Roman Vlasov: Greko-rimski hrvanje

Dvostruki olimpijski prvak u grčko-rimskom hrvanju Vlasov je jedan od najpoznatijih ruskih predstavnika ovog sporta. Dobitnik je mnogih nagrada na drugim velikim međunarodnim natjecanjima. Dvaput sam osvojio svjetsko i europsko prvenstvo. Ugledni je magistar športa Ruske Federacije.

Fighterova biografija

Predstavnik grčko-rimskog hrvanja Vlasov Roman Andreevich rođen je 1990. godine. Rođen je u Novosibirsku.

U djetinjstvu se počeo baviti sportom s bratom Artyomom, koji je također postigao određene uspjehe. Postao je majstor sporta u istoj disciplini, dvaput osvojio na prvenstvu mladih Rusije.

Olimpijski prvak

Majka junaka u našem članku Tatjana Leonidovna radila je kao učiteljica povijesti u gimnaziji, u kojoj je sam Roman studirao do sedmog razreda. Nakon toga, prešao je u Novosibirskovu školu br. 52. Od tog vremena, bilo je više mogućnosti za obuku i sport.

Stariji brat 1997. ga je doveo do grčko-rimskog hrvanja. Zajedno su počeli učiti zajedno u sportskoj školi Časnog trenera Sovjetskog saveza Viktora Kuznetsova. Prvi koji je radio s Vlasovom bio je Vjačeslav Rodenko.

Godine 2002. preselio se u samog utemeljitelja škole Kuznetsov, kada se počeo oduprijeti svojim vršnjacima svojim sjajnim sportskim rezultatima.

Vlasovovi treneri uvijek su tvrdili da je pokazao svoj neupadljiv lik na tepihu, uvijek je znao kako se okupiti u pravo vrijeme, ozbiljno prilagođen svakoj borbi. A to je oduvijek bilo definiranje kvalitete u sportu.

Vlasov je dobio visokoškolsko obrazovanje. Diplomirao je na Agrarnog sveučilišta u Novosibirsku. Diplomirao je u specijalističkom "pravosuđu". Trenutno služi u Rosgvardia kao stariji poručnik.

Prve Olimpijske igre

Roman Vlasov, borba

U 2012, ja je dobio na moj prvi Olimpijske igre Roman Vlasov. Greko-rimski hrvanje postao je njegov glavni sport, u kojemu se želio dokazati na najboljoj strani.

U Londonu je Roman došao u rusku reprezentaciju. Izveo je u kategoriji do 74 kilograma. Godinu dana prije, momak je osvojio broncu na Europskom prvenstvu u Srbiji i osvojio svjetsko prvenstvo u turskom Istanbulu. Dakle, turnir je postao čin jednog od favorita. Uspješno prošao kroz prve faze, u finalu se susreo s armenskim Arsen Dzhulfalakyanom, koji je već osvojio medalje na Svjetskom i Europskom prvenstvu u grčko-rimskom hrvanju. Na Olimpijadi, Vlasov je bio jači, osvojio zlato.

Olimpijada u Riou

Vlasov Greko-rimski hrvanje

Svojom drugom Olimpijskim igrama, Rim je postao dvostruki svjetski i europski prvak. Ovaj put sam igrao u kategoriji do 75 kilograma u grčko-rimskim hrvanje. Vlasov je bio vođa svjetske ocjene i smatra se bezuvjetnim favoritima.

Među kandidatima za naslov je visoko citirani Kazahstan Doszhan Kartikov, sadašnji prvak Azije. Ali Vlasov ga je uspio poraziti u ranoj fazi turnira.

U završnoj se borbi suočio s još jednim obećavajućim borcima - Dane Mark Madsen. Ponovno je osvojio medalje, ali nije mogao pobijediti na velikim natjecanjima. To se nije dogodilo na Olimpijadi u Brazilu. U grčko-rimskom hrvanju Vlasov je drugi put osvojio zlato.