Zadaci i funkcije odjela za transport

Analizirat ćemo važne izvatke iz opisa poslova odjela, bez kojih je teško zamisliti rad poduzeća. Ovo je transportni dućan. Smatra se neovisnim dijelom strukture organizacije, a njegovi zaposlenici podređeni su samo zamjeniku. direktor za poslovne odnose. Razmotrite njegove zadatke, funkcije, strukturu, odnose s drugim granama.

struktura

Ravnatelj odobri i strukturu i osoblje te grane. Obično se vođa ovisi o tipičnim uzorcima, standardima broja zaposlenih, uzimajući u obzir značajke aktivnosti i količinu posla.

Odjel za transport (odjel) može se podijeliti na automobil, bez tračnica, željeznicu i tako dalje. podjele.

transportni dućan

zadaci

Sada u sam odjel. Glavni zadaci za transportni odjel su dva:

  1. Organizirati neprekidnu uslugu poduzeća, organizacije u cjelini, a posebno njezine podjele. Osigurati ritmičku aktivnost cijele strukture kako bi ispunila radne planove za opskrbu i proizvodnju uz minimalne troškove.
  2. Poboljšati rad njihovih jedinica, povećati gospodarstvo vozila (vozila) i nadograditi ih.

funkcije

Skup funkcija transportnog odjela je vrlo širok:

  • Razvoj grafikona prijevoz - operativno, mjesečno, tromjesečno, godišnje. Temelj za njih su planovi isporuke gotovih proizvoda, ispunjenje radnih zadataka od strane ostalih strukturalnih odjela.
  • Potpuna kontrola nad slijedom rasporeda isporuka, izvršenja plana operacija istovara i utovara.
  • Priprema recepcije u skladištima, priprema, skladištenje, isporuka proizvoda strogo prema uvjetima navedenima u ugovorima. Prijavljivanje dokumenata koji prate transportne radove.
  • Sudjelovanje u organizaciji i unapređenju računovodstvenog sustava financijske i gospodarske aktivnosti svih njegovih poslovnica.
  • Razvoj tehničkih i organizacijskih mjera usmjerenih na racionalno korištenje CU-a, njihovu modernizaciju, smanjenje troškova prijevoza, uvođenje naprednije tehnologije i sveukupno povećanje produktivnosti rada.
  • Provedba i organizacija unutarnjeg i međustruka teretnog prometa.
  • Organizacija racionalnog rada privučenih vozila javnog prijevoza, nadzor nad radovima koji se obavljaju ovim prijevozom.
  • Osiguravanje pravovremene dostave na pravni odjel pravilno sastavljeni materijali potraživanja funkcionalnih aktivnosti svojih prijevoznih odjela.
  • Kontrola pravovremene koordinacije prijevoza prevelikih proizvoda, izračunavanje njegovog pričvršćenja.
  • Uz odjel automatizacije, transportni odjel provodi razvijene tehnološke procese za transport, rukovanje i operacije utovara kako u tvornici, tako i tijekom aktivnosti unutar postrojenja.
    rad odjela za transport
  • Organizacija i provođenje ovjere djelatnika njihovih jedinica.
  • Organizacija i provedba inspekcija provedbe dnevne stope prometa TS. Prema podacima za mjesec, transportni odjel priprema materijale za samostalno i ravnotežno povjerenstvo poduzeća.
  • Osiguravanje sigurnosti podređenih gotovih proizvoda.
  • Određivanje potreba poduzeća u novim vozilima na temelju izračuna i priprema - automobili, vagoni, utovarivači, električni automobili, lokomotive, traktori i tako dalje. Identifikacija potrebe za redoslijedom alatnih strojeva, garažne opreme, materijala za popravak, novih rezervnih dijelova za vozila na ravnoteži organizacije. Podnošenje zahtjeva relevantnim strukturama, praćenje njihove provedbe.
  • Opis posla transporta također uključuje izradu planova popravaka za podređeni promet - godišnje, tromjesečno i mjesečno.
  • Opći nadzor tehničkog stanja vozila, kao i rukovanje i rukovanje uređajima.
  • Sudjelovanje u izradi mjera za osiguranje visokih performansi, mehaniziranog i nesmetanog rada vozila i pomoćne opreme.
  • Uputa (službeni) načelnika odjela za transport znači razvoj mjera koje osiguravaju pravodobnu provedbu odobrenih planova i planova.
  • Razmatranje pretencioznih, komercijalnih pitanja vezanih uz funkcioniranje odjela, trgovine.
    opis posla

Uzajamni odnosi s proizvodnom i otpremnom jedinicom

Rad odjela za transport (SC) povezan je s bliskom suradnjom s drugim odjelima poduzeća. Od proizvodnog i otpremništva, trgovački centar prima proizvodne planove i očekivane isporuke. I pruža mu podatke o isporučenim proizvodima, planovima za dodjeljivanje TS pojedinačnim trgovinama.

