Formula-1. Grand Prix u Sočiju: svi pobjednici

Do Olimpijskih igara 2014. godine, koje su se održale u Sočiju, odlučeno je graditi utrku u gradu. Autodrom se nalazi u gradu Olimpijskom parku. Prije Olimpijskih igara u gradu je održano nekoliko događaja s ciljem povećanja interesa za prijevoz automobila na području Ruske Federacije. U zimi 2013. posjetio je grad Sočija Bernie Ecclestone,

Promatrati napredak građevinskih radova na stazi.

Prvi Grand Prix Formule 1 u Rusiji: Sochi 2014

Prva utrka na stazi bila je sredinom rujna 2014. tjedan dana prije službenog otvaranja tračnice. Nakon jednog mjeseca, krug je uzeo jednu od faza serije Formula-1. Kao rezultat Grand Prixa u Sočiju 2014. godine, uspio je osvojiti tešku borbu Lewis Hamilton. Srebreni pobjednik natjecanja bio je partner Hamilton za Mercedes Mercedes njemački pilot Nico Rosberg. Na trećem mjestu bio je Finn Vulttier Bottas. Bio je to najbrže vrijeme na jednom od krugova prve Grand Prix Formule 1 u Sočiju, nakon što je prošao zadnji 5848 m za 1.40.896 min.

rezultati grand prix s formulom 1

Dan prije utrke, ovi piloti u istom redoslijedu dovršili su kvalifikaciju. Britanac Jenson Button i ruski Daniil Kvyat u subotnjoj kvalifikaciji uzeo su 4. i 5. mjesto. U nedjeljnoj utrci, Button je ponovio rezultat kvalifikacije, a Kvat je imao 14 pozicija.

Grand Prix 2015

Drugi Grand Prix Formule 1 u Soči održan je 2015. godine. Kao rezultat kvalifikacije, Nico Rosberg je na prvom mjestu. Drugi pilot koji je dobio priliku za start s prvog terena bio je drugi pilot Mercedes Lewis Hamilton, a treći bio je Valtteri Bottas. Tako su za drugu uzastopnu sezonu prva tri mjesta u subotnjoj kvalifikaciji preuzela iste natjecatelje, ali Mercedes piloti su promijenili pozicije.

U nedjelju je pobjednica Grand Prixa Formule 1 u Sočiju drugu godinu zaredom Briton Hamilton. Drugi je bio njemački Sebastian Vettel, predstavlja "Scuderia", a treće mjesto je preuzeo meksički Perez. Njemački je pokazao najbrži krug vremena - 1.40.071 min.

grand prix s formulom 1

Nico Rosberg, koji je osvojio pole poziciju u subotu, bio je prisiljen završiti utrku uoči rasporeda zbog neuspjeha plinskog papučice. Valtteri Bottas, koji je započeo s treće pozicije, ušao je u nesreću i nije završio, ali je prebrojan 12. mjesto, dok je Finn vodio 90% udaljenosti.

Formula 1 u Sočiju 2016. godine

Najpopularnija pretjecanja na svijetu dogodila su se na stazi Soči treći put zaredom 2016. godine. Prva dva mjesta u kvalifikacijskoj subotnji utrci okupirala su Nijemci Rosberg i Vettel. Treći i četvrti bili su Finci Bottas i Raikkonen, a peto mjesto za brazilske Felipe Massa.

U nedjelju u utrci, pobjedu je osvojio pilot Mercedes Nico Rosberg. Drugi je bio Lewis Hamilton, koji je porastao na drugu liniju sa desetom. Peti je bio Felipe Massa, a finski su razmijenili mjesta - Raikkonen je postao brončani medalistica utrke, a Valtteri Bottas ostao je izvan pobjedničkog postolja. Nico Rosberg postao je autor najbržeg kruga, nakon što je prošao 52 krug iza 1,39,094 min.

Grand Prix od 2017

U travnju 2017., četvrti za posljednje 4 godine, grand prix Formule 1 u Sočiju. Na temelju kvalifikacijske pole pozicije je osvojio njemački Vettel s "Ferrari". Kimi Raikkonen zauzeo je drugo mjesto. Od druge linije započeo je Veltteri Bottas i Lewis Hamilton, koji su uzeo treće i četvrto mjesto.

formula 1 Grand Prix u Rusiji

Grand Prix Formula 1 u Sočiju 2017. osvojio je finski Bottas, koji se preselio u Mercedes nakon što je Nico Rosberg najavio svoje odlaska u mirovinu. Partner Valtteri na zapovjedništvo britanskog pilota Lewis Hamilton pobijedio je na četvrtom mjestu. Između dva pilota "Mercedesa" su dva automobila "Scuderia" - Sebastian Vettel bio je drugi, a Kimi Raikkonen zauzeo je treće mjesto. Najbolje vrijeme kruga je na 49. krugu utemeljio Kimi Raikkonen - 1,37,844 min.

Dakle, za 4 godine Grand Prix Formule 1 u Sočiju, svaki put kada je pobjedu slavio trkač momčadi "Mercedes" - dva puta Hamilton i jednom - Rosberg i Bottas.