Pastor Maldonado, venezuelanski vozač utrke: životopis, sportska karijera

Auto utrka je jedan od najpopularnijih sportova na svijetu. Iza zvijezda automobilske staze milijuni ljudi širom svijeta pomno promatraju, pohlepno apsorbiraju one mrvice zanimljivih informacija koje dolaze iz medija o njihovim favoritima. Svaki pilot utrke je jedinstvena osobnost, čiji život i atletska karijera zaslužuju najbližu pozornost. U ovom ćemo članku govoriti o čovjeku po imenu Pastor Maldonado. Ovaj sportaš dostojno predstavlja Venezuelu na svjetskoj pozornici u utrkama.

rođenja

Buduća zvijezda staze automobila rođena je 9. ožujka 1985. u Maracayu. U dobi od četiri godine, Pastor Maldonado počeo pokazivati ​​kamatne stope, što ne čudi, jer je imao rođake koji su uključeni u utrkama - njegov stric Manuel i Johnny oca. Tako je već u ranoj dobi naš junak nastavio obiteljsku tradiciju i postao vrijedan predstavnik njegove dinastije.pastor maldonado

djetinjstvo

Pastor Maldonado je bio obučen u školi koja nosi ime Juan XXIII. U njemu je vrlo marljivo proučavao talijanski jezik, koji bi u budućnosti mogao uvelike pridonijeti njegovoj utrci karijere. Već za pet godina venecuelanski su postigli vrlo visoke rezultate u brdskom biciklizmu. Bio je to sportski smjer koji je ozbiljno pomogao njegov razvoj kao sportašica.

U dobi od sedam godina, Pastor se prvi put pojavio u kartingu. U tim utrkama bio je uspješan: između 1993. i 1999. godine uspio je osvojiti sva nacionalna prvenstva. Nakon što je uspio proći ovako, mladić je odlučio pokušati sreću već na međunarodnoj razini. Njegov je tim sastojao od sebe, menadžera Johnny Maldonado, mehaničara Davida Belandriya.formula 1

Nova faza u životu

Pastor Maldonado diplomirao je iz vojne škole Maracay. U njemu je dobio mnogo lekcija koje su uvelike pridonijele njegovu razvoju kao osobi.

Jedan od najznačajnijih događaja u svom životu bio je prijelaz s kartinga na utrke na automobilima s jednim sjedalom.

Godine 2003. Pastor je prvi put nastupao na talijanskom prvenstvu Formule Renault. Njegov je tim bio Cram natjecanje. Kao rezultat prvenstva, zauzeo je prilično visoko mjesto za početnike - sedmi. Za sezonu je završio tri puta na postolju i čak je jednom osvojio polu-poziciju. Također, tijekom vožnje Cram natjecanja, pilot sudjelovao je na njemačkoj pozornici Formule Renault, koji je održan u sklopu Oschersleben.pastor maldonado nesreća

Prvi naslov

2004. godine bio je obilježen dvostrukim radom: vozio se istodobno u talijanskoj i europskoj verziji Formule Renault. U Italiji je bio prvi put prvostupnik. Da bi to učinio, trebao je osam pobjeda u sedamnaest utrka. Osim toga, on je sudjelovao u Formuli Renault Renault V6 na stazi Spa-Francorchamps, gdje je mogao preuzeti peto mjesto.

U jesen iste godine, pastor Maldonado (broj 13 je njegov stalni) posjetio je test pilota momčadi Formule 1 Minardi. Tada vlasnik tima pozitivno je govorio o vještini jahača.

Formula 3000

U ovoj utrci, pilot je bio 2005. godine. U njemu je proveo četiri utrke zajedno s ekipom Sighinolfi Auto Racing, s kojim je stigao do devetog mjesta.