Uzajamni odnosi s odjelom za opskrbu

Rad trgovačkog centra s odjelima vanjske suradnje i nabave materijala prikazan je kako slijedi:

  • Trgovina dobiva planove za količine materijala, alata i komponenti.
  • Trgovina šalje ovdje prijave za potrebne rezervne dijelove, opremu, materijale, vozila.
    šef odjela za transport

Odnosi s gospodarskim odjelom

Od planskih i gospodarskih odjela, prijevozni odjel prima:

  • proizvodni programi poduzeća;
  • plan proizvodnje i gospodarskih djelatnosti;
  • metodičke upute o troškovnom računovodstvu i planiranju;
  • cijene za proizvode;
  • odobrene iznose proračuna za održavanje službenih automobila.

S druge strane, trgovački centar pruža:

  • projekti plana industrijske i gospodarske aktivnosti (na podjelama);
  • izvješća o svom radu, završenim planovima, obavljenim aktivnostima;
  • Procjene troškova održavanja uredskih vozila;
  • podaci o ritmu pošiljaka gotovih proizvoda.
    zabrinutost za prijevoz

Odnosi s glavnim računovodstvenim odjelom

Od ove podjele, prijevozni odjel prima uputu o vođenju evidencije. On pruža svu potrebnu dokumentaciju za računovodstvo i kontrolu nad svojim gospodarskim aktivnostima.

Odnosi s odjelom rada i s / n

Od odjela organizacije rada i plaća, prijevozni odjel prima:

  • zadaće smanjenja intenziteta radne snage;
  • planove za društveni razvoj tima;
  • zadatke za pokrivanje zaposlenika djelatnostima znanstvene organizacije rada (NTU);
  • niz planova osoblja;
  • proračun za održavanje administrativnog aparata;
  • projekti tipične organizacije radnih mjesta;
  • raspored i način rada;
  • projekti za dodjelu;
  • kolektivni ugovor.

TC pruža odjel rada:

  • prijedloge za poboljšanje radnog procesa, sustav plaćanja, tehničko racionaliziranje;
  • nacrt plana osoblja, proračun za održavanje administrativnog aparata;
  • informacije o ispunjavanju uvjeta kolektivnog ugovora, mjere socijalizacije kolektiva;
  • podatke za podnošenje statističkim organizacijama, višim tijelima, podatke za analizu utvrđene organizacije plaća i radne snage;
  • izvješća o ispunjavanju zadataka NE.
    funkcije transportnog odjela

Odnosi s pravnim odjelom

Od pravnog odjela trgovački centar prima:

  • obavijesti o identificiranim kršenjima u radu;
  • pomoć pri ispitivanju i predstavljanju potraživanja.

Odjel za transport pruža jur. odjel:

  • materijali potrebni za njegov rad;
  • nacrti ugovora o uslugama, ugovori;
  • podaci za podnošenje zahtjeva fizičkim i pravnim osobama.

Odnosi s Odjelom za automatizaciju

TC prima od ove jedinice:

  • dokumentacija o rutama unutar postrojenja, automatizacija i mehanizacija, utovar i istovar;
  • projekt tehnološkog puta za izradu dijelova - za odobrenje;
  • izračuna potrebnog broja TS za određene radove;
  • analiza stupnja mehanizacije rada.

Šalje u odjel za automatizaciju, glavni tehnolog za koordinaciju planova tehničkih zadataka, organizacijskih i tehničkih mjera.

Odnosi s njihovim jedinicama

Od svojih ogranaka trgovački centar prima:

  • izvješća o provedbi proizvodnog i gospodarskog plana;
  • Materijali potrebni za obavljanje funkcija radionice.

S druge strane, ona pruža:

  • planovi za proizvodnju i ekonomska djela;
  • akcijski planovi - o sigurnosti prometa, tehnološkim;
  • analiza izvedbe zadataka za servisiranje poslovnica tvrtke.
    transportni odjel zadatka

Odjel za transport pripada najfunkcionalnijim jedinicama. Također, ne može se zabilježiti njegova široka interakcija s drugim granama strukture poduzeća.

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan
Odjel je "mala kraljevina"Odjel je "mala kraljevina"
Računovodstvena struktura: opis i opisRačunovodstvena struktura: opis i opis
AXO: dekodiranje. Voditeljica AXO - profesionalne dužnostiAXO: dekodiranje. Voditeljica AXO - profesionalne dužnosti
Odjel za nabavu i njegovu ulogu u proizvodnom procesu poduzećaOdjel za nabavu i njegovu ulogu u proizvodnom procesu poduzeća
Opis posla šefa proizvodnje, šefa proizvodnog odjela, zamjenika šefa proizvodnjeOpis posla šefa proizvodnje, šefa proizvodnog odjela, zamjenika šefa proizvodnje
Strukturne podjele organizacije: vrsteStrukturne podjele organizacije: vrste
Organizacijsko-osoblje struktura organizacije, poduzećaOrganizacijsko-osoblje struktura organizacije, poduzeća
Osoblje kao objekt menadžmentaOsoblje kao objekt menadžmenta
Odjel logistike i njegove funkcijeOdjel logistike i njegove funkcije
Računovodstvo rada i plaćaRačunovodstvo rada i plaća
» » Zadaci i funkcije odjela za transport
LiveInternet