je put sudjelovao na turniru ITF. 1994 kolašićSchnyder počeli su stalno sudjelovati na profesionalnim natjecanjima, udarajući čak i TOP-100 najboljih tenisača na planeti.

1995 donosi prva ozbiljna dostignuća sportašice. 14. svibnja, došla je do završnice turnira ITF u Slovačkoj Nitri, gdje je samouvjereno pobijedila čileansku Barbara Castro u tri seta. Tjedan dana kasnije Schnyderkolašić postao je pobjednik sličnih natjecanja u Zagrebu Prešov. Ovaj put nije ostavila priliku češkoj ženi Jan Ondrousovey (6: 0, 6: 1).

životopis patty schnider

Mjesec dana kasnije, u nativnoj švicarskoj zemlji tenisač je osvojio sljedeći turnir ITF u Kurele, au rujnu je stigao do finala u Ateni. Iste godine Schnyder debitirao je u Zurichu na natjecanjima pod okriljem WTA. Uspješne izvedbe dopustile su joj da završe sezonu na 152 bodova.

1996 kolašićSchnyder, tenis za koji je postao ne samo hobi, nego i način zarade puno novca, i dalje aktivno sudjeluje na međunarodnim natjecanjima. U travnju je uspjela probiti konačni turnir ITF na španjolskom Murcia. U rujnu je ponovila taj rezultat u Bratislavi. Tjedan dana kasnije, sportaš po prvi put u karijeri postigao je konačni turnir WTA u Karlovy Varyu (Češka), gdje je izgubila u tri seta belgijskom Ruxandra Dragomir.

Iste godine Schnyderkolašić postao je sudionik na Olimpijskim igrama u Atlanti, gdje je završila nastupe u prvom krugu. U njoj je također nastupala turniri Grand Slama. Na "AustralijaOupen"18-godišnji sportaš nije se mogao kvalificirati, ali uspjela je upasti u glavnu mrežu natjecanja u Londonu i Parizu. Schnyder 1996. godine - 58 u pojedinačnoj kategoriji.

Ulazak u svjetsku elitu tenisa

Godine 1997. na sudovima australskiOtvorenoSchnyderkolašić Osjetio je malo kad je uspjela ući u četvrti krug natjecanja. Osim toga, osvojila je sjeme u prvoj utakmici na osmom broju Yiwua Mayorli. Uspješno govoreći na različitim turnirima, tenisač je porastao na 26. mjesto na svjetskom poretku do kraja sezone.

patty shnider tenis

Sljedeće godine postala je jedna od najuspješnijih u svojoj karijeri Schnyder. Sezona, počela je pobijediti na turniru WTA u Australiji Hobart, a mjesec dana kasnije u finalu sličnih natjecanja u Hannoveru pobijedila je u tri seta češke Janu Novotny. U svibnju kolašić nije bio ravnopravni na terenu u Madridu, a u srpnju je austrijska Maria-Linkovitsa i talijanskog Palermo.

Jednako uspješni bili su izvedbe u parovima. U duetu s austrijskom Barbara ShettySchnyder osvojio je turnir WTA u Hamburgu, a također je postigao finale u Palermo i Amelia-otoka.

Ne bez uspjeha na Grand Slam turnirima. Na sudovima "Rolland Garros„i SADOtvorenokolašićSchnyder dosegla pozornicu četvrtfinala. To joj je dao pravo sudjelovanja u Grand Slam kupu. Na ovom turniru je pobijedila u polufinalu u to vrijeme prvi reket na svijetu bregunica Hingis, ali u odlučujućem dvoboju izgubljenom od poznatog Venera Williams.

U kolovozu 1998. godine sportaš je zauzeo 11. mjesto u svjetskom poretku u pojedinačnoj kategoriji, a 29 u kategoriji parova.

Nakon briljantno provedene sezone u karijeri švicarskog tenisača, došlo je do neke recesije. Tijekom sljedeće tri godine Schnyder osvojio dva turnira WTA u zlato-Coste (Australija) i Pattaya (Tajland), kao i nekoliko puta dosegao finale u pojedinačnoj i parovima. Na Grand Slam turnirima kolašić nikada nije propustio prekršiti četvrti krug.

Povratak zvijezde

Od 2002 Schnyderkolašić počeo je vratiti status svjetske sportske zvijezde. Pobjednički u finalu super turnir u Charlestonu i na turniru WTA u Zürichu su švicarci opet uspjeli probiti Top 20.

patty shnider postići

Postupno biranje obrasca, Schnyder opet se glasno proglasio 2005. godine. Osvojila je dva turnira WTA, u tri je došao do finala. Ove sezone kolašić Po prvi put u svojoj karijeri ušla je u Top 10, završavajući sedmu.

Sljedeća godina Schnyder nije uspio osvojiti bilo kakav prestižni turnir, ali konstantan udarac u finalu i polufinale dopustio joj je da zadrži dozvolu boravka u prvih deset tenisača na planeti

Završetak karijere igranja

Nakon dvije sjajne sezone kolašićSchnyder nastavio je redovite stanke u finalu turnira, ali se sve više i više rijetko dogodilo. Na Grand Slam turnirima nikada nije uspjela ići dalje od četvrtog kola u singlu, a četvrtina konačnog u parovima.

U 2010 Schnyder počeo je slijediti ozljede: prvi su bili problemi s nogom, a zatim - s Ahil tetive. U svibnju 2011 kolašić odlučio je okončati svoju karijeru.

Četiri godine kasnije Schnyder ponovno su se počeli natjecati na turnirima ITF, nakon dvije sezone pobijedio u njima dvaput.

Nastupi za reprezentaciju Švicarske

patty shnider

18-godišnji kolašićSchnyder, čija su se postignuća u to doba govorila, najprije su pozvana da brani čast svoje zemlje na Kupu Federacije 1996. godine. Nakon što je osvojio šest pobjeda u sedam utakmica, pomogla je Švicarskoj da se podigne na drugu Svjetsku skupinu.

Godinu dana kasnije, u kombinaciji s MartinaHingisSchnyder pobijediti slovački duet u odlučujućoj utakmici Gabshudovoy-Zrubakovoy, a zatim je sudjelovao u porazu argentinskog tima. To je omogućilo švicarskom timu da uđe u elitnu podjelu.

1998. godine, Schnyder i Hingis njihove pobjede u Kupu Federacije stvorile su malo čudo, dovodeći svoju momčad u finale, gdje su izgubili Španjolsku.