Osim toga, vozio se u svjetskoj seriji Renault, gdje je najbolji rezultat bio sedmo mjesto. U tim je dolascima Pastor Maldonado, čija je nesreća u načelu bila rijetka pojava, primila zabranu sudjelovanja u 4 utrke. I sve zbog toga što je u utrci održanoj u Monaku, nije izgubio brzinu, kao što su signalizirale zastavice upozorenja. Kao rezultat toga, racer je ušao u nesreću i vrlo ozbiljno grickao maršal.pastor malondonado broj 13

Ispitivanje čvrstoće

U 2006, venecuelanski postao punopravni sudionik skijaša natječaj pod nazivom World Series by Renault. Govorio joj je vrlo nestabilan, to je još uvijek dostojan da se natječu s liderima prvenstva, pa čak i osvojiti četiri dolaska. On je bio dio Draco Racing tima. Prema rezultatima ove sezone, bio je treći u ukupnom poretku, ali je morao biti na prvom mjestu. Takvo smanjenje rejtinga je zbog činjenice da je župnik dobio diskvalifikaciju na stazi u Misano zbog nepoštivanja stroja za i odobren od strane tehničkim propisima. Ova odluka je osporiti na sudu u siječnju 2007. godine, ali je konačni oduzimanje vozače petnaest bodova doveli do činjenice da kao rezultat ispred njega su bili piloti talijanskog Formule Renault Alex Danielssonom Borja Garcia.

Utrka GP2

Od 2007. do 2010. pilot pilota nastupio je u seriji GP2. Istodobno, uspio je voziti paralelno na Euroseries 3000, kao iu prvenstvu tijela International GT Open.

Već tijekom prvog testa vožnje Maldonado je mogao pokazati vrlo dobru brzinu pogona i pokazati izvrsne vještine upravljanja vatrena kugla. No, još uvijek je dugo vremena nije mogao postići željeni rezultat, a tijekom prve sezone u GP2 te je uspio ući u dosta teške nesreće tijekom treninga, zbog onoga što je iz za neko vrijeme iz stroja zbog loma ključne kosti.

Ova nestabilnost u govorima i česte promjene naredbu dovela je do činjenice da je venecuelanski je uspio postati prvak samo četiri godine svojim aktivnim nastupima - u 2010, kada je uspio osvojiti šest uzastopnih utrka. Istodobno, voditelj pilota već je tražio mjesto u elitnim utrkama zvanom Formula-1.piloti talijanske formule reno

Kraljevska utrka

Godine 2011. Pastor je pronašao mjesto borbenog pilota u "stabilnom" Williamsu, koji je tada imao financijske poteškoće zbog činjenice da je dio sponzora odbio nastaviti suradnju s njom.

Tim je doživio ozbiljne probleme i imao je jedan od najslabijih i najsporijih automobila na cijelom prvenstvu. Očito je da tijekom krize nitko nije obraćao pažnju na rezultate pilota i nije napravio nikakve značajne tvrdnje. Maldonado je bio u mogućnosti steći dragocjeno iskustvo tijekom nastupa na tako visokoj razini. I nakon nekog vremena tijekom utrke Grand Prix Belgije, Venezuele uspio postići svoj prvi, dugo očekivani-postignutih poena, naprijed na putu mnogo brže i snažnije automobile Force India i Renault.

U 2012. godini tim iz Velike Britanije zamijenio je dobavljača motora, što je znatno poboljšalo vožnju vozača. Od ove točke Pastor i njegov partner Bruno Senna Redovito smo počeli borbe za bodove, a na cesti u Španjolskoj i Maldonado sve uspio osvojiti za sebe polupozitsii i na kraju pobijediti u utrci - prvi za sebe u svim natjecanjima rasa „Formula 1”. Međutim, ukupni rezultat sezone nije bio tako pozitivan - zauzela je tek petnaesti mjesto u osobni odmak od pilota, koji je još jednom potvrdio svoju apsolutnu nestabilnost kao sportaš.utrke natjecanja

Idite na Lotus

Godine 2013. Maldonado je ponovno doživio poteškoće s autom i borio se za mjesta u prvih dvadeset. Godinu dana uspio je zaraditi samo jednu točku. U sezoni izvan sezone top menadžment tima donio je dosta neodređenu odluku - premjestiti vozača kao glavnog pilota Lotusovom timu. Ta se zamisao uopće nije uspjela opravdati, jer je nova staja za venezuelansku imala veliku raznolikost tehničkih problema. Kao rezultat toga, Pastor za osamnaest utrka završio je samo jednom u točkama (jednom kad nije mogao ni početi) i završio sezonu na šesnaestoj liniji ukupnog poretka.

U veljači 2016. godine, razni strani mediji tu je vijest da je pastor neće sudjelovati u novoj sezoni kraljevske utrke u vezi s činjenicom da neće obnoviti ugovor, a novi pilot, zauzeo svoje mjesto, postao Magnussen Kevin ,