Heikki Kovalainen: biografija, fotografija

Što se tiče Finske, postoji stereotip koji su domoroci ove sjeverne zemlje tromi i nepopustljivi. Međutim, dok mala skandinavska republika stalno pruža brzu i brzu utrku za utrku Formule 1. Mika Hakinen, Kimi Raikkonen - svi su ovi reaktivni Finci bili na vodećim ulogama u najjačoj svjetskoj utrkama. Među njegovim slavnim sunarodnjacima nije toliko vidljiv Heikki Kovalainen Renault vozač momčadi, McLaren, Lotus-Caterham. Karijeru je započeo kao, dovršite njegovu prvu sezonu u prvih deset, ali onda, bez sponzorstva, bio prisiljen surađivati ​​s ne jako čvrste tim i više nije uvrštena među najjača.

Put do Formule 1

Gotovo svi najjači trkaći vozači na svijetu započeli su svoju sportsku karijeru u kartingu. Na malim otvorenim strojevima čak i djeca mogu brusiti svoje vještine vožnje. Heikki Kovalainen je također slijedio ovaj put, čije su se rane godine održavale na kartografiji. Počeo se baviti motorsportom u deset godina, postizavši dobar uspjeh. Godine 1999. postao je drugi u zemlji, a godinu dana kasnije osvojio je prvenstvo u Skandinaviji. Heikki KovalainenTakođer je stigao do svjetskih modnih pista, postajući brončana medalja planeta.

Sljedeća faza u životopisu Heikki Kovalainen sudjelovala je u seriji British Formula Renault. Ambiciozni pridošlica agresivno i hrabro radili su na stazi, ne neugodno zbog konkurencije iskusnijih konkurenata. U prvoj sezoni Heikki je osvojio dvije utrke i završio godinu dana na posljednjem četvrtom mjestu.

Mladi finski privukao je Renaultovu pozornost i bio uključen u sponzorski program zabrinutosti. Sezona 2002. Heikki Kovalainen već je započeo u utrkama Formule 3. Ovdje je također bio na vodećim ulogama i redovito je osvojio na stadijima serije utrka.

Debi u kraljevskoj seriji

Mladi finski natjecatelj uskoro je nadmašio razinu malih utrka i 2005. godine bio je pozvan kao test pilot ekipi Renaulta da ispita vatrene kugle francuskog tima. Tijekom 2006, Heikki Kovalainen savjesno rana kotača na strojeve svoje nove momčadi, završetka na kraju 28 000 km.

U 2007, francuski „stabilna” ostavila vođa Fernando Alonso, koji je preferirao drugu ekipu i Renault rukovoditelji su odlučili staviti u perspektivu Finn, to prevodio u prvi tim. Njegova prva faza Grand Prixa Kovalainen je bila vrlo nervozna, čineći nekoliko pogrešaka i dovršavala utrku na desetom mjestu. Međutim, već na drugom natjecanju sezone u Maleziji, uspio je završiti osmo, stječući prve bodove u prvenstvu.

Hladno i samouvjeren Heikki Kovalainen je vrlo glatko proveo prvu sezonu. On je mogao postati i prvi vozač u povijesti Formule 1, koji je u prvoj sezoni završio u svim fazama.Kovalainen Heikki Međutim, na pozornici u Brazilu, njegov auto ozbiljno je oštećen automobilom Schumacherom, a finski je trkač napustio utrku. Na kraju je ponovio rekord Tiago Monteiro, koji je u svojoj prvoj sezoni nepogrešivo održao 16 utrka.

Promjena naredbe

Fernando Alonso, koji se preselio u McLaren, nije mogao naći zajednički jezik s voditeljima i partnerima novog tima. Kao rezultat toga, odlučio se vratiti u Renault, s kojim je bio povezan s ugodnim uspomenama na prvenstvene sezone. Dva „stabilna” napravio svojevrsnu rokada, što je rezultiralo Alonso pridružio francuski tim, a Heikki Kovalainen preselio u McLaren.

2008. bila je najuspješnija karijera finskog pilota. U toj je godini bio prvi i posljednji put u životu osvojiti pozornicu serije Grand Prix, nakon što je pobijedio u Mađarskoj, nekoliko je puta stigao do pobjedničkog postolja.

Prva utrka sezone u Australiji Heikki Kovalainen počela je šokirati, uzimajući peto mjesto u pokretu. Već u sljedećoj fazi u Maleziji postao je treći i popeo se na postolje.

Mađarski Grand Prix postao je glavni događaj u karijeri sportaša. Staza u Budimpešti uvijek se smatralo jednom od najzanimljivijih u Formuli 1.Heikki Kovalainen početkom godine To je prepun okreta i daje mali opseg za dugo velike brzine trzaja. Pametno manevriranje na skretanjima, Heikki Kovalainen zaobišao je Felipea Massa, koji je srušio motor i po prvi put u karijeri osvojio utrku.

Tijekom sezone, Finn se ponovno uspio popeti na postolje, postajući drugi u Italiji i završio godinu na završnom sedmom mjestu.

Recesija u rezultatima

2009 bio je vrijeme momčadi Brawn, a McLaren gotovo nije sudjelovao u utrci prvenstva. Neuspjesi su iz prve faze pobijedili pilote britanskog tima. Ni Hamilton ni Heikki Kovalainen nisu mogli čak i među prvih deset u prvoj utrci. Potonji je također napustio utrku u prvoj fazi nakon sudara u prvoj fazi Grand Prix u Australiji.

Na sljedećoj utrci u Maleziji, na prvom krugu je započeo Heikki Kovalainen i završio među posljednjim. Tada mu se posao pomalo popravio, redovito je osvojio bodove, ali nikad se nije mogao popeti na postolje.

McLaren vođe bili zadovoljni s obavljanjem njegove kopilota, a iskoristio je odlazak prvak Jenson Button u Brawn, pozivajući ga da joj umjesto finske racer.

Pokušaj ponovnog pokretanja karijere

U 2010, tri nove momčadi pridružio se Formuli 1. Tony Fernandes, vlasnik Lotus odlučio pozvati iskusne pilote i koriste usluge Jarno Trulli i Heikki. Mogućnosti početnik kraljevski trkaće serije bili mnogo skromniji čudovišta poput „Ferrari”, „Mercedes”, a na finskom pilotu je elementarna nemaju tehničke mogućnosti za svoj novi automobil da se natječu s vodećim vozačima i sudjelovati u borbi za naslov prvaka.

Tri godine, u novom timu, Heikki Kovalainen nikad nije išao na pobjednički post i nije mogao završiti barem jednu utrku s bodovima. Najveći uspjeh ovih godina za njega bio je dvanaesti po Grand Prixu u Japanu.Heikki Kovalainen fotografija

U 2013. godini vlasnici Lotusa, nezadovoljni rezultatima svog tima, odlučili su promijeniti politiku i počeli privlačiti svoje redove poznatim i neprekinutim jahačima. Finn je neko vrijeme ostao bez posla, ali je još uvijek bio pozvan na mjesto test pilota i počeo je iskusiti nove mogućnosti za velike brzine